Skocz do zawartości
Krzysiu1983

Stacjonarny Do Gier - 2k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj po raz pierwszy więc witam wszystkich.

 

ostatnio pozbyłem się laptopa - ogólnie od 4 lat ciągle na laptopie - wypadłem całkowicie z tematu stacjonarek... Jestem delikatnie mówiąc zielony - czytam wszystkie wątki - i złożyłem własną konfigurację - proszę o rady co zmienić:

 

Procesor: Athlon 64X2 5600+ (wersja 65 W) - ogólnie ma się nie grzać, nie będzie OC,

na procku b. ciche chłodzenie - myślałem o Thermaltake V1

płyta główna: ABIT AN9 32X SLI AM2*DDR2-800*nVidia NF590 SLI albo coś w okolicach 350 PLN. Musi być stabilna

pamięć: PATRIOT DDR2 800 MHz 4-4-4-12 (2x2 GB)

zasilacz: ciągle szukam - ale na pewno firmowy do ok 250 PLN, wolnoobrotowy z hałasem poniżej 25 decybeli

grafika: Radeon 4850 512 DDR3

obudowa: kwestia do uzgodnienia: na pewno b.dobrze wentylowana i cicha...

 

Całość chciałbym aby była cicha... i nie grzała się za bardzo.

 

Monitor mam 22" FS 1650x1050 więc karta fullHD nie musi obsługiwać.... Wiem że dla większości wybór jest oczywisty jednak ja nie mam pojęcia czy ten zestaw ma przyszłość ... chciałbym na nim pograć ogólnie we wszystko w miare na medium/high...

 

oczekuję małych i drogocennych wskazówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...zaproponujcie więc lepszy procek ... Miguel generalnie wspiera Intela - AMD się wogóle nie opłaca ??

Nie, nie opłaca się. Przy 2k skorzytaj z zestawu Miguela. Tu nie chodzi o jego stronniczość w stosunku do Intela, tylko poprostu Intel jest lepszy teraz. A dokładnie lepszy odkąd wprowadził Core 2 Duo - 27 lipiec 2006, sam nabyłem jeden z pierwszych E6300, chyba 2 sierpnia, mam go do dziś, wykręconego na 3,2 GHZ.

Edytowane przez Estwalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - zmiana planów... w sumie w lapie tez miałem zawsze C2D - T7200 i nie narzekałem :)

 

Wiec teraz procek będzie: C2D E7200

 

mobo: Asus P5K/EPU, P35, DualDDR2-800, SATA2, GBLAN, FW, ATX, Core2 (max 400 PLN)

 

czy powyzsza konfiguracja jest lepsza od AMD ??? nie ukrywam ze na troche ma starczyc ...

 

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - zmiana planów... w sumie w lapie tez miałem zawsze C2D - T7200 i nie narzekałem :)

 

Wiec teraz procek będzie: C2D E7200

 

mobo: Asus P5K/EPU, P35, DualDDR2-800, SATA2, GBLAN, FW, ATX, Core2 (max 400 PLN)

 

czy powyzsza konfiguracja jest lepsza od AMD ??? nie ukrywam ze na troche ma starczyc ...

 

dzięki za pomoc

Lepsza, chodź ja, jestem zwolennikiem Gigabyte'a, a nie Asusa, ale wynika to tylko i wyłącznie z osobistych preferencji, w domu mam kilka gigabajtów i żaden mnie nigdy nie zawiódł, moja P965 DS3 trzyma sie świetnie mimo upływu lat. Jak miałbym brać na P35 poniżej 400 zeta to http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Gig...pelny,id,50654/ - oczywiście nie w komputroniku, ale tu jest dobrze opisane co płytka posiada. Przy normalnym farcie zrobisz 3,5 GHZ z tego E7200.

Edytowane przez Estwalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już chyba na finale składania... zrezygnowałem z Grala na rzecz ESC w Trójmieście... (patrząc na posty polecacie bardzo ten sklep)

 

i złożyłem takie cudo - prosze o krótkie opinie czy ok (z góry dzięki):

 

1) Prcesor: Intel Core2Duo E7200 (399PLN) plus chłodzenie Petagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum (90 PLN)

2) mobo: Gigabyte EP45-DS3 (P45) (420 PLN)

3) Pamięć: A-Data 4 GB (2x2 GB) PC 800 CL4 Extreme Edition

4)HDD: Samsung 250 GB 7200 rpm 16 MB cache SATA II F1 (160 PLN - tutaj musze zaoszczędzić ale chyba się nada :)

5) Nagrywarka: LITEON DH 20A4H z LightSribe

6) Grafika: na pewno HD 4850 512 DDR3 (prawdopodobnie Gainward - 579 PLN) - szukam z najcichszym systemem chłodzenia ...

 

nadal szukam dobrego cichego zasilacza... nie mogę nic znależć tzn trochę gubię sie w rynku - ale na pewno cos w okolicach 480 / 500 W do 200 PLN. Do tego monitor 20/22" 1650x1050.

 

Prosze o ewentualne komentarze - nie wiem czy nie dokładać jakimś cudem (sprzedaż butelek ;) do C2D E8400 ? Płyta pociągnie - ale czy warto ??? tzn czy będzie przyrost mocy rzędu 20-25% ? czy moze raczej dorzucić do TwinTech GeForce 9800GTX+ XT 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI zamiast E8400 ?

 

poradzcie pliz :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście napisałeś że nie będziesz kręcił, a wszyscy sugerują ci zestaw stricte pod OC.

Wiele raczej tutaj się zmienić nie da, bo w podobnej cenie AMD oferuje znacznie mniej (czyt. Phenomy x3 są słabe)...

HDD, nawet jeśli musisz oszczędzać, nie bierz Samsunga F1, bo nowe modele to loteria - trafiają się ciche (talerze 332GB), ale trafiają się głośne (talerze 250GB). Za tą samą cenę dostaniesz pewnego WD Caviar SE Blue (AAKS) 250~320GB.

Z Radeonów 4850 najcichszy jest definitywnie HIS ICEQ4, ale wątpię czy zmieścisz się w budżecie (za tyci więcej dostaniesz 4870). Alternatywnie możesz poszukać Sapphire Toxic, albo kupić najtańszego Palita/Gainwarda/XpertVision i zmodyfikować ustawienia chłodzenia przez BIOS karty.

Jeśli nie masz zamiaru podkręcać, to E7200 faktycznie nie będzie najlepszym wyborem. E8400 sprawdzi się tu o wiele lepiej. W kwestii grafiki, nie opłaca się dokładać do 9800GTX+ pod żadnym pozorem, bo nie daje w sumie nic ponad to co dałby ci Radeon 4850. Jeśli chcesz grać w 1680x1050, będziesz potrzebował Radeona 4870 1GB.

 

Mimo wszystko, najbardziej polecam taki zestawik:

Core 2 Duo E8400

Pentagram Karakorum

Gigabyte EP45-DS3, chociaż jeśli nie planujesz OC, możesz sięgnąć po ASUS'a P5Q/Pro lub jakiegoś MSI na P45.

2x2GB A-Data EE 800mhz

250~320GB WD Caviar SE Blue

Powercolor Radeon 4870 1GB

Corsair HXEU520W

Antec Three Hundred

Napęd wg. uznania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E7200 + Karakorum + Zalman

Gigabyte GA P35 DS3L

2x2gb A-data 800

WD 320GB

Piooner 216-dvr

CM Elite 33x

Modecom MC-350

Radeon HD 4850

 

 

@up

To co napisałeś na górze to z 3k będzie kosztować

 

 

 

Polecam taki oto komputer Hp Dx7400 . Posiada o bardzo dobry procesor Intel Core 2 Duo 2x3GHz. 2 giga ramu, 250 GB dysk Twardy a ponadto w zestawie mamy myszkę i klawiaturę. Może większość z was się zemną nie zgodzi ale uważam ze lepiej jest kopic gotowy wypróbowany zestaw nisz bawić się w składanie pojedynczych podzespołów. Ale wybór należy do ciebie.

Jednym zdaniem: Żal mi ciebie... To prowokacja ma być ? Edytowane przez goru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... co do grafy, płyty i reszty się zgadzamy :) nawet co do chłodzenie procka ...

 

tylko krucho u mnie z kasą - warto ponad 200 PLN dołożyć do E8400 ??? czy może zostać przy E7200 ???

 

ta płyta chyba podoła jak go wkręcę na 2,8 GHz ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniaj na E8400...

 

Mam taki sam zestaw co podałem (tylko że 2x1gb a-daty i samsung f1 320)

 

Procek wszedł na 3.3ghz na boxie i w stresie 50'

To co powiedzieć na karakorum ^^ ? 3.8 przynajmniej

Edytowane przez goru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze pograć sobie można :) ? nie mówie o full oczywiście - ale załóżmy w takiego far cry 2 ... w więcej niz tylko medium ... da rade ?

Pojdzie wszystko i to na very high. Nie musisz dokladac, OC nie takie straszne jak je malują, bez podnoszenia napięc z palcem z w tylku zrobisz 3,2 GHZ z tego proca czyli 8400. Jak sie nie uruchamia, wyjmij baterie, albo poszukaj w instrukcji jak sie robi reset na plycie i uruchamiaj jeszcze raz. Zapewniam Cie - że NIC SIE NIE DA POPSUĆ, zresztą jest na tym forum pare tutoriali o pokdręcaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojdzie wszystko i to na very high. Nie musisz dokladac, OC nie takie straszne jak je malują, bez podnoszenia napięc z palcem z w tylku zrobisz 3,2 GHZ z tego proca czyli 8400. Jak sie nie uruchamia, wyjmij baterie, albo poszukaj w instrukcji jak sie robi reset na plycie i uruchamiaj jeszcze raz. Zapewniam Cie - że NIC SIE NIE DA POPSUĆ, zresztą jest na tym forum pare tutoriali o pokdręcaniu.

Nie trzeba. Płyta sama restartuje bios jak sie nie chce odpalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie płyty w sumie dobre.

 

Warto kręcić, naprawdę. I to jest zaraźliwe ;)

 

A, i na tym zestawie osiągniesz ok. 50 klatek w 1280x1024 na very high w FC2 - kolega ma dość podobny sprzęt, jedynie inne ramy i mobo, a gra się przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ! Tak to jest jak sie nie zna - kupił bym AMD i potem pewnie delikatnie narzekał :)

Szczerze mowiąc to nawet nie myslalem o Intelu (ze względu na cenę) a tu proszę...

 

Za ok 2 tygodnie powinienem mieć całą budę - dzisiaj zaczne od procka i mobo coby mi nie wykupili :)

 

Pewnie jak złożę to będę się pytał jeszcze co i jak kręcić - lapka kręciłem ale tam miało się o wiele mniejsze pole manewru i grzał się jak piekarnik ... (taki mały offtop)

 

Raz jeszcze wielkie dzięki i pozdrawiam all !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...