Skocz do zawartości
atsiv

Auras Wave

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak przy OCowaniu procka koło >4GHz nie można się spodziewać, że cooler będzie cichy i wydajny, bo z czegoś trzeba zrezygnować.

Zależy jakiego procesora, z jakim tdp, przy jakim napięciu....

Co do reszty - nie masz racji. Można się spodziewać, że będzie cichy i wydajny. Zadziwiające jest to, że starczy do tego stara konstrukcja, jaką jest hr-01:

http://forum.purepc.pl/Chlodzenie-Konwencj...60&start=60

 

Btw, też mam cicho i wydajnie na cpu. Koszt całkowity 89zł (tyle kosztował mnie hr-01 swego czasu, teraz jest taniej). Przy zastosowaniu odpowiedniego wentylatora, ten Auras też zapewne będzie cichy i wydajny - ale zachwytów nad tą standardową pierdziawką po prostu nie rozumiem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem wczoraj Noiseblockera 92mm(podlaczylem pod kontroler obrotow) na AW-i szczerze powiedziawszy jest duuuzo lepiej jesli chodzi o halas. Temperatury niestety wzrosly-ale cos za cos. Widzialem ze wczesniej ktos pytal o te kolki-tak da sie zamontowac na tych kolkach inny wentylator-wystaczy wyciagnac ten plastik z gumek-wlozyc same gumki w nowy wentylator, a potem nalozyc na te plastikowe kolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu można wymienić standardowy wentylator na jakąś inną 9-tkę wystarczy tylko przyjrzeć się tym kołeczkom i ruszyć trochę główką. Więc nie widzę problemu w kwestii hałasu na tym coolerze. Mnie osobiście jednak bardziej interesuje temperatura bo przy 4,4GHz 1,58v już nie wyrabiał.

Edytowane przez SPEEDY2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może używał ktoś pasty która jest w komplecie razem z aurasem wave ? Jeżeli tak to jest coś ona warta ?

W przeliczeniu na złotówki... 0,05zł. Na tyle oceniam jej wartość. Oczywiście wliczając koszt strzykawki....

 

Kup pierwszą lepszą silikonową pastę za 2 zł a będzie bardziej zadowolony. A poważnie to najlepiej jakiegoś AS5 albo ceramiq (czy jakoś tak), niedrogie a bardzo wydajne pasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może używał ktoś pasty która jest w komplecie razem z aurasem wave ? Jeżeli tak to jest coś ona warta ?

Tak, ja używałem. Jest lekko mniej niż przeciętna.

 

Pogrzebałem ostatnio przy kompie i co wynikło...

 

Okazuje sie, ze ten cooler wcale nie jest taki głośny.

 

- zamontowałem go wentylkiem do dołu, zmieniłem pastę dodawaną do Aurasa na wspomnianą wyżej przez kolege - Arctic Silver Ceramique. W moim salonie komputronika tubka 2,5g kosztuje tylko 9 zł ;) Po tych zmianach temperaturka obniżyła się o jakieś 4*C.

 

Wszcząłem jeszcze inną procedurę: sprawdzanie co jest najgłośniejsze w skrzynce. Odłączyłem wszystko co chłodzi aktywnie czyli każdy wentylator lub wentylatorek i zostawiłem jedynie zasilacz. Okazuje sie ze poziom wydawanego hałasu był PRAWIE identyczny jak z popodłączanymi wentylami. Morał prostu - u mnie najwiekszy poziom hałasu wywołuje zasilacz a jednak nie AW. Czyli w sumie ten Auras nie jest taki zly zaraz - troche nie slusznie powsilem na mim psy poprzednio :D

 

pozdrawiam

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Wiem o jaki dźwięk chodzi, słychać go przy otwartej obudowie gdy w pokoju jest cisza. I wiem, że mogłoby być pod tym względem lepiej, bo kręcąca się w obudowie 80-tka jest niesłyszalna przy prawie identycznych obrotach (80mm 1480rpm/auras 1540rpm).

Dołączona grafika

skrec wentylator na 1200rpm i tez bedzie cichutki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi producenta który dodaje DOBRĄ pastę termoprzewodzącą do układu chodzącego. Większe firmy (Scythe, TT) nawet jej nie dodają

Noctua dodaje do swoich zestawów bardzo dobrą pastę, ale to nieco inna pólka cenowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Temp. po zmianie coolera nie spadły ; ( program od MSI na boxsie 35stopni, na Aurasie 32. Czy z czasem temp spadnie ? Real temp pokazuje 22stopnie, na boxie też gdzieś tyle pokazywał.

 

IMO wentylator jest głośniejszy od boxowego

Edytowane przez niC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś czy jeszcze można kupić Aurasa Wave? Bo jak widzę nigdzie ich nie ma... Czyżby kryzys finansowy wykańcza tą firmę, czy po prostu w Polsce nie najlepiej ta firma przyjęła się, a może jest jeszcze jakiś inny powód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, jedyne co można dodać, że nowa wersja ma montaż na I7 (1366). Niestety cena jest raczej nie zmienna.

 

Co do konkurencji, to raczej tylko Karakorum. Alpay-a jest jednak odczuwalnie słabsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe jak się w ostatnim czasie zmieniły ceny tych coolerów, Alpaya i Wave kosztowały tyle samo, Aurasek był lepszy o 1 heatpipa. W tej chwili Wave kosztuje 110 a Alpaya 75. Nie sądzę żeby Auras był aż tyle lepszy aby płacić za niego połowę więcej ceny Pentagrama.

 

Wydaje mi się że sława Auraska sztucznie wywindowała jego cenę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tutaj znaczenie największe ma kurs dolara i euro. Wave podrożał mniej więcej tyle ile poszło Euro do góry. Pentagramy po prostu nie podrożały tak bardzo z powodu tego, że są polskimi produktami. Dodam, tez , że ich cena niebawem też pójdzie w górę, no chyba , że jakoś cudem Euro pójdzie w dół:)

 

Tutaj nie ma żadnego sztucznego windowania cen. Cena wzrosła o niecałe 40%, a zobacz ile wzrosło Euro od czasu jak było 3.2-3.3 :) Tutaj po prostu nie ma JAK zrobić tego taniej. My jako oficjalny dystrybutor naprawdę nie mamy możliwości zjechać z ceną.

Edytowane przez COOLINGpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.cooling.pl/auras-cool-cpu-wave-...ukt,551355.html

 

Widzę, że rurki mają teraz typowo miedziany kolor... Czy wielkość podstawki jest taka sama jak wcześniej? Jeśli ktoś kupił to chłodzenie wcześniej, czy istnieje możliwość aby dokupić oddzielnie zapinkę dla procesorów LGA1366?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, nie są niklowane, może cięcie kosztów? ;)

Reszta wygląda standardowo. Co do LGA1366, to może ktoś kupi Aurasa z AMD i odsprzeda zapinkę ;]

I ponowię swoje pytanie: Czy grzeją się Wam heatpipe w Aurasie? Bo u mnie są letnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Ja mam takie jedno pytanko, bo ostatnio mam jakies obawy. Jakiś miesiąc temu padł mi komp. Płyta, i jak sie okazało - procek. Do rzeczy. Ten Auras Wave ma strasznie silny docisk. Aż mi płyte lekko wybrzusza w miejscu procka. Nawet kumpel mówi że nie włoży do mnie swojego procka bo na moim są ślady odduszonych nóżek i mówi, że pewnie od tego docisku mi padł procek i płyta. Troche mi sie to wydaje głupie <_< Możliwe jest takie coś? Przecież docisk musi być dobry ale ten Auras faktycznie troche "przegina" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez widać docisk po drugiej stronie mobo ale nawet nie jest w połowie taki jak miałem na box-ie, który chodził przez prawie rok także chyba wykluczyłbym tą możliwość. Inna sprawa, że mobasy są "elastyczne", w tym sensie że pcb składa się z kilku warstw przystosowanych do pewnych odkształceń (nie mówię o młotku ani łamaniu na kolanie :wink2: ). Inna sprawa co mogłoby to spowodować, że dwa komponenty lecą razem?, chyba że psu puścił za dużo V na płytę ale jak tak to sam by odszedł w pokoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że box taki dobitny docisk ma? To dobrze że nie próbowałem go zakładać :D No nie mam pojęcia dlaczego dwa komponenty naraz poszły. Zasiłke też obstawiałem, szczególnie że jakieś dwa miechy temu wymieniałem wentylator w niej i jest cieplejsza, ale starszy komp chodzi drugi miesiąc. Także i naprawiona płyta z kumpla E7200 też chodziła dalej na tej zasiłce. Dlatego coś niuchałem w strone docisku Aurasa. Ale mnie uspokoiłes ;)

 

BTW: Mój Aurasek pracował z MX-2, i na E7200 @ 3,6 @ 1,28v potrafił trzymać 60-62 stopnie NA 900 OBROTÓW NA MINUTE! Przy otwartej budzie i z tyłu miałem wyciąg poprzez 120-stke. Wynik niczego sobie. Do większego OC wystarczyło 75% obrotów czyli jakieś 1600RPM ale już był wyraźnie słyszalny. Chociaż po pół godziny jego dźwięk sie wtapiał w otoczenie/inne wentyle i już nie wpadał w ucho mimo, że komp ogólnie cichy jest ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość D3s3rttt

Jakiej firmy i modelu dają pastę termoprzewodzącą do Auras Wave LPT-709? Jest jakaś strzykawa ale nie ma podpisu, na zdjęciach nie udało mi się rozszyfrować. To jakaś Artic Silver?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nad tym zastanawiałem :D Mysle że więcej niz go kupiliśmy bo pustki... A ta nowa wersja chyba gorzej wykonana bo nie ma niklowanej miedzi. Ale za to ma zapinke na i7. Można by było opchnąć i bez dokładania kupić coś lepszego... Chociaż jest dobry. Myślałem też jaki tani wentyl dać... Jaki byłby kompromis między przepływem powietrza a ciszą ale na 12v bo mam gniazdo PWM zepsute. Obok u mnie w sklepie mają takiego zwykłego CoolerMastera (KLIK) za 12,90 :) Tylko niechce kupować w ciemno. Myślicie że byłby głośny na tym Aurasku? 1900 to nie mało chociaż niby ma 20dB ale coś nie wierze. Oryginalny ma niby 23dB ale napewno jest to więcej...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...