Skocz do zawartości
IbanezRG

Zmiana Próbkowania Myszy Usb Pod Vistą 64bit Sp1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam taki problem, otóż chciałbym bardzo "podkręcić" swoją mysz USB w systemie Vista 64bit SP1...

 

Chodzi mi o tzw USB port Polling rate... który domyślnie jest ustawiony w windowsie na 125Hz... Dotychczas w systemie XP było to banalnie proste dzięki programikowi USB mouse switcher...ale okazało się dla mnie niewykonalne po przesiadce na Vistę zarówno 32 jak i 64 bit...

 

Moja mysz to A4tech x750FB i działa ona poprawnie z predkoscią portu 1000Hz, gram sporo w gry FPS i taki zabieg byłby mi bardzo przydatny...

 

do czego doszedłem do tej pory...??

 

Znalazłem w necie bardzo fajny programik do podpisywania sterowników na stronce NGO HQ pod moją 64bitową Vistę (z powodzeniem stosuję go do odblokowania ilości połaczeń półotwartych dla p2p) ;)

 

Znalazłem w necie poprawiony plik usbport.sys dla visty 64bit jednakze bez SP którego build to 18000 a nie 16xxx (nie pamietam dokładnie) ;)

zainstalowałem sobie Restorator 2007 64 bit... otworzyłem w.w. plik usbport sys poprwaiłem identyfikator wersji na poprawny, taki dokładnie jaki mam w systemowym pliku usbport.sys skompilowałem... uruchomiłem tryb testowy by uniknąć problemu z wgrywaniem sterowników niecertyfikowanych w Viscie...

uzyłem w.w. programu do podpisywania, podpisałem cyfrowo zmodyfikowany plik usport.sys...

przejałem kontrolę nad oryginalnym plikiem w c:]windows\system32\drivers , zmieniłem mu nazwę na old podmieniłem plik na ten spreparowany...

 

i tutaj zaczynają sie schody... otóż teoretycznie operacja ta powinna w tym wypadku dać wymierny rezultat... tym czasem po resecie owszem windows sie wgrywa poprawnie bez błędów, mysz działa ale odswierzanie jak było 125 Hz tak jest nadal....

 

znalazłem wiec inny program który zmienia tylko czestotliwość portu dla myszki pomijając inne urzadzenia o nazwie HIDUSBF... tutaj również podpisałem sterownik w nim się znajdujący, nałozyłem "filter" na USB compliant Mouse... po resecie nadal 125Hz....

 

mam nadzieję,że przedstawiłem sprawę zrozumiale i bardzo proszę o jakieś rady i ewentualną pomoc w obejsciu tego czegoś, (sam nie wiem co jeszcze uuniemozliwia mi osiągniecie 1000Hz lub nawet 500Hz)

 

jezeli ktoś z szanownych forumowiczów wie co poczac proszę o support...

 

oto linki z których korzystałem

 

http://forum.overclock3d.net/showthread.php?t=8561&page=14
http://www.ngohq.com/home.php?page=dseo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak .. dziekować za odpowiedz ;) ale to jest 64 bit i tutaj sprawa ma sięzgoła inaczej... bo w 32 bit doszedłem juzdo tego samodzielnie wertując google.. ale odkąd mam 6 GB ramu 64 bitowa platforma jest dla mnie musem...

 

a zaraz piszesz o akceleracji... a mnie siezdaje przecież ze to siewyłacza odznaczając ptaszek we własciwosciach mychy/ruch/przyspieszenie kursora ?? czy to cuś innego jeszcze??

 

kurcze super było by gdyby znalazł się jakis gracz z vistą 64 i tym samym problemem (rozwiazanym)... zastanawia mnie fakt iż skoro windowsz przyjmuje podmieniony sterownik który jest spatchowany na 1000Hz to nadal jest 125Hz.... co ciekawe podczas konczenia ładowania sie windowsa gdy juz widać ekran i myszkę... jak uruchomie szybko muserate.exe w celu sprawdzenia to 4/5 razy na moment wartosci skaczą ponad 900Hz ae szybko wracają do standardowego ograniczena...

 

edit:

 

powyższe dwa linki nie wnosża nic nowego z czego drugi nie ma zastosowania dla 64bitów bo patch jest niezgodny z tą wersją...

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj instrukcja wg. której ja robiłem i sobie śmigam wmo @1000Hz bez żadnych problemów.

 

Dseo10: enable test mode -> Sign a system file: C:\Windows\System32\Drivers\usbport.sys -> exit

 

1. Restart Vista and repeatedly press F8 to bring up the boot menu. Select 'Safe Mode'.

2. Run the following command from the Run box: bcdedit -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

3. Run the following command from the Run box: takeown /f "C:\Windows\System32\Drivers\usbport.sys"

4. Run the following command from the Run box: cacls "C:\Windows\System32\Drivers\usbport.sys" /G username:F

(replace username with your username)

5. Open C:\Windows\System32\Drivers and locate the existing usbport.sys

6. Rename usbport.sys to usbport.old

7. Copy the usbport.sys in the file below (which corresponds with your vista version and desired usb frequency).

8. Restart Windows

9. Run mouserate.exe to verify that you now have a 500/1000hz polling rate.

 

Dodatkowo jak chcesz to mogę podrzucić dobrego mousefixa na viste x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóz wykonałem dokładnie krok po kroku intrukcję powyższą w trybie awaryjnym...z zachowaniem szczególnej dokładnosci by nie było jakichś niedomówień... po restarcie windowsa w trybie testu dalej to samo.... de facto powyższa instrukcja rózniła sięod tego co robiłem wczoraj tylko tym ze wprowadzało się opcjęDISABLE INTEGRITY CHECKS... poza tym zrobiłem dzisiaj i wczorja to samo... kurde juz mnie szlag trafia... ciekaw jestem jak musza kląć userzy pro gejmerskich myszek posiadający powyżej 4 GB ramu ;)

 

acha @Barthezzo to co dałeś na hosting zle siewgrało zdaje się i ma 0 KB nic sie nie pobiera... ;)

 

edit: w tej solucji w necie było coś aby odinstalować dwie poprawki MS do visty... niestety ja mam najnowsza komplikację Visty 64bit z maja 2008 od razu PL i z SP1 takze poprawki te nie są widoczne... tak tylko o tym wspominam moze to ma znaczenie

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy kląć nie muszą bo działa :D Kombinuj z tym DSEO bo pamiętam, że też miałem z tym straszny problem ale jakoś się udało i do tej pory śmiga (odpukać).

 

Plik jest dobrze wgrany, to tylko fix.reg przeca, dlatego taki mały. Tutaj jeszcze raz dla pewności:

 

http://www.sendspace.pl/file/9EVqId73/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no ale co tu kombinowac z DSEO?? albo podpis działa albo nie... a sprawdzam i działa... a winda nadal nie widzi tego...

teraz link jest ok i sie pobrało ... przedtem nic sie nie pobierało ;)

 

ujednolićmy jeszcze ...rozumiem ze masz VIste 64bit SP1 tak??? chodzi o SP1 przedewszystkim... u mnie ogólnie tryb testu działa cały czas bo zapominam wciskać F8 jak wstaje rano i robię kawe a komputer sie ładuje.. a mam podmieniony plik tcpip.sys ;). wracając do tematu zobacz sam plik jak trza podmieniony czek it aut ;)

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj instrukcja wg. której ja robiłem i sobie śmigam wmo @1000Hz bez żadnych problemów.

 

Dseo10: enable test mode -> Sign a system file: C:\Windows\System32\Drivers\usbport.sys -> exit

 

1. Restart Vista and repeatedly press F8 to bring up the boot menu. Select 'Safe Mode'.

2. Run the following command from the Run box: bcdedit -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

3. Run the following command from the Run box: takeown /f "C:\Windows\System32\Drivers\usbport.sys"

4. Run the following command from the Run box: cacls "C:\Windows\System32\Drivers\usbport.sys" /G username:F

(replace username with your username)

5. Open C:\Windows\System32\Drivers and locate the existing usbport.sys

6. Rename usbport.sys to usbport.old

7. Copy the usbport.sys in the file below (which corresponds with your vista version and desired usb frequency).

8. Restart Windows

9. Run mouserate.exe to verify that you now have a 500/1000hz polling rate.

 

Dodatkowo jak chcesz to mogę podrzucić dobrego mousefixa na viste x64.

 

moze ktos to przetłumaczyc na polski ! :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

1. Short description.

This driver/program is intended to "overclock" USB mice under Windows 98

through XP x64, Windows Vista 32 bit,

Windows Vista 64 bit (with disabled driver signature enforcement).

 

Program changes only mouse rate, not touching other devices on USB.

 

You can learn more about theory and the program here:

http://www.overclockers.ru/lab/15925.shtml (in Russian language(*))

 

I have personally tested it under Windows 98SE, Windows 2000 SP2/SP4,

Windows XP RTM/SP1/SP2, Windows Vista 32 bit RTM, Windows Vista 64 bit RTM.

Testing under Windows XP x64 SP1 was performed by Dark_Cloud.

program do ściągnięcia tutaj ---> LINK <---

 

klikasz install service (wystarczy tylko raz), ustawiasz ile chcesz Hz, filter on device na "yes", po czym klikasz restart, odpalasz ten magiczny program do sprawdzania i musi działać :)

 

i dajcie sobie spokój z tym usbport.sys bo to działa byle jak w przeciwieństwie do tego programiku

Edytowane przez DancingShadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam taki problem, otóż chciałbym bardzo "podkręcić" swoją mysz USB w systemie Vista 64bit SP1...

 

Chodzi mi o tzw USB port Polling rate... który domyślnie jest ustawiony w windowsie na 125Hz... Dotychczas w systemie XP było to banalnie proste dzięki programikowi USB mouse switcher...ale okazało się dla mnie niewykonalne po przesiadce na Vistę zarówno 32 jak i 64 bit...

 

Moja mysz to A4tech x750FB i działa ona poprawnie z predkoscią portu 1000Hz, gram sporo w gry FPS i taki zabieg byłby mi bardzo przydatny...

Mam Vistę X64 SP1 i ustawiam próbkowania jak chcę bez takich "jaj" które tu opisujecie (wpisywanie przez cmd itp.). Mysz to A4Tech X-738. Zakres raportowania który działa poprawnie mieści się od 125 do 1000 Hz włącznie.

 

Skoro u mnie działa na A4Tech to u Ciebie też musi ... próbowałeś ustawiać to z poziomu sterów A4Tech ? (ja w nich zmieniam do woli).

 

ps. tak poza tym to szkoda zachodu ... zmniejsza to lag na granicy percepcji ... ze średnich 4 ms w dół więc stosunkowo nie wiele... jeśli mysz umożliwia łatwą zmianę to czemu nie, ale żeby takie klocki robić dla 2-3 ms ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

Mam Vistę X64 SP1 i ustawiam próbkowania jak chcę bez takich "jaj" które tu opisujecie (wpisywanie przez cmd itp.). Mysz to A4Tech X-738. Zakres raportowania który działa poprawnie mieści się od 125 do 1000 Hz włącznie.

cieszymy się niezmiernie a teraz wy.... :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz powtórka z rozrywki - Windows 7 x64

 

http://www.ngohq.com/news/15043-how-to-inc...-vista-7-a.html

 

A jak zrobić to na sztywno dla wszystkich portów USB, a nie dla samego urządzenia typu mysz? Nie chciałbym ryzykować i bawić się edytorem heksadecymalnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...