Skocz do zawartości
Preston81

Ati Vs Nvidia (r4850 Gigabyte Vs 9800gtx K.o Evga

Rekomendowane odpowiedzi

ale zdecydowałem się na Nvidię. Czemu? Wystarczy poczytać na tym forum temat o radkach 4850/4870, co chwila ktoś się żali że mu coś nie działa. Dziękuję za grafikę na której zanim odpalę grę to spędzę tydzień na googlowaniu. Poza tym Nvidia co chwila wypuszcza nowe sterowniki i one naprawdę dają wzrost wydajności w grach. Posiadacze 4850 mają klapki na oczach, z tego co widzę. Ich radek jest najlepszy na świecie, 4850 lepszy od 9800 GTX+ a 4870 lepszy od GTX280 hahahahahaha.

a nie pomyslales stary czemu czytasz w temacie o hd4850/hd4870 o ich awaryjnosci?3/4 tematu to posty na temat krecenia/zmiany biosow/ modow itp. nie wiem kto Ci bzdor nagadal ze musisz tydzien googlowac by grafy ati wogole chodzily oO, a tekst o sterach juz tez kompletnie mnie rozwalil w koncu ludzie z radkami dalej jada na catalystach 7.x nie? tez osobiscie mialem do wyboru 4850/9800gtx do ktorego musialbym w tamtym czasie doplacic ponad 50 funtow no i padlo na 4850, cos sie spieprzy kupie nowa karte.

 

jeszcze co do awaryjnosci, skoro karta od ati jest tansza wydajnosc pomiedzy radkiem a gf'em podobna to chyba logiczne ze wieksza jest sprzedaz radka ktory trafia do ludzi kumajacych temat jak i nie. zas sama awaryjnosc tych 2 kart jest podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A to ciekawe, bo akurat kumpel kupił palitowego sonica (4850) i karta jest cicha, nie grzeje się i nie trzeba robić żadnych fan fixów. Przypadek? Jakoś inni użytkownicy kart nie narzekają :rolleyes:

Od kiedy Palitowy Sonic to referent albo pasyw? :rolleyes:

 

Nie wiem czego jeszcze oczekujesz Preston81. Nikt za Ciebie decyzji nie podejmie. Jezeli tytuly, ktore Cie interesuja lepiej

Jakbym mial drugi raz kupowac grafike to znowu bym wybral 4850, bo szkoda by mi bylo doplacac do gtx+. Pozatym 4850 oferuje ogromny zapas mocy w postaci banalnego vmoda. Ale to sa moje indywidualne preferencje, Ty musisz sie pokierowac swoimi.

Zastanawiajace sa te doplaty. Nahtanszy referent kosztuje w granicach 600 zl , do niego S1.Za to Grunwald ze zmodyfikowanym chlodzeniem na heatpajpach to koszt 660 zl za wersje GS i bodajze 610-620 za non GS. Tymczasem najtansze GTX+ Twintecha , Palita to kwota do 680 zl. Faktycznie , dramat zwazywszy na to ,ze juz na takim Twintechu nie trzeba zmieniac chlodzenia... wzgledem tanszych o 80 zl refow.

 

biorac tego pasywnego radka wystarczy ze zamowi jeszcze jakis wolnoobrotowy wentyl i sami mu to zloza wiec problemu z zakladaniem chlodzenia miec nie bedzie

Jesli myslisz o Gigabyteach pasywnych , bo tak wnioskuje choc moge sie mylic , to ten z wentylem zajmuje 3 sloty , upewnij sie , ze po dodaniu wentyla wcisniesz w pci swoje graty.

 

cos sie spieprzy kupie nowa karte.

 

jeszcze co do awaryjnosci, skoro karta od ati jest tansza wydajnosc pomiedzy radkiem a gf'em podobna to chyba logiczne ze wieksza jest sprzedaz radka ktory trafia do ludzi kumajacych temat jak i nie. zas sama awaryjnosc tych 2 kart jest podobna.

1. Anglia , inne podejscie...zarobki , mozesz sobie wywalac do smietnika.

2. A nie pomyslales , ze sprzedaz GTX+ moze byc tez podobna z racji fan fixow , grzania sie , pewnych problemow nadto awaryjnosc moze byc mniejsza bo te karty nie wymagaja cudow? Owszem , w temacie o GTX+ jednemu Asus referent padl. Co nie zmienia faktu , ze wieksza ilosc postow na forach to pady lub problemy z 4850. Tak , cena jest wazna ale na tym forum , miejscu gdzie...kazdy jest pro masta i zaraz zmieni wentyl referencyjny. Wiekszosc userow kupi , wlozy i nie bedzie sie tym bawic wiec ci moga nie pisac w ogole o problemach z kartami wiec o tym nie czytasz. Mam wpisac sie do GTX+ , ze mi wsio idealnie dziala , rdzen w czasie pracy po 2h w Crysisa ma ledwo 55 stopni? W idle 45? Po co skoro dziala bez problemow , wiec i postow tylu nie ma.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage nie mam sie zamiaru klocic ktora karta jest lepsza itp bo wg mnie obie sa dobrym rozwiazaniem. natomiast jesli chodzi o chlodzenie prosze nie demonizuj tak ati bo fakt na stockowym chlodzeniu troche sie grzeje (osobiscie u mnnie bylo okolo 60* w idle ponad 80* w stresie) ale chyba nawet malo kumajacy kowalski potrafi wejsc sobie w ccc i ustawic wentyl na okolo 40-45% gdzie temperatury spadaja w idle 45*-47* zas w stresie minimalnie wiecej bo ponad 60* do tego jest cicho przy takich ustawieniach ;)

 

Zreszta kolega chce kupic jedna albo druga, a jak narazie to tutaj trwa wojna ^_^ kazdy bedzie bronil swego sprzetu w koncu jak to moze byc ze wydal kupe kasy a ktos mu wmawia ze zrobil zle bo karta xxx jest lepsza. Co do jednego napewno sie zgadzam ..... zasilka musi byc lepsza niz ta ktora podal na poczatku tematu

Edytowane przez nuO3-Lzuruha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy Palitowy Sonic to referent albo pasyw? :rolleyes:

A od kiedy to jest obowiązek kupowania referentów? Bo widzę, że właśnie z tego powodu skreślasz całą rodzinę 4850( i czytam już Twój x post, jakie to ati jest złe i niedobre). Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że najtańszy model Palita, to nie jest referent...

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=14075

 

 

Że Palit słaby ? Masz Asus Glaciator :

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=12684

 

I tak taniej niż 9800GTX+.

 

Reszta na zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

1. Z tym Palitem to chyba raczysz zartowac. Juz az tak oszczedzac kasy nie bede.

2. 550 zl za referenta. Dodaj zmiene: chlodzenia

http://www.allegro.pl/search.php?from_form...ting_interval=7

 

Czyli masz juz ponad 600. Dziekuje , wole bez zabaw GTX+.

 

@ Leborg . Palit Sonic , nie ciety wynalazek z linka wyzej:

http://www.allegro.pl/search.php?string=palit+4850+sonic

Nadal swietny wybor?

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Skad wiesz , ze to Glaciator skoro nie pisze o tym , nie ma zdjecia?

http://www.allegro.pl/item448485238_asus_e...3_2xdvi_hd.html

Ten sam kod producenta jaki ma Asus z twojego linka.

http://www.digitronik.pl/sklep-VGA_ASUS_EA...DMI,20995,,.htm

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tak się kończą dyskusje na temat 9800gtx+ vs 4850, oczywiście 4850//4870 jest jedynym słusznym wyborem :/. A jak człowiek powie coś w obronie nvidii to kończy się na tym że jest fanboyem nvidii. Firekage, daj sobie spokój, nie przetłumaczysz im, szkoda nerwów. Niech sobie kupują ATI i niech się cieszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tak się kończą dyskusje na temat 9800gtx+ vs 4850, oczywiście 4850//4870 jest jedynym słusznym wyborem :/. A jak człowiek powie coś w obronie nvidii to kończy się na tym że jest fanboyem nvidii. Firekage, daj sobie spokój, nie przetłumaczysz im, szkoda nerwów. Niech sobie kupują ATI i niech się cieszą.

stary pokaz mi w tym temacie post w ktorym, ktokolwiek jednoznacznie mowi ze hd4850/70 to jedyny sluszny wybor. albo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem albo bujna wyobraznie i nadinterpretujesz posty innych ludzi wypowiadajacych sie w tym temacie gdzie 1/2 to dyskusja czy oplaca sie brac radka z 1gb vramu oO. Jak narazie to twoja wypowiedz bardzo tresciwa bez zadnego poparcia sugeruje ze gtx jest lepszy od 4850.

Edytowane przez nuO3-Lzuruha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

Niecałe dwa tygodnie temu, ta karta kosztowała ~500zł. Światowy crysis rządzi?

w esc jest za 599 , więc biorąc pod uwagę zmienione chłodzenie i większe możliwości oc i tak jest w miarę opłacalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

stary pokaz mi w tym temacie post w ktorym, ktokolwiek jednoznacznie mowi ze hd4850/70 to jedyny sluszny wybor

Wczesniej bylo cos o wciaganiu nosem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta zgadzam sie ze fog mowil o wciaganiu nosem ;]

 

"Jak kogos stac na wydanie 100zl wiecej za karte o +- takiej samej wydajnosci to spoko jego sprawa, ale jezeli ktos zamierza wycisnac z karty cos wiecej niz fabryka dala to 4850 po vmodach po prostu wciaga nosem gtx+."

 

ale wciaz nie ma tu jednoznacznego stwierdzenia "stary bierz 4850 bo to jedyna karta ktora Cie zadowoli a gtx to szrot" ;) rozumiesz Firekage do czego zmierzam ??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 3 razy w tym temacie pisalem, ze karty maja +- taka sama wydajnosc, ani razu nie pisalem, ze ktoras z tych kart jest lepsza albo gorsza. Kwestia przeznaczenia karty i preferencji uzytkownika. Ale to, ze po oc 4850 dostaje duzo wiekszego kopa niz gtx+ jest faktem i wypowiedz o wciaganiu nosem tyczyla sie tylko kart po oc. Ale pisalem to raczej jako ciekawostke, a wy sie czepiacie jakbym wam krzywde robil. I nie mozesz temu zaprzeczyc Firekage. Nie sorry, Ty jednak mozesz wszystko... Moze przeczytaj moje wszystkie posty w temacie a nie czepiaj sie jednago fragmentu wyrwanego z kontekstu.

Co do roznicy cenowej, to porownujac ceny w tych samych sklepach roznica miedzy najtanszym 4850 a gtx+ to ok 100zl, wiec nawet kupujac accelero mamy o 30-40zl karte z duzo wydajniejszym chlodzeniem. Ale to i tak nie nasza sprawa ile ktos chce dac za karte, tylko i wylacznie autora tematu. Ty Firekage piszesz jakbys uwazal za frajera kazdego, kto nie dolozy troche do gtx+.

Han Solo: Poczytaj moze inne posty Firekage, szczegolnie w temacie o 4850 to moze zrozumiesz o co mi chodzi. Chyba, ze jestes jego osobistym adwokatem...

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zainteresowny GTXem ale bez +plusa:) bo drogi do teg o jutro dzwonie p ta zasilke 500w a co do karty postaram sie skolowac gtx a jak nie beddzie to jeszcze przepytam sprzedawcow ... ale szczerze ejstem za nvidia radka sie boje po tym jak jakis czas temu kupilem HIS 9800 pro za 1600 zl i byl z pupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preston81, to ja napisze jeszcze coś od siebie jeśli jesteś kinomaniakiem, oglądasz dużo materiałów w fullhd kup ati, lepsza jakość obrazu i lepsze wsparcie sprzętowe

Następny :lol2: , na ati nie ma lepsza obrazu , bo mam ati i nvidie , a to lepsze wsparcie chyba polega na tym , że na ati nie działa od n-lat akceleracja formatu wmv i jeszczu kilku nowych. Nie ma jak subiektywna opinia :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu kupilem HIS 9800 pro za 1600 zl i byl z pupy...

No to Cie zmartwie, bo kazdy GF, ktorego moglbys wtedy kupic bylby o wiele bardziej z pupy. O ile teraz nie mozna powiedziec, ze ati albo nvidia jest lepsze, to przy tamtej generacji kart ati bylo bez watpienia o niebo lepsze od serii fx5xxx. Obie firmy mialy wzloty i upadki, ale fx5xxx to bylo dno i metr mulu.

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale za to na radkach kolory bardziej mi sie podobaly i rozwiazanie odswiezania tj ich wymuszania :) jestem graczem nie ma co ukrywac karte kupuje tylko go gier:) najbardziej martwi mnie fakt ze nie ma juz GTX bez plusa:( w ofertach sklepowych :/

 

 

zamawiam jutro to

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,59743/

Edytowane przez Preston81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny :lol2: , na ati nie ma lepsza obrazu , bo mam ati i nvidie , a to lepsze wsparcie chyba polega na tym , że na ati nie działa od n-lat akceleracja formatu wmv i jeszczu kilku nowych. Nie ma jak subiektywna opinia :lol2:

No nie powiedziałbym że na ATI obraz nie jest lepszy... miałem radka 9600, potem zmieniłem na gf6600 i praktycznie od razu zauważyłem że jest coś inaczej, 2 tygodnie kminiłem czemu obraz się zmienił, no ale się przyzwyczaiłem, kupiłem potem 7300GT, bez zmian, to samo. Po przesiadce na HD2600XT aż się zdziwiłem, obraz jest zauważalnie lepszy, nie są to gigantycznie różnice ale widać je gołym okiem.

 

wmv... hmm bardzo obciążający format, bez CUDA na pewno go nie odpalisz... xD :joke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny :lol2: , na ati nie ma lepsza obrazu , bo mam ati i nvidie , a to lepsze wsparcie chyba polega na tym , że na ati nie działa od n-lat akceleracja formatu wmv i jeszczu kilku nowych. Nie ma jak subiektywna opinia :lol2:

opinia obiektywna po tym jak miałem do czynienia z 8800gt od palita i sparkle, przeplataną w miedzy czasie hd4850 512mb referencyjna od gigabyte i 8800gts 512mb a skończyłem z gigabyte 4850 1gb z zalmanem, przez krótki okres miałem karty ati i nvidi w domu razem także mogłem przeprowadzić testy, na w miarę dobrym monitorze z podpisu, po testach sprawa wygląda tak:

odtwarzanie filmów i konwersja + dla ati (jakość obrazu kolorki itp., avivo konwerter daje radę), wydajność w grach karty zegar w zegar, tu 8800gt od palita szedł na 830mhz a sparkle na 800mhz za to shadery na 2000mhz, ati referent śmigał na 850mhz i dawał fps w większości gier lepszy od 8800gt, mało tego to na grafach nvidi aby osiągnąć takie traktowania trzeba było robić hardmoda czyli lutować, na ati wystarczyło ołówek zastąpić lakierem elektroprzewodzącym i regulować napięcie w att co ma niewątpliwą zaletę jeśli dochodzi do ewentualnej gwarancji, moda lutowanego ciężko usunąć bez zostawiania śladu, lakierek zmywamy acetonem i nie ma śladu, nie jestem żadnym ati fanem tylko wybrałem kartę lepsza bardziej zaawansowana technologicznie i pewnie czas pokaże zaznaczającą się różnice w nowych tytułach, tu jeszcze recka farcry2 z pclaba odnośnie braku potrzeby 1gb na pokładzie karty graficznej http://pclab.pl/art34184-6.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opinia obiektywna po tym jak miałem do czynienia z 8800gt od palita i sparkle, przeplataną w miedzy czasie hd4850 512mb referencyjna od gigabyte i 8800gts 512mb a skończyłem z gigabyte 4850 1gb z zalmanem, przez krótki okres miałem karty ati i nvidi w domu razem także mogłem przeprowadzić testy, na w miarę dobrym monitorze z podpisu, po testach sprawa wygląda tak:

odtwarzanie filmów i konwersja + dla ati (jakość obrazu kolorki itp., avivo konwerter daje radę), wydajność w grach karty zegar w zegar, tu 8800gt od palita szedł na 830mhz a sparkle na 800mhz za to shadery na 2000mhz, ati referent śmigał na 850mhz i dawał fps w większości gier lepszy od 8800gt, mało tego to na grafach nvidi aby osiągnąć takie traktowania trzeba było robić hardmoda czyli lutować, na ati wystarczyło ołówek zastąpić lakierem elektroprzewodzącym i regulować napięcie w att co ma niewątpliwą zaletę jeśli dochodzi do ewentualnej gwarancji, moda lutowanego ciężko usunąć bez zostawiania śladu, lakierek zmywamy acetonem i nie ma śladu, nie jestem żadnym ati fanem tylko wybrałem kartę lepsza bardziej zaawansowana technologicznie i pewnie czas pokaże zaznaczającą się różnice w nowych tytułach, tu jeszcze recka farcry2 z pclaba odnośnie braku potrzeby 1gb na pokładzie karty graficznej http://pclab.pl/art34184-6.html

Tzn mało obeznany jesteś w sterach nv :wink: , a przy braku jakiejkolwiek ingerencji w sterach na ati i nv obraz jest taki sam , jedyna różnica to poziom sygnału z karty co przekłada się na jaśniejszy lub ciemniejszy obraz. Gdyby rzeczywiście obraz w filmach byłby lepszy na ati to przyznałbym racje , ale tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na CRT jest lepszy film na ati...tu bede sie upierał

plus TV out na ati - rulz , na nvidii jak spróbowałem do LCD bravia podłączyć to mnie wygieło, nie dość że pasy to jeszcze se losowo czarno biały obraz robił

zaś LCD jak oglądam ...to chyba nieważne co bym miał, obraz typu divx jest do d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crt podłączasz przez d-sub wtedy to różnice będą widoczne wszędzie - film , pulpit , gry. Ale to kwestia danej karty , a nie czy to ati czy nvidia. Jak ktoś porówna palita 8600gt do referenta 2600xt to nie dziwota , że lepszy obraz na ati. Co do wyjścia tv to się zgadza , nvidia daje ciała , ale w dzisiejszch czasach małe ma to znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn mało obeznany jesteś w sterach nv :wink: , a przy braku jakiejkolwiek ingerencji w sterach na ati i nv obraz jest taki sam , jedyna różnica to poziom sygnału z karty co przekłada się na jaśniejszy lub ciemniejszy obraz. Gdyby rzeczywiście obraz w filmach byłby lepszy na ati to przyznałbym racje , ale tak nie jest.

 

taki ciemny to nie jestem i wiem gdzie zmienić poziom sygnały z 16-235 (czy jakos tak) na 1-255, tylko proszę nie wciskaj ludziom że 8800gt (czyli 9800gt) jest lepszy od hd4850 po oc ati bije na łeb nvidie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...