Skocz do zawartości
Orgiusz

Temp Dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Przedewszystkim powinienes wyjac go najlepiej na zwenatrz i sprawdzic czy temp jest mniejsza. jesli tak to postaraj sie zrobic wiecej luzu wokol dysku. 63 stopnie to tak na moje oko, hmm za duzo :) choc widzialem jzu dyski ktore opalaly farbe na obudowie swoja temp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdz recznie, przy 63 stopniach powinien juz chyba parzyc.

dysk jest cieply. czytalem gdzies ze smart pokazuje cieplo elektroniki dysku pod spodem. dlaczego nie wpadli na pomysl zeby montowac elektroniki na gorze zeby szybciej sie chlodzilo???? albo jakies radiatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OrGiUsZ, tak ciezko wstawić przed twardziela jakiś wentylator??Poza tym juz wydaje mi sie cos ze masz słaba cyrkulację powietrza w budzie bo tenperatura hest za duża zawet jesli ni miał byś miec sanmego wentyla koło hdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp faktycznie za wysoka, jeśli nie chcesz montować wiatraka koło HDD to idź do sklepu elektronicznego i kup duże radiatory, zazwyczaj wybór jest duży i naklej na górę dysku to zawsze pomoaga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem czesciowo rozwiazany. dorwalem 3 80x80 i stary zasilacz 200w z wlacznikiem. mam teraz kontrolowany zagluszacz rozmow ;) Temp spadl ale i tak to mi sie nie podoba-speedfan pokazuje 53C. Moze rzeczywiscie czas na jakies radiatory na hadeka. a wy jakie macie tempki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na barce przy zwykłej pracy po około 2-3h temp. w granicach +8/+11 stopni więcej niż temp. otoczenia. Max jaki miałem to 49 stopni po przerzuceniu około 40GB pomiędzy partycjami. (nie licząc jak miałem ją w kieszeni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam takiego Diamond Maxtorka 9+ i muszę stwierdzić, że po zakupie był prawie parzący a teraz po miesiącu użytkowania (chyba się dotarł) na mojego czuja ma ok 50 C.Też posiadam takiego Diamond Maxtorka 9+ i muszę stwierdzić, że po zakupie był prawie parzący a teraz po miesiącu użytkowania (chyba się dotarł) na mojego czuja ma ok 50 C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mierzę temperatury SpeedFanem. Barracuda 4 ma około 35 stopni a IBM 15 Gb 7200 obr/min około 38 stopni. Jak miałem słabą wymianę powietrza, to skakało nawet ponad 50 stopni. Teraz jest ok. IBM siedzi w kieszeni, przez co bardziej się grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj DiamondMax 9 Plus 80 giga ma wg. SpeedFana 20 stopni (systemowa 29)...

Przy czym buda ma niezly przewiew, a na dodatek na sam dysk dmuchaja dwa wentylatorki w Spire FloowCoolerze (oba 50x50 mm, po 10 cfm).

 

pozdrawiam, MS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dysk taki jak w podpisie i jest on umieszczony w zatoce 5,25" i dodatkowo jest nad nim jedna taka zatoka wolna. Mimo to dysk grzeje sie niemilosiernie. po mimo wlaczenia SMARTa nie jestem w stanie odczytywac temp. dysku za pomoca speedfana ver 4.08.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

::moj twardzielek barabara 40 IV ma temp 32-33C jednakze mam zamontowany w przedniej czesci wentyl od zasilacza 250W....calosc jest w sankach i do tych sanek od frontu przykrecony wentyl...nie widze leprzego rozwiazania, nie dosc ze opbudowa sie chlodzi to jeszcze hdd jest letni ze az milo...z tego co zauwazylem stabilnie trzyma sie jak nigdy dotad a odstawilem to 3 dni temu gdyz lepiej dmuchac na zimne jak mi ma zaraz pasc barabuda:) przy wyzszych temperaturach dysku niby wszystko dzialalo spoko ale cos gdzies zawsze piszczalo...po zrobieniu upgrade`u smiga jak szalony::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Baraccude V i max. temp. 30 stopni :)

troche mało :?

ja na mojej baraccudzie mam około 45 stopni po 2-3 godzinach łazenia po necie i lekkiego grania

malo?? uzyj wentyli to zobaczysz ile powinno byc...osobiscie uwazam ze gotowanie twardziela na bank mu zajeb...e szkodzi ale tio tylko moje myslenia:))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Speedfan 4.07 i wszystko jest O.K. I jeszcze jedno. Zauważyłem, że mam mniejsze temperatury przy zamkniętej obudowie niż jak jest otwarta. Wnioskuję, że lepsza jest zamknięta obudowa z dobrą wentylacją niż otwarta z wentylacją lub bez niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...