Skocz do zawartości
kuebk

Fan Swap - Jaki Fan Na Zmiane?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad S-flexem 1200/800 jednak nie wiem czy to bedzie dobry wybor + nie wiem czy podpiac go pod mobo czy pod pod psu i pozwolic korsarzowi regulowac obroty.

 

Prosze o jakies rady, ewentualnie polecenie innego fana.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swojej zasiłce z siga zamontowanego fandera 120, ustawiony na 850rpm daje radę. Chodzi tak od jakiegoś czasu i jest ok. Cicho, nic nie terkocze. Wcześniej chodził na S1 też poziomo i sprawdzał się znakomicie. Kabelek wyprowadziłem razem z pozostałymi kablami od zasilacza i podpiąłem pod płytę. S-flexem 800 spokojnie sobie powinien poradzić tylko dowiedz się jak z jego pracą poziomą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wezme raczej 800 s-flexa.

 

Co do PSU to mam jeszcze taki problem ze cos dziwnie zaczyna mi drzyc tzn tak jakby generowal jakies drgania tak ze az niesie po calej budzie - http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo.../pelny,id,9279/, cos takiego by moglo pomoc w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wezme raczej 800 s-flexa.

 

Co do PSU to mam jeszcze taki problem ze cos dziwnie zaczyna mi drzyc tzn tak jakby generowal jakies drgania tak ze az niesie po calej budzie - http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo.../pelny,id,9279/, cos takiego by moglo pomoc w tej kwestii?

sugeruję że to bardziej dyski jesli nie sa w SQD kiedys miałem podobne złudzenie że to zasiłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłóż cos miekkiego silikon lub guma w miejscu styku zasiłki z obudową(ja mam np twarda piankę podłożoną od spodu + z tyłu silikon taki na zasilacze). Jeśli wentyl Ci przeszkadza fanswapuj na np S-Flex 800 rpm lub z tańszych Arctic Cooling dobrze sie sprawdza gdy jest pod kontrolerem obrotów na 500-600 rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S-Flex 800rpm wystarczy...

...gdy jest pod kontrolerem obrotów na 500-600 rpm.

Sam wlasnie zrobilem fanswapa bo ten wentyl w zasilce wcale nie byl cichy, ten na ktory wymienilem, rowniez nie jest nieslyszalny ale on leci na 1200 (wpiety pod mobo wiec chyba 12V?).

Zastanawialem sie czy moge mu zmniejszyc obroty bez grozby spalenia zasilacza? (regulator obrotow albo pod 5V)

Widze, ze wiekszosc ustawia mniejsze wartosci i nie narzeka

Edytowane przez shadeRev2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wlasnie zrobilem fanswapa bo ten wentyl w zasilce wcale nie byl cichy, ten na ktory wymienilem, rowniez nie jest nieslyszalny ale on leci na 1200 (wpiety pod mobo wiec chyba 12V?).

Zastanawialem sie czy moge mu zmniejszyc obroty bez grozby spalenia zasilacza? (regulator obrotow albo pod 5V)

Widze, ze wiekszosc ustawia mniejsze wartosci i nie narzeka

mam slip stream`a 500rpm i wystarcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam slip stream`a 500rpm i wystarcza :)

a ja mam zwykły Arctic Cooling PWM podpiety pod CPU PWM który czasem schodził do 400 rpm przy 19* na e2160 i starczało :D a wieję słabiej niż Slip.

Ale żeby nie było później lamentu że komp się spalił to niech założy 600 rpm minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jeszcze jaki zasilacz ale jesli taki jak w sigu to wątpie czy Amacrox grzeje sie bardziej niz mój stary Chieftec DF

tak, mowa o sigu

 

wentyl, nie wiem ile robi na low bo plyta ma problem z odczytem takich wartosci, poki co jest na 900 bo i tak chlodzenie na grafie zbyt glosno sapie (swoja droga mam nadzieje ze accelero uciagnie ta grafe w passive) ;/ dzieki za odpowiedzi, liczylem na takie wartosci, uspokoily mnie troche, chociaz jak otwieram bude to czuc gorac, wszystko leci pod zasilacz a tam ledwo sie smiglo kreci ;)

Edytowane przez shadeRev2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to co w sygnaturce:P

Jeżeli to byłoby tylko www, jakiś film to spokojnie można wszystkie wentyle dać na low :P

Czasami włączę coś co bardziej obciąża i zasiłka staje się ciepła (chociaż ja chyba przewrażliwiony jestem:P) dlatego obroty ustawione tak jak w sygnaturce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem S-Flexa 1200 puszczonego na 600rpm. I na wylocie powietrze mam cieple. :)

 

EDIT: Chociaz nie wiem czy wszystko jest OK, bo cos mi wali blue screenami w Orthosie, mozliwe ze za cieplo PSU i jest BSOD?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem S-Flexa 1200 puszczonego na 600rpm. I na wylocie powietrze mam cieple. :)

 

EDIT: Chociaz nie wiem czy wszystko jest OK, bo cos mi wali blue screenami w Orthosie, mozliwe ze za cieplo PSU i jest BSOD?

A podkręć Flexa na maxa i zobacz czy dalej będziesz miał BSOD-y.

Jeśli tak to nie wina zasilacza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...