Skocz do zawartości
nukens

Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Elo

Mam do wasz szanowni useży pytanko

A mianowicie dziś stałem się posiadaczem karty 3dfx voodoo banshee z agpx2 i moje pytanko brzmi czy ta karta pójdzie na AGPx8 ???

A i jeszcze jedno jaką byście mi polecili płytę do tego antyku najlepiej na socket 775 (gdzieś ostatnio widziałem ale nie pamiętam co to było :oops: ) a jak nie to na jakiś AMD proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agp x2 zapomnij o wszystkich plytach na agp x8 nie zadziala

 

inne napiecia zasilania AGP

 

* AGP 1.0 - napięcie sygnalizujące 3.3V oraz mnożniki 1x oraz 2x

* AGP 2.0 - napięcie sygnalizujące 1.5V oraz mnożniki 1x, 2x oraz 4x

* AGP 3.0 - napięcie sygnalizujące 0.8V oraz mnożniki 4x oraz 8x

Edytowane przez Pietia(lania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdzie, nawet odwrotnie by poszła ( AGP x8 na x2 by poszła ).

Karta z fizycznym AGP x8 nie będzie działała w porcie AGP x2. Port dla karty jest fizycznie inny. Wiem z autopsji, kiedyś chciałem do stareńkiej płytki nie pamiętam już jakiej firmy włożyć R9550. Nie wszedłby za żadne skarby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam x2 miało wcięcie w innym miejscu, a x8 w innym. Karty z AGP x2 nie pasowały do portu x8, a karty ze złączem przystosowanym do x8 nie pasowały do portu x2. Niektóre karty z x2 chodziły na x8 i taki GF 2 (ale to chyba karta pod x4) działa u kumpla dalej na Asrocku K7S8X, który to ma port AGP x8.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe rodzaje kart AGP

 

* Karty AGP 3.3V - pasują tylko do magistrali AGP 1.0, charakteryzują się jednym wcięciem w złączu AGP (patrząc na kartę od frontu wcięcie dzieli złącze na pierwszą część - mniejszą, i drugą - większą)

* Karty AGP 1.5V - pasują do magistrali AGP 2.0 i 3.0, charakteryzują się jednym wcięciem w złączu AGP (patrząc na kartę od frontu wcięcie dzieli złącze na pierwszą część - większą, i drugą - mniejszą)

* Karty Universal AGP - pasują do wszystkich w/w rodzajów magistrali AGP (1.0, 2.0, 3.0). Charakteryzują się dwoma wcięciami w złączu AGP.

z wikipedi

 

http://www.thetechzone.com/images/v3_6.jpg jak widzimy voodoo mechanicznie nawet nie wejdzie do agp 8x ;]

Edytowane przez capone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...