Skocz do zawartości
Malefic

Problem Ze Zmianą Rozdzielczości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ojciec sobie kupił monitor Asus VW222S 22', ale mam problem z ustawieniem optymalnej rozdzielczości do tego monitora. Na przykład, przy rozdzielczości, która by mnie interesowała (1680x1050) obraz nie mieści się na ekranie i jeśli chcę zobaczyć dół lub górę ekranu, to muszę go przesunąć myszką. Żadna rozdzielczość dedykowana wymiarom 16:10 nie wyświetla się dobrze. Natomiast taka 1600x1200 wypełnia cały ekran, ale jakość obrazu jest zła z przyczyn oczywistych.

Ściągnąłem sterowniki ze strony producenta i nie pomogły. Również najnowsze sterowniki do karty nie pomogły. Monitor jest podłączony analogowo do arcyboskiej zintegrowanej grafiki SiS 661FX, na której Quake 3 to maks. Używam windowsa XP SP 2, wcześniej był podłączony zwykły CRT i było ok.

Przycisk do autodopasywania nic nie daje.

 

Inna sprawa, czy w razie używania tego monitora pod GF 9600, nie lepiej byłoby wymienić na jakiś z DVI? Monitor jest nowy i przysługuje mi jeszcze jego zwrot z tytułu niespełnienia oczekiwań.

 

Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Malefic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor ma DVI? Jeśli tak to pożycz na szybciutko jakąś kartę na DVI i przetestuj. W ogóle LCD to podpinać tylko pod DVI.

Nie ma.

 

Ta karta obsługuje rozdzielczość do 1600x1200

http://www.sis.com/products/sis661fx.htm

Okej, ale inne rozdzielczości pod wymiary 16:10 też nie działają. Edytowane przez Malefic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, ale inne rozdzielczości pod wymiary 16:10 też nie działają.

Podłączenie przez złącze analogowe skutkuje tym, że jaką rozdzielczość nie ustawisz, obraz będzie rozciągany na cały ekran. Z mojej strony, to wydaje mi się że karta robi problemy. Spróbuj "dodać" rozdzielczość 1680x1050 jakimś programem. Spróbuj też może ręcznie dostroić obraz, a nie automatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie przez złącze analogowe skutkuje tym, że jaką rozdzielczość nie ustawisz, obraz będzie rozciągany na cały ekran. Z mojej strony, to wydaje mi się że karta robi problemy. Spróbuj "dodać" rozdzielczość 1680x1050 jakimś programem. Spróbuj też może ręcznie dostroić obraz, a nie automatem.

Ale ja mogę normalnie wybrać tę rozdzielczość z właściwości ekranu. A ręcznie znaczy jak? O ile dobrze szukałem, to nie można rozciągać czy zwężać obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mogę normalnie wybrać tę rozdzielczość z właściwości ekranu. A ręcznie znaczy jak? O ile dobrze szukałem, to nie można rozciągać czy zwężać obrazu.

Wybierz rozdzielczość 1680x1050 a potem w opcjach monitora popróbuj różnych opcji, typu zegar, faza, itd. Jeśli tak nie da rady, to raczej grafa robi syf i będzie bieda.

Sugerowałbym jednak, żeby wybierać monitory z DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz rozdzielczość 1680x1050 a potem w opcjach monitora popróbuj różnych opcji, typu zegar, faza, itd. Jeśli tak nie da rady, to raczej grafa robi syf i będzie bieda.

Niestety nic to nie daje.

 

Sugerowałbym jednak, żeby wybierać monitory z DVI.

Nawet pod GF 9600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym typował kartę graficzną, ten SIS czy jako grafika czy chip na płycie to jest wynalazek jakich mało, miałem i testowałem więc wiem że sprawić może czasami niezłego psikusa, polecam zrobić reinstalkę sterów ale odinstaluj stare wyczyść rejestr i zainstaluj nowe - może pomoże, bo jeśli zostaną wpisy w rejestrze to czasami zwykła reinstalka nie pomoże.

 

Ja miałem podobny problem na SuSe 10.x i nic nie mogłem to zrobić natomiast Mandriva 2008 mimo ustawienia nietypowych rozdziałek dopasowała obraz do ekranu, jedynie to trzeba było użyć opcji Auto Adjust a karta ma stery w systemie bo to GF 7600GS spięta po analogu na 19` panorame

 

Zawsze wyjście cyfrowe do monitora jest lepsze, bo w przypadku analogowego masz podwójną konwersję w karcie z sygału cyfrowego na analog i w monitorze na odwrót więc zawsze sygnał troszkę straci na jakości

Edytowane przez scalak77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz chodzi mi o to czy DVI będzie niezbędne pod 9600? Czytałem wcześniej, że lepsze grafiki sobie lepiej radzą z analogowymi wyjściami.

Nowe grafy sobie radzą z analogiem nie coraz lepiej tylko coraz gorzej lub identycznie jak rok temu, bo to jest "olewany" sposób transmisji. Niebawem mam nadzieję analog z kart graf. zupełnie zniknie.

 

Ale czy dobra grafika tego nie nadrabia?

Co ma jakość filtrów analogowych do mocy obliczeniowej GPU ?? :blink: Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...