Skocz do zawartości
tw_psycho

Cos Do Starszego Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

szukam jakiejs karty graficznej do mojego blaszaka... w planach mam zakup nowego chlodzenia na proca i pamieci ram, zeby powalczyc o 3ghz ;)

 

wydaje mi sie, ze w stosunku do ostatnich tygodni ceny kart znacznie podskoczyly... moze nie warto teraz nic kupowac i lepiej przeczekac?

 

a jesli nie warto czekac, to co warto kupic? w dobrej cenie i do kręcenia rzecz jasna :)

 

pozdrawiam.

Edytowane przez -Paluch-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

szukam jakiejs karty graficznej do mojego blaszaka... w planach mam zakup nowego chlodzenia na proca i pamieci ram, zeby powalczyc o 3ghz ;)

 

wydaje mi sie, ze w stosunku do ostatnich tygodni ceny kart znacznie podskoczyly... moze nie warto teraz nic kupowac i lepiej przeczekac?

 

a jesli nie warto czekac, to co warto kupic? w dobrej cenie i do kręcenia rzecz jasna :)

 

pozdrawiam.

Zamiast kupowac chlodzenie, kup sobie lepiej 1 GB ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem, ze mam w planach zakup nowego chlodzenia i pamieci ram. Raczej myslalem o opcji 2x1gb (chyba nie bedzie przeszkadzalo, ze mam 2x512mb ? ). Oczywiscie tez do podkrecania.

 

Na wszystko mam 500-600zl

 

Warto dorzucic na jakąś lepszą karte graficzna? No i jak jest z cenami - podniosly sie czy mi sie wydaje? :) Na swojej karcie mam chlodzenie pentagram freezeone xc-80 cu, mysle, ze do nowej karty tez sie nada.

I pamietajcie o tym ze zasilacz tylko 350W... wystarczy? :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak masz 600 zł, to nic takiego nie ma sensu. Np. pamięci DDR kompletnego sensu nie mają.

 

X2 s. 939 osiągają na Allegro naprawdę duże ceny.

 

Za zyski ze sprzedaży + 600 zł złożysz naprawdę dobrą platformę.

 

A zasilacz wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niby nie mają sensu? Moze sie cos zmienilo, ale z tego co pamietam, to ddr2 mają porownywalna wydajnosc z ddr1. Poza tym x2 przy 3ghz i wysokim taktowaniu pamieci tez zamulac nie bedzie, zwazywszy, ze nie mam zamiaru kupowac high-endowej karty graficznej.

 

W prawdzie ddr1 sa prawie dwa razy drozsze, ale i tak ogolne ceny pamieci sa dosc niskie, wec roznica pomiedzy 2gb ddr1 i ddr2 wynosi okolo 60zl. Z tego powodu warto zmieniac platforme?

 

Do mid-endowej karty graficznej wydajnosc tej platformy jest co najmniej wystarczająca. Dokładając niecale 500zl (120zl ninja - multiplatformowa inwestycja) stalbym sie posiadaczem komputera do gier. Wyglada na to, ze na karte zostanie ok 350zl (chyba, ze dodatkowy 1gb ram wystarczy, wtedy zostanie troche ponad 400).

 

Zebys nie myslal, ze jestem zamkniety na propozycje i ze 'wiem lepiej'. Po prostu z doswiadczenia wiem, ze kupowanie taniej platformy nie ma sensu. Za 400zl to mozna co najwyzej dobrą płyte główną kupic, a Ty chcesz, zebym za niecaly 1000zl kupil nowa platforme... Nawet jesli, to i tak zostane ze słabą kartą graficzną i za 2 lata sytuacja sie powtorzy. A tak odswieze za grosze stary zestaw, a za jakis czas, jak bedzie siano i potrzeba, to kupie sobie cos lepszego.

Jezeli sie myle, to napisz gdzie i dlaczego powinienem kupic nowy zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum schodzi na psy... zadnych konstruktywnych odpowiedzi, a pytania nie byly trudne...

 

Juz jakis czas temu zauwazylem, ze pytania wykraczające poza poziom "jaki zasilacz do tego zestawu?" przekraczają kompetencje forumowiczow.

 

Szkoda, bo kiedys za czasow 'tweaka' mozna bylo uzyskac bardziej szczegolowe informacje.

 

bez nadzieji, ze znajdzie odpowiedz na tym forum, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przekreślaj nas tak szybko... Po prostu większość forumowiczów zrobiłaby to, co radzi Miguel. Jakikolwiek, choćby używany Pentium E2XXX podkręciłby się do ok. 3GHz, a wtedy różnica byłaby spora. Ale w pewnym sensie rozumiem twoje myślenie, nie wszyscy lubią wymieniać pół kompa, wolą tylko ulepszyć starego.

 

Wg tego myślenia, ja na twoim miejscu kupiłbym chłodzenie Karakorum (sprawdź najpierw czy się zmieści) + 1GB RAM od KA!N, 2GB wystarczają, zwłaszcza w XP. Z kartą bym zaczekał, złotówka szaleje, raz 30gr się umocni, a zaraz potem traci, a ten fakt wykorzystują sprzedawcy... Do tego kompa kupiłbym jakiegoś 9600GSO/HD4670, nic lepszego nie ma sensu.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche mocniejszy procesor nie zrobi mi zadnej roznicy... do gier potrzeba karty...

 

dobra, troche przeczekam, bo ceny rzeczywiscie skonczyly zauwazalnie.

 

do krecenia ktora lepsza?

Procesor ma wpływ - w zależności od gry mniejszy lub większy - na minimalny fps, a więc na komfort grania...

 

Ceny tych kart są wyższe o ok. 40-60zł niż dwa miesiące temu, więc nie jest to jakaś gigantyczna kwota. Śledź kursy i ceny kart, a trafisz w końcu na dobry moment do kupna.

 

A która lepsza? Jeśli chodzi o kręcenie, to zauważalnie lepiej wypada 9600GSO (ok. 20% vs. ok. 10%). Za to HD4670 zużywa 20W mniej w spoczynku i około 30W mniej w stresie.

 

Wybór należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor crt 17 cali wiec max 1024x768 :)

 

jasne ze procek do grania tez jest wazny, ale nie az tak... tzn sam procek calej roboty nie odwali :) to po pierwsze, a po drugie to zmiana karty graficznej, dodanie ramu i chlodzenia da mi WYMIERNĄ korzysc... a karta - nawet jak bedzie przymulana przez procesor to i tak sie przyda... zawsze mozna procesor dokupic... mozna sprzedac ten i kupic 2 modele wyzej na allegro - i znowu za pare groszy jestem do przodu. Ewentualnie nową platforme kupic... wszystko zalezy od tego czy bede mial siano, czy bede tego potrzebowal... oraz czy rynek gier nie przejdzie calkowicie na konsole.

 

czyli do krecenia 9600gso? a 9800gt?

 

i jak z tą złotówką? umocni sie? :D ktos cos wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ramu - przy zapełnionych wszystkich slotach możesz mieć problem z uruchomieniem kompa albo się uruchomi na niższych taktach ramu ( np. na 333 mhz zamiast na 400 mhz ) .

 

Nie wiem co za mądrala postawił obok siebie HD4670 i 9600GSO , przecież to dwa różne przedziały wydajności .

 

HD4670 ma wydajność na poziomie 9500GT , podczas gdy 9600GSO jest szybszy niż 9600GT .

 

A 9800GT to to samo co 8800GT .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnic nie ma żadnych .

 

jedna i druga karta jest na tym samym GPU , ma taką samą szynę GPU-VRAM , takie same takty GPU/MEM ( wersje referencyjne ) .

 

Jedyna różnica to że 9800GT obsługuje TriSLI ( 3 karty ) , a 8800GT ma tylko zwykłe SLI ( 2 karty ) .

 

A problem ramu dotyczy nie tylko DFI , to wada kontrolera pamięci w CPU , było to na 939 i jest (chyba) na AM2 .

 

W niektórych płytach działają tylko pamięci jednostronne ( w układzie 4xI ) , niektóre normalnie odpalają układy dwustronne , a inne tylko przy niższych taktach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co za mądrala postawił obok siebie HD4670 i 9600GSO , przecież to dwa różne przedziały wydajności .

 

HD4670 ma wydajność na poziomie 9500GT , podczas gdy 9600GSO jest szybszy niż 9600GT .

Dwa różne przedziały wydajności... Taaa... Wystarczy spojrzeć na jakikolwiek test z udziałem HD4670, a od razu widać, że z 9600GSO wydajnościowo jest na równi, także z HD3850, mimo 128-bitowej szyny.

 

Z 9500GT rywalizuje HD4650, z racji pamięci GDDR2. Nie mieszajmy koledze w głowie...

 

Osobiście do takiej rozdziałki nie kupowałbym 9800GT, bo 9600GSO 384MB wystarczy w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...