Skocz do zawartości
aerial

Nowy Tv Lcd

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dosc sprecyzowane wymagania i zastanawiam sie czy da sie cos takiego kupic przy tej cenie.

 

Wiec ma kosztowac okolo 3k pln (ew moze byc 100-200pln wiecej).

 

- lcd

- fullhd

- minimum 40''

- 10bit zapis barw

- 100hz

- zlacze d-sub

 

Jesli przesadzilem, to: ile trzeba dorzucic zeby spelnic te wymagania (i jaki model), lub ew z czego zrezygnowac zeby byc najblizej, ale zmiescic sie w budzecie.

Dodam ze konieczne jest dla mnie d-sub, ze wzgledu na notebooka ktory nie ma hdmi.

Tv bedzie w dosc duzym pmieszczeniu (~30m2), ma sluzyc do ogladania tv (jakis podstawowy abonament w polsacie/cyfrze) i filmow hd przez dsub z laptopa. Nie bedzie uzywany z konsolami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli 37LG7000?

 

Hm, a ile realnie to jest cm przekatnej mniej vs np seria sony bravia 40''? dokladnie 3 cale?

 

No i czy 37'' to nie za malo do fullhd. Ogladajacy bedzie przbywal w odleglosci 3-4m od ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze 42LG6000 (i 6100, ktory jest cienszy, przy praktycznie tych samych parametrach).

 

42'', 100hz, 10bit

 

ponizej 3k, nawet 2.7k pln.

 

Ale dalej wedlug wielu forow, czyste parametry nie sa najwazniejsze i wszedzie wygrywa np sony W4000, ktore ma 50hz, zdecydowanie nadrabiajac jakoscia wykonania.

 

Kolejnym problem jest fakt, ze ciezko o tv ktory nie ma problemow z 1080p via VGA. Przy serii W sony, trzeba kombinowac z powerstripem i to z roznymi rezultatami. Zalezaloby mi na bezproblemowym 1080p z d-sub ;/

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...