Skocz do zawartości
atsiv

Auras Wave

Rekomendowane odpowiedzi

Zaciekawił mnie test nowych coolerów (w Polsce) firmy Auras: http://techworks.pl/artykul,333,26,1,Auras...niej_polki.html

 

Gdyby nie spojrzeć Auras Wave bije na głowę AC Freezer 7 PRO nawet o 20 stopni (jak wiadomo ludzie są zadowoleni z tego drugiego chłodzenia i uzyskuje całkiem przyzwoite temperatury). Zastanawia mnie czy jest to możliwe i czy ten test nie jest naciągany na korzyść Aurasa (tak duża przewaga wydaje mi się być dziwna, mam dylemat czy wierzyć). Nawet Pentagram Alpaya bije Freezera nazywając go strasznym nieudacznikiem (wg posiadaczy Alpaya jest lepszy najwyżej o 2-3 stopnie od fryzjera). Widziałem różne testy Pentagram Karakorum vs AC Freezer 7 PRO i różnice były najwyżej o te 5 stopni na korzyść Karakorum (jak najbardziej OK, czemu nie). Skoro Auras Wave jest bardzo wydajny, porządnie wykonany i cena bardzo atrakcyjna to czemu nie jest popularny? Gdy ludzie dowiedzieli się jak bardzo wydajny i opłacalny jest Pentagram Karakorum to bez problemu i szybko stał się hitem na naszym rynku.

Edytowane przez atsiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wyminieli mi w serwisie mojego E2160 z takim wiatrakiem na E2200 z takim i dół bo to zaufania nie wzbudza tym bardziej do OC wiec zmuszony jestem cos kupic mysle ze ok 50zl (wczesniejszy box spokojnie dawal rade na 3GHz i tak bym narazie celowal moze kiedys lepiej ale wiadomo jak kupic to najlepsze co jest w tej cenie ciche i w miare wydajne).

Oto moje propozycje:

1. cos takiego ale to chyba słabe bedzie 25zl

2. AURAS TwinW 92mm 49,9 -> mój faworyt

3.ARCTIC COOLING FREEZER 7 49zl w porównaniu do w/w słabo wypada w teście wiec chyba odpada

4.Akasa HeatPipe AK-965 60zł

5.Auras Wave LPT-709 69,99zl -> ten to tylko jezeli NAPRAWDE warto dokladac

 

tu pokazalem ci jak intel przycina na boxowych chlodzeniach wczesniej mialem spoko chlodzenie a teraz to jakis zart :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. poszukałem tych testów na zagranicznych portalach, forach itd. Auras TwinW jest porównywalny z AC Freezer 7 PRO, tylko czasami ma delikatnie niższe / wyższe temperatury. Jeśli chodzi o Wave jest już lepszy od fryzjera (tylko lepszy, nie miażdżący). Na twoim miejscu zastanawiałbym się nad AC Freezer 7 PRO (wyszlifowałbym mu ładnie podstawkę papierem ściernym, wodnym) i Auras Wave, tylko nie wiem czy jest sens dopłacać 20zł za ten droższy skoro ten tańszy daje radę.

 

Za kilka dni będę miał chłodzenie firmy Auras Wave (szkoda, że jest świecący, nie cierpię takich bajerów) i porównam go z Pentagramem Alpaya i AC Freezerem 7 PRO (chcę głównie porównać jakość wykonania a nie wydajność). Ciekawi mnie jak ten Wave wypadłby na tle Karakorum (cenowo są do siebie bardzo zbliżone).

 

Mam już Aurasa Wave i przeprowadziłem pierwsze testy (procesor Dual Core E2160 + pasta Arctic Silver 5, zestaw chodzi na fabrycznych ustawieniach, obudowa otwarta, temperatura w moim pokoju wynosi 23 s.). Samo chłodzenie jest bardzo dobrze wykonane, eleganckie, dopracowane, podstawka gładka jak szkło, sam montaż jest bardzo łatwy. Temperatura procesora w spoczynku wynosi 23 stopnie, rdzenia pierwszego 27, drugiego 25; temperatura procesora w stresie wynosi 33, rdzenia pierwszego i drugiego po 39. Jest to wynik dużo lepszy niż w przypadku fryzjera, w spoczynku temperatury może nie różnią się aż tak bardzo, ale w stresie Wave wyraźnie niższe uzyskuje temperatury od tamtego. Niestety w stresie Auras jest troszkę głośniejszy od fryzjerka, spowodowane jest to większymi obrotami wiatraczka. Jeśli chodzi o Alpaye to mnie trochę rozczarował, jest najgłośniejszy wśród wszystkich, montaż też pozostawia wiele do życzenia w przypadku LGA 775 a wydajność taka sobie (przy full obrotach jest nieźle, tylko że wtedy nie idzie wytrzymać z taką suszarką). Wynik końcowy jest taki Auras Wave > Pentagram Alpaya > Arctic Cooling Freezer 7 PRO PWM. Ten ostatni (Freezer) powinien przejść już do historii, jest to już przestarzała i mało wydajna konstrukcja a cena raczej nie jest wcale taka atrakcyjna... Jeżeli chodzi O Wave to polecam z czystym sumieniem, jest to nieduże, wydajne, dobrze wykonane a zarazem niedrogie chłodzenie. POLECAM.

Edytowane przez atsiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z głośnością Wave w spoczynku względem Fryzjera?

 

waham się między nimi dwoma, a sprzedaję P3 i nie będę miał już niesłyszalnej maszynki do ściągania nocą, a komp stoi 'na pająku' więc nic nie wytłumi wycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z głośnością Wave w spoczynku względem Fryzjera?

 

waham się między nimi dwoma, a sprzedaję P3 i nie będę miał już niesłyszalnej maszynki do ściągania nocą, a komp stoi 'na pająku' więc nic nie wytłumi wycia.

W spoczynku jest cisza, u mnie na pewno najgłośniejszym elementem jest zasilacz, w stresie jest głośniejszy od fryzjera ale za to też lepiej chłodzi (większe obroty wiatraczka na pewno pomagają, mam wrażenie, że PWM w Aurasie pracuje lepiej niż w Freezerze... może to tylko moje odczucia).

 

A jak z zapinką pod m2 ?, jest tak sztywna jak w pentagramie i ma tak mocny nacisk czy słabszy.

Niestety nie jestem w stanie na to pytanie udzielić odpowiedzi bo nigdy nie mocowałem ani Pentagrama ani Aurasa pod AM2. Mogę powiedzieć tylko, że ta klamerka jest metalowa i przykręcasz ją samemu do podstawki od chłodzenia a czy nacisk będzie mocny to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam cichutką Kosiarkę VX550, niereferencyjnego Palita (chodzi na 2%, a w idle może spokojnie śmigać na minimum i ma poniżej 40stopni) a najgłośniejsze jest chłodzenie boxowe procesora i nie daje mi spac..

a ze planuje większe o/c to tez sie coś przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest jeszcze jeden ciekawy test gdzie bierze udział między innymi wspomniany Auras Wave: http://www.realitynet.pl/e107_plugins/cont...p?content.236.1

 

Poniżej znajdują się zrzuty ekranów, na którym widać temperatury mojego procesora Dual Core E2160@1.8GHz:

- w spoczynku:

Dołączona grafika

 

- w stresie (Orthos - 15 minut):

Dołączona grafika

 

Chciałbym zaznaczyć, że temperatury były sprawdzane różnymi programami i każdy z nich pokazywał identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne tempy, chodzi powoli, takty niskie tylko, ale napiecie wyzsze niż mój VID

powinienem miec spokój i cisze i zime

 

zastanawiam się tylko czy wiać nad sekcję zasilania, czy nad pamięci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym dał napięcie np. v1.3 i zegar walnąć na 3.2 ale niestety mam kiepska pamięć w komputerze. Coś ona mi blokuje, przeszkadza... Jak wymienię ja na coś lepszego to wtedy zaszaleję tylko mam dylemat czy kupić 2x1 GB czy 2x2. Jak będę mieć nowe ramy to wtedy zaszaleję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot:

 

2gb słabo się sie kręcą

poza tym 4gb wymuszają system 64-bitowy, a vista suxx, a pod XP-64 mało sterowników

imho lepiej zostac na XP sp2 i zrobic 2x1gb + 2x512 - tanio, a wydajnie

 

eot:

 

czy hałas przy otwartej budzie, w 'normalnym użytkowaniu' (filmy, muza itp) jest słyszalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest słyszalny i nie, to zależy od obrotów wiatraczka. Jeżeli komputer będzie chodzić na luzie to będzie praktycznie nie słyszalny, u mnie Wave jest najcichszym podzespołem w komputerze, zasilacz i inne wiatraczki szumią głośniej. Mogę powiedzieć, że ten Auras uzyskuje niższe temperatury przy niższych obrotach niż Alpaya przy wyższych obrotach. Chłodzenie kosztuje 69zł i jak na swoją cenę robi wielkie wrażenie (nie największy, nie najcięższy, dobrze chłodzi, cichy, tylko przy dużym obciążeniu procesora trochę szumi, jakość i konstrukcja na bardzo dobrym poziomie, łatwy i przemyślany montaż).

Jeśli wymagasz super cichego i wydajnego chłodzenia to niestety będziesz musiał wydać minimum 120zł. Tylko, że takie chłodzenie wcale nie musi być lepsze od tego za 70zł, gdy weźmiesz pod uwagę cena/jakość chłodzenie za 120zł może okazać się zupełnie nieopłacalne. Bardzo dobrym przykładem jest Pentagram Karakorum za 75zł, który wydajnością bije niejedno chłodzenie za ponad 100zł, a cena/jakość wypada rewelacyjnie. Moim zdaniem jeśli chcesz mieć dobre chłodzenie za około 50zł to polecam Auras TwinW i Pentagram Alpaya , za około 70zł polecam Auras Wave i Pentagram Karakorum. Droższe chłodzenia mnie nie interesowały, ponieważ w moim przypadku byłoby wywalanie pieniędzy w błoto.

Edytowane przez atsiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie :)

idę wariantem 'budżetowym', ale za jakis czas planuję quada w 45nm (gdy potanieją) bo lubię bawić sie raytracing i grafikę

stąd wybór padnie zapewne na wave'a, bo ma jak widać sporo pary i niezłą kulturę pracy

 

nie wymagam zupełnej ciszy, bo mieszkam blisko centrum warszawy ;) za dnia moje P3 z AC CooperLite 3 i zasilaczem Delty (wentyl 12cm) jest niesłyszalny, w nocy akceptowalny

 

do 'głównego' kompa mam cichutki zasilacz i odpowiednio dobraną regulację obrotów na karcie graficznej - problemem jest boxowe chłodzenie procesora kręcące się w idle ma 2000-2200 obrotów, w czasie normalnego uzytkowanie ok 2500, a przy graniu 2900 (tu jednak zagłusza go już grafika, ale i dźwięki z gry)

interesuje mnie względna cisza przy oglądaniu filmów i normalnej pracy - i z tego co napisałeś wynika, że ją osiągnę

 

opiszę sytuację gdy tylko nabędę i przetestuję wspomniany cooler

 

jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc w wyborze

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój procesor Dual Core E2160 podkręciłem na 3.0GHz, napięcie v1.44 (takie napięcie pokazuje m. i. CPU-Z), poniżej umieszczam zrzut ekranu, który pokazuje temperaturę mojego procesora w stresie (Orthos około 30 minut):

 

Dołączona grafika

 

Nie wiem dlaczego Speed Fan pokazuje dalej 1.8GHz a nie 3.0GHz ;/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy czasem plyta nie ma opcji automatycznej regulacji mnożnika wzgledem obciazenia?

 

co ciekawsze, zaintrygowała mnie na tym screenie temp3: -2C :blink:

Płyta główna ma tą regulację, o której wspomniałeś. Nie zwracaj uwagi na temp3, ponieważ ona jest błędna oraz nieczynna, od zmierzchu do świtu może być włączony ten komputer i cały czas będzie -2C. Na innych komputerach też zauważyłem to samo zjawisko, wniosek jest taki albo program źle wykrywa sensor lub tego sensora po prostu nie ma i tyle.

 

Real temp i coretemp screena poproszę

Właśnie zastanawiałem nad umieszczeniem tutaj screenów z udziałem tych programów, które wymieniłeś:

 

Dołączona grafika

 

Najczęściej oba rdzenie mają po 52-53C, momentami są skoki do 56C dla obu rdzeni. Weźcie też pod uwagę wyższą temperaturę otoczenia, teraz mam cieplej niż rano. Niestety chłodzenie przy takim obciążeniu procesora jest dosyć głośne, no może nie cały czas, ponieważ wiatraczek ma automatyczną regulację obrotów. W normalnych warunkach gdy procesor jest obciążony przez program np. do konwertowania filmów, wentylator jest cichszy niż w przypadku obciążenia komputera przez program Orthos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem nad umieszczeniem tutaj screenów z udziałem tych programów, które wymieniłeś:

 

Dołączona grafika

 

Najczęściej oba rdzenie mają po 52-53C, momentami są skoki do 56C dla obu rdzeni. Weźcie też pod uwagę wyższą temperaturę otoczenia, teraz mam cieplej niż rano. Niestety chłodzenie przy takim obciążeniu procesora jest dosyć głośne, no może nie cały czas, ponieważ wiatraczek ma automatyczną regulację obrotów. W normalnych warunkach gdy procesor jest obciążony przez program np. do konwertowania filmów, wentylator jest cichszy niż w przypadku obciążenia komputera przez program Orthos.

 

Jaja sobie robisz?Prioryty1?Pff

 

Zapuść orthosa przenajmniej na prioryty 8 to pogadamy a najlepiej 2:jeden na tryb small a drugi na tryb Blend i wtedy pokaż temperatury!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robisz?Prioryty1?Pff

Może i robię ale to nie było specjalnie :blink:, mogłem wybrać takie ustawienie, ponieważ u innych takie na screenach zauważyłem, mogłem przeoczyć lub zapomnieć to ustawić, również mogłem o tym nie wiedzieć itd. Tłumaczyć się nie zamierzam...

 

Dostosowałem się teraz do twoich wymagań i umieszczam ponownie, kolejny zrzut ekranu:

 

Dołączona grafika

 

Temperatura dla obu rdzeni momentami dochodziła do 57C (niestety nie udało mi się tego momentu wyłapać, ponieważ trwało to dosłownie ułamek sekundy). Powalającej różnicy pomiędzy takimi a takimi ustawieniami nie zauważyłem, najwyżej było to o jakieś 2C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i robię ale to nie było specjalnie :blink:, mogłem wybrać takie ustawienie, ponieważ u innych takie na screenach zauważyłem, mogłem przeoczyć lub zapomnieć to ustawić, również mogłem o tym nie wiedzieć itd. Tłumaczyć się nie zamierzam...

 

Dostosowałem się teraz do twoich wymagań i umieszczam ponownie, kolejny zrzut ekranu:

 

Dołączona grafika

 

Temperatura dla obu rdzeni momentami dochodziła do 57C (niestety nie udało mi się tego momentu wyłapać, ponieważ trwało to dosłownie ułamek sekundy). Powalającej różnicy pomiędzy takimi a takimi ustawieniami nie zauważyłem, najwyżej było to o jakieś 2C.

 

Dzięki:)

Małe sprostowanie...

Chciałem tylko wiedzieć jak jest pod największym obciążeniem stąd ten prioryty 8 żeby było obiektywnie

Mała uwaga:zmniejsz napięcie do 1.3 może pójdzie...mam taką samą sztukę co Ty i robi 2,7 na napięciu 1,21v

Podsumowując:DOBRE CHŁODZIWO !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zapinka w tym chłodziwie pod soket am2+ się spisuje. Tzn. jest mocno napięta po założeniu, jest mocny docisk. Tak jak np. w pentagramie alpaya, że trzeba dość sporej siły użyć aby to zapiać i ąż odgina mobo. I gdzie kupie tanio , będę składał kompa kumplowi i może testowo zakupie to chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:)

Małe sprostowanie...

Chciałem tylko wiedzieć jak jest pod największym obciążeniem stąd ten prioryty 8 żeby było obiektywnie

Mała uwaga:zmniejsz napięcie do 1.3 może pójdzie...mam taką samą sztukę co Ty i robi 2,7 na napięciu 1,21v

Podsumowując:DOBRE CHŁODZIWO !!!

U mnie na standardowym napięciu zrobię stabilne 2.9GHz, a 3.0GHz wymaga już niestety 1.4, inaczej Orthos nie przejdzie testu. Kolejna sprawa, tak na prawdę nie wiadomo jakie mam napięcie, ponieważ program może pokazywać błędną wartość.

 

Myślę, że biorąc pod uwagę niewygórowaną cenę, nie największe wymiary, dobrą jakość wykonania i prosty montaż... chłodzenie zaskakuje bardzo dobrymi wynikami. Z drugiej strony cena jest zaskakująco niska jak na polskie warunki, ponieważ za granicą po przeliczeniu na złotówki cena sięga nawet do 120zł. Fakt jest taki, firma Auras dopiero co zaczyna atakować nasz rynek i musi na początek kusić małymi cenami.

 

A jak zapinka w tym chłodziwie pod soket am2+ się spisuje. Tzn. jest mocno napięta po założeniu, jest mocny docisk. Tak jak np. w pentagramie alpaya, że trzeba dość sporej siły użyć aby to zapiać i ąż odgina mobo. I gdzie kupie tanio , będę składał kompa kumplowi i może testowo zakupie to chłodzenie.

Nie wiem, nigdy nie miałem okazji montować go pod socketem am2, już o tym wcześniej pisałem.

 

jaka jest wydajnosc Aurasa wzgledem Karakorum?

A i jak ma sie to chłodzenie do asusa tritona 75 którego mogę mieć za te same pieniądze co Auras;a i nie wiem co brać.

Nie mam zielonego pojęcia jaka jest różnica pomiędzy tymi produktami. Nie przesadzajmy ale nie jestem w stanie posiadać wszystkiego, ja kupiłem Aurasa i właściwie tylko jego testuję. Tamte, inne chłodzenia, które wcześniej porównywałem z Aurasem należą do moich kolegów, testowałem to co mogłem i nic więcej.

 

Tak na marginesie ciekawi mnie jak wygląda porównanie Auras vs Karakorum. Może znajdzie się tutaj osoba, która ma podobny procesor jak mój, temperaturę w pokoju około 23C i do tego Karakorum i zechce umieścić tutaj swoje testy? Wiem, że nie będzie to najlepsze porównanie ale dla orientacji jak mniej więcej to wygląda powinno wystarczyć... Przynajmniej musi ;) bo inaczej się nie da.

Edytowane przez atsiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia. Nie przesadzajmy ale nie jestem w stanie posiadać wszystkiego, ja kupiłem Aurasa i właściwie tylko jego testuję. Tamte, inne chłodzenia, które wcześniej porównywałem z Aurasem należą do moich kolegów, testowałem to co mogłem i nic więcej.

To pytanie kierowałem do wszystkich, może ktoś wie, nie tylko do Ciebie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanie kierowałem do wszystkich, może ktoś wie, nie tylko do Ciebie ;]

Tak myślałem :), więc sorry. Widzę, że dysponujemy taką samą płytą główną i ramami, nie wiem jak u ciebie ale mi trafiły się pamięci jednostronne 2x1GB, mam do dyspozycji jeszcze dwie wolne bańki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...