Skocz do zawartości
dark_zero

Cichy Dysk I Wentyle

Który dysk wybrać do cichego komputera  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. tylko te 2 wchodzą w gre.

    • Samsung SpinPoint F1 320 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ)
      7
    • WD Caviar SE-16 320 GB WD3200AAKS16MB cache SATA-II
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Muszę wyciszyć komputer siostry :wink: która używa go do neta.

Potrzebuję;

Cichy dysk: myślałem o samsungu f1 320GB.

Wentyl do zasilacza: http://www.allegro.pl/item480050824_silent...0mm_13_6db.html

Chłodzenie na procka(a64 x2 3800): http://www.allegro.pl/item479239911_arctic...ersja_gw6l.html

Czy komputer po wymianie tych części będzie cichy??

Edytowane przez dark_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk weź WD Caviar 3200AAKS bo F1 się zepsuły ostatnio+ do tego dysku możesz zrobić jakieś wyciszenie home made (wiele wzorów masz w FAQ o wyciszaniu). Co do wentyla Zephyr to powiedzmy że na 5v lub 7v będzie bardzo cichutko, musisz tylko sprawdzić jak zasilacz to zniesie ale jak komp do neta to powinno być spoko bo nie będzie obciążony :) freezer jest cichy także na jako takich obrotach nie będzie sprawiał problemu. Całościowo powinieneś stworzyć cichy komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

320GB F1 są już dostępne w sklepach i polecam te dyski. Kupowałem taki dla siebie parę dni temu, jest idealnie cichy (na gąbce i w himuro, ale to himuro nie wiem czy wogle coś daje), odczyt 100-105MB/s, czas dostępu 13.2ms, 0 badów (seria 10.2008, więc widać wznowili produkcję). Wcześniej miałem F1 640GB i od razu były bady, po miesiącu dopiero zwrócili mi pieniądze z gwary. W WD raczej bym się nie pakował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam F1 640GB i nie moge napisać, ze jest cichy. Slychac prace dysku oraz slychac "chrupania". Maniakom ciszy na pewno sie to nie spodoba.

 

Nie mam pojecia jaka roznica w budowie jest miedzy modelem 320GB a 640GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam F1 640GB i nie moge napisać, ze jest cichy. Slychac prace dysku oraz slychac "chrupania". Maniakom ciszy na pewno sie to nie spodoba.

 

Nie mam pojecia jaka roznica w budowie jest miedzy modelem 320GB a 640GB.

Ja również posiadam ten dysk i jest niesłyszalny zupełnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...