Skocz do zawartości
atsiv

Auras Wave

Rekomendowane odpowiedzi

No ładnie ;) Teraz pojawiaja sie negatywne opinie, a ja w czwartek go zamowilem ;)

Dzis powinna przyjsc paczka, to napisze swoja opinie na ten temat.

Takze polecialem na pozytywne opinie i zamowilem.

Podziele sie swoimi uwagami jak zamontuje i przetestuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie, a tak wiele zależy od prawidłowego nałożenia pasty i zapięcia na sockecie. U mnie wentyl chodzi na 840 RPM i prawie nic nie słychać. Faktem natomiast jest, że jak ktoś chce kręcić i utrzymywać wysokie taktowanie, to bez wymiany wentyla się nie obejdzie. Co do wykonania, to i Karakorum odpada w przedbiegach. Tak więc: po pierwsze dobra pasta (np. AC-5), a po drugie prawidłowy montaż.

 

Pozdro

 

Foty:

Widok po montażu

http://forum.cooling.pl/album_pic.php?pic_id=484

 

i w akcji

http://forum.cooling.pl/album_pic.php?pic_id=485

Edytowane przez Luciano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie odebralem paczke :D Musze sie zgodzic ze jakosc wykonania swietna, nie ma porownania z Freezerem 7, ktory czasem az razil niedbaloscia. Wroce z pracy i zabieram sie za montaz-jeszcze tylko 5h..

 

edit

Cooler zamontowany-jest lepiej niz myslalem-pod obciazeniem(orthos) dosc wyraznie go slychac-w idlu slychac lekki szum wentylatora. Temp w idlu 30 stopni icon_wink2.gif pod obciazeniem jakies 8 stopni mniej od freezera-czyli jak najbardziej ok. Co siekawe spadla temp w budzie-mimo dosc dobrej wentylacji-temp dyskow spadla o kilka stopni.

Edytowane przez 3rr0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NeoMagNeT weź pod uwagę, że wiatraczek potrafi osiągnąć 2500 obrotów na minutę i nie ma na świecie wiatraczków, które przy tych obrotach byłyby ciche. Swoją drogą u mnie wiatraczek chodzi średnio na obrotach od 1200 do 1400 i na głośność nie narzekam, ponieważ jest cicho. Masz ustawiony PWM w biosie? Może twój wiatrak szaleje bo jak chodzi cały czas na full obrotach to nic dziwnego, że jest głośno.

 

 

Np. Zephyr 92, ponieważ jego obroty to maks 1100 obrotów na minutę i jest przez to bardzo cichy. W testach pokazuje, że jest wstanie z Aurasem chłodzić procesor.

Z PWM nie korzystam, bo wole sam kontrolować głośność i szybkość wentylatorów. Zlutowałem na szybko kontroler obrotów i nim ustalam konkretne obroty. Mam pełną regulację w zakresie 5V-11,5V.

 

Wpadłem na pomysł jak zapiąć go w "normalnej" pozycji na AM2, ale wymaga to przeróbki zapinki. Trzeba ją lekko szlifnąć i przewiercić dodatkowe dziurki. Jak będę miał czas to to zrobię i się pochwalę co z tego wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem wentylator na Scythe 92m z regulacją obrotów, to tempy jeszcze spadną. Jak wrócę do domu to spróbuję proca na 4GHz i zobaczę jakie temperaturki będą.

Witam, czy mógłbyś powiedzieć czy demontaż wiatraka z Aurasa jest bardzo kłopotliwy? Wczoraj założyłem go na procka i generalnie trochę się zawiodłem, bo buczy ja transformator 2kV, nawet przy 900 RPM. Jeszcze dziś go dokładnie osłucham, ale przy chwilowym zatrzymaniu wiatraka palcem hałas znikł, więc jeśli źródłem nie są drgania przenoszone na inny komponent to wniosek jest jeden - winowajcą jest wiatrak na Aurasie. Poza tym przyjrzałem się konstrukcji i wydaje się, że 'uszy' co mocowania wentylatora troche przysłaniają radiator, co prowadziłoby do lekko mniejszej wydajności chłodzenia. W związku z tym pomyślałem, że możnaby zmienić fana i teraz pytania:

1. czy po deinstalacji standardowego wiatraka da się na tych kołkach zamontować inny czy trzeba mocować go inną metodą (te kołki niby są demontowalne ale na szybko sprawdzałem i nie tak łatwo chyba je zewrzeć żeby zdjąć wentylator)?

2. czy jest sens zakładać większy wiatrak i jeśli tak - czy w ogóle można? :) chodzi mi tutaj o rozstaw otworów do przykręcenia, czy są jakieś przejściówki z 92 na 120 na przyklad? Google za bardzo nie chce podać jasnej odpowiedzi co do tego.

3. kiedy zmieniłeś wentylator - jest jakiś zauważalny efekt?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez inzdamian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ludzie, logika wskazuj, ze 400 gramowe chłodzenie nie może zbyt dobrze chłodzić dobrze wyocowanego cepa.

Pokażcie wyniki na 1000rpm, a nie 2400 :lol:

Nie sztuka zrobić w miarę dobrze chłodzący cooler głośnością przebijający jumbo jeta, bo taka jest niestety głośność 80mm wiatraka na 2400obr/min .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN

Tez mialem taki dylemat-ktory wziac z tych 2ch-zamiast niezbyt wydajnego fryzjera ;) Wzialem AW bo mialem pewnosc ze sie w budzie zmiesci-cd karakorum nie bylo to takie pewne. Wentylator nie da sie ukryc, ze niezaleznie od obrotow jest dosc wyraznie slyszalny-raczej idzie na wymiane, bo zaczyna mnie draznic powoli.

Edytowane przez 3rr0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wam się trafiły jakieś trefne sztuki bo mój na (i poniżej) 1500rpm jest cichutki, większy szum robi zalman na dżiforsie. Ale i tak cały czas pracuje niezmordowany na 2400rpm (boinc).

Grzeją się wam heatpipe?

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle chodzi o szum co dosc wyrazny jednostajny dzwiek-mozliwe ze lozyska. Jak sie rozkreca pod obciazeniem, to juz w ogole zaczyna sie robic uciazliwe. Mozliwe ze mam jakas lewa sztuke ;) Cd heatpipe'ow-wroce z pracy i sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o jaki dźwięk chodzi, słychać go przy otwartej obudowie gdy w pokoju jest cisza. I wiem, że mogłoby być pod tym względem lepiej, bo kręcąca się w obudowie 80-tka jest niesłyszalna przy prawie identycznych obrotach (80mm 1480rpm/auras 1540rpm).

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ten dzwiek wlasnie zaglusza mi wszystkie inne dzwieki z komputera(2xArctic 120@5v, 2xAkasa Amber 120@5v, o zasilaczu nie wspomne ;) )

AW jest w tej chwili najglosniejszym elementem mojego sprzetu-przyjamniej na PWM-dam go chyba wspolnie z innym wentylatorem pod kontroler-tylko bedzie trza kable ciac ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wam się trafiły jakieś trefne sztuki bo mój na (i poniżej) 1500rpm jest cichutki, większy szum robi zalman na dżiforsie. Ale i tak cały czas pracuje niezmordowany na 2400rpm (boinc).

Huh no to sporo tych trefnych sztuk poszlo na rynek w takim razie ;) Powiedziałbym, że trochę zbyt sporo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ten dzwiek wlasnie zaglusza mi wszystkie inne dzwieki z komputera(2xArctic 120@5v, 2xAkasa Amber 120@5v, o zasilaczu nie wspomne ;) )

AW jest w tej chwili najglosniejszym elementem mojego sprzetu-przyjamniej na PWM-dam go chyba wspolnie z innym wentylatorem pod kontroler-tylko bedzie trza kable ciac ;/

Jeden normalny się znalazł w tym temacie. Bo jak czytam zachwyty ludzi piszący też o niesłyszalności revolteca 80mm to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Ten cooler to niezły traktor i bez podmiany wentylatora nie ma co pisać o dobrym stosunku cisza/wydajność.

 

Nie można mieć wszystkiego. Albo procek ma być dobrze schłodzony albo ma być cisza i OC można wtedy schować do kieszeni. Na AC inaczej się nie da, no chyba że kompa wystawisz na mróz :wink:

Oj widać, że porządnego AC to chyba nie miałeś w obudowie... :) Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grobel chcial ten dosc dosadny ;) sposob powiedziec ze 80mm@1480rpm nie ma prawa byc nieslyszalne. Moze dla Ciebie(no offence) to jest "ciche", ale raczej bylbys w swoim zdaniu osamotniony.

 

SPEEDY2005

Dobre AC moze byc i ciche i wydajne, wystarczy spojrzec na coolery z wyzszej polki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obalmy pewien mit:

 

Auras Wave nie należy do cichych chłodzeń!!!!!

 

U mnie slychac dosyc wyraźny szum, ktorego nie mam przy AC Freezer 7 Pro, który jest w tej samej cenie. Kupywałem swojego AW wraz z chlodzeniem na karte czyli s1 + sss 120mm za wszystko dalem 200 zl i myslalem ze narescie odetchne z ulgą od hałaśliwego komputera i bede cieszyl sie cisza. Jakiez bylo moje rozczarowanie po zamontowaniu AW..! Mialem nadzieje ze te 200 zl przyniesie mi tą upragniona cisze a tymczasem przyniosl ja jedynie zestaw s1 + 120mm tylko co z tego skoro wszystko psuje AW.

 

Prawdopodobnie za jakiś tam czas wymienie wentylatorek na tym aurasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płakać? Rób co chcesz, wiem co mam u siebie i jak to chodzi.

Wiesz...problem polega na tym, że ja też wiem co masz u siebie :rolleyes:

A takie opinie przekonują innych ludzi do kupna, a potem mamy to:

 

Jakiez bylo moje rozczarowanie po zamontowaniu AW..! Mialem nadzieje ze te 200 zl przyniesie mi tą upragniona cisze a tymczasem przyniosl ja jedynie zestaw s1 + 120mm tylko co z tego skoro wszystko psuje AW.

Grobel chcial ten dosc dosadny ;) sposob powiedziec ze 80mm@1480rpm nie ma prawa byc nieslyszalne.

Chyba, że ktoś zabetonuje obudowę. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Oj widać, że porządnego AC to chyba nie miałeś w obudowie... :)"

 

 

Miałem i wiem że chociażby Scythe Mugen jest cichy i dosyć wydajny. Jednak przy OCowaniu procka koło >4GHz nie można się spodziewać, że cooler będzie cichy i wydajny, bo z czegoś trzeba zrezygnować. Poza tym niskie tempy to możesz mieć nawet na BOXie tylko w odpowiednich warunkach, a głośność jest wartością względną, różnie można ją interpretować, bo dla jednego 28dB jest już głośno a dla drugiego jeszcze nie na tyle by wymieniać wentylator. Jeśli ma być cisza w kompie to należy albo zmienić wentylator albo kupić inny cooler.

Edytowane przez SPEEDY2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie slychac dosyc wyraźny szum, ktorego nie mam przy AC Freezer 7 Pro, który jest w tej samej cenie.

Ale czy Auras nie jest wydajniejszy ? Teraz wystarczy kupić Acutake 92mm PWM albo Zephyr 92mm PWM i mieć w końcu ciszej i chłodniej niż Freezer. Koszt takiego wentylatora acutake albo zephyr znikomy.

 

i myslalem ze narescie odetchne z ulgą od hałaśliwego komputera i bede cieszyl sie cisza

nie ważne jaka cisza, każda dla mnie jest za głośna po ~2-3 miesiącach korzystania z komputera. Chyba jedynym wyjściem dla mnie jest pasive, bo w WC są wentylatory które hałasują :P

 

Jednak przy OCowaniu procka koło >4GHz nie można się spodziewać, że cooler będzie cichy i wydajny

E2160 przy 3Ghz jest tak gorący, że chłodzenie musi chodzić na max. Dlatego imo porównując OC do ilości Ghz jest złym pomysłem, ponieważ mając standard 3,5Ghz łatwiej jest dojść do 4Ghz niż z 1,8Ghz. OC powinno się porównywać w %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy demontaż wiatraka z Aurasa jest bardzo kłopotliwy? Robił to ktoś? Wczoraj założyłem go na procka i generalnie trochę się zawiodłem, bo buczy ja transformator 2kV, nawet przy 900 RPM. Jeszcze dziś go dokładnie osłucham, ale przy chwilowym zatrzymaniu wiatraka palcem hałas znikł, więc jeśli źródłem nie są drgania przenoszone na inny komponent to wniosek jest jeden - winowajcą jest wiatrak na Aurasie. Poza tym przyjrzałem się konstrukcji i wydaje się, że 'uszy' co mocowania wentylatora troche przysłaniają radiator, co prowadziłoby do lekko mniejszej wydajności chłodzenia. W związku z tym pomyślałem, że możnaby zmienić fana i teraz pytania:

1. czy po deinstalacji standardowego wiatraka da się na tych kołkach zamontować inny czy trzeba mocować go inną metodą (te kołki niby są demontowalne ale na szybko sprawdzałem i nie tak łatwo chyba je zewrzeć żeby zdjąć wentylator)?

2. czy jest sens zakładać większy wiatrak i jeśli tak - czy w ogóle można? chodzi mi tutaj o rozstaw otworów do przykręcenia, czy są jakieś przejściówki z 92 na 120 na przyklad które nie ograniczałyby nawiewu powietrza zbytno ? Google za bardzo nie chce podać jasnej odpowiedzi co do tego.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie tylko pod uwagę cene. Na czymś musieli zaoszczędzić. Wentylator zawsze można wymienić na cichszy(nie wiem czy większy się da zamonotować).

Jak się chce mieć cicho i super wydajnie to sądzę że potrzebna jest 3 cyfrowa kwota:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim hałasie mówicie, mój auras - (mający już ponad 2 miesiące) poniżej 1,3k rpm jest cichutki, nic nie terkocze. Oczywiście powyżej jest głośny, ale nie ma to żadnego znaczenia, gdyż i tak zagłusza go muzyka/dźwięki gier, filmów etc. Cooler zamontowany tak, aby wentyl był w pionie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...