Skocz do zawartości
borozu

Kolejny Temat Z Serii: Czyszczenie Bloków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem czemu, ale zawsze mam problemy z czyszczeniem bloków. Od paru dni walczę z paroma spodami, stosowałem takie oto metody:

 

-ocet - spody po wyschnięciu zmieniły kolorki na czarne

-cilit bang - bloczki również po wyschnięciu zrobił się kolorowe z jakimiś nalotami

-cleanlux - nieźle ale jeśli nie dopilnuję bloku znowu zaczynają zalatywać na niebiesko-czarne kolory

-kwasek cytrynowy - niby najlżejszy ze stosowanych przeze mnie metod ale jak na razie najskuteczniejszy. Aktualnie moczą się 3 bloki w lekkim ( zabrakło mi kwasu :P ) roztworze z gorącą wodą. Jeśli bloki chociaż będą przypominały miedziane to muszę kupić parę paczek.

 

Z nalotami na spodach bloków sobie poradzę bo mogę to pousuwać mechanicznie, paściocha polerska / papierek i lecimy ale z wnętrzami bloków nie jest tak różowo...

 

Jeśli wszystkie metody zawiodą, mam zamiar jeszcze zastosować:

-cilit kamień i rdza

-kret

-kiwi do miedzi i mosiądzu

-...keczup włocławek? :D

 

 

Zobrazowanie problemu:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez borozu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientujesz się może jak nazywa się ten blok na drugim zdjęciu na górze ?

Nie mam pojęcia :razz:

 

Kwasek cytrynowy zbyt wiele jednak nie dał, chwilę po wyjęciu z niego bloków przybrały swój ulubiony stan i kolor: mocną ciemną rudą szorstką miedź ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj te bloki do niklowania :]

 

Na pewno odzyskaja barwe miedzi a potem nabiora pieknego srebrzystego odcienia

Mam 5 bloków x 15zł niklowania sztuka = 75zł. Nie stać mnie, jestem tylko biednym uczniem ;) Chyba, że Samhain zrobi mi jakąś promocję :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwas solny techniczny - zrobi ci z miedzi lśniącą piękność, ale i tak po dłuższym czasie zasniedzieje. Taka natura niepowleczonej miedzi, że się utlenia.

Do kupienia w sklepach elektrotechnicznych, z narzędziami do lutowania itp.

Pamiętaj nie pastę, a kwas solny techniczny, służy do lutowania. 2 zł za buteleczkę wielkości wody utlenionej.

Ale wyczyści ją pięknie. Wystarczy przetrzeć szmatka/zanurzyć na chwileczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwas solny techniczny - zrobi ci z miedzi lśniącą piękność, ale i tak po dłuższym czasie zasniedzieje. Taka natura niepowleczonej miedzi, że się utlenia.

Do kupienia w sklepach elektrotechnicznych, z narzędziami do lutowania itp.

Pamiętaj nie pastę, a kwas solny techniczny, służy do lutowania. 2 zł za buteleczkę wielkości wody utlenionej.

Ale wyczyści ją pięknie. Wystarczy przetrzeć szmatka/zanurzyć na chwileczkę.

Dobra, jeszcze to przetestuję. Jak nie podziała to trzeba będzie podrzucić bloczki Samhainowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...