Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage II / III Extreme - X58

Rekomendowane odpowiedzi

ok a co się dzieje z pciex cały czas wypieprza mi stery od graf napiecie pc-ex cos zmienia

a ram mam 1.65

 

ICH 1.1 ? A które to VTT ?

Co do PCI-E i napięcia nikt nic nie pisał że poprawia stabilność ale też sam nie sprawdzałem jak bardzo chcesz to podbij o jeden "skok" i zobacz czy coś dało. W kwestii ramu chodziło mi o MHz a nie VDDR/VMEM/VDIMM (czy jak to się jeszcze nazywać może) ;) Natomiast ICH u mnie się nazywa poprostu ICH i domyślnie ma 1.1v co w zupełności starcza do BCLK ponad 200MHz.

 

IOH zdecydowanie za wysokie. Trzeba potestować. zacznij od 1.1V

4GHz z C0 przy włączonym HT to może być problem. Słusznie, że wyłączył.

Jedną z zalet i7 jest HT idąc tym tropem to po co triple jak czas dostępu lepszy na dualu i zrobiliśmy z i7 ładne i5 ba nawet przed premierą tylko 2x drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedną z zalet i7 jest HT idąc tym tropem to po co triple jak czas dostępu lepszy na dualu i zrobiliśmy z i7 ładne i5 ba nawet przed premierą tylko 2x drożej.

owszem - jest to zaleta ale przy OC C0 bardzo trudno się z niej korzysta. Trzeba sporo V i temp. wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorszy czas dostępu o mrugnięcie okiem to jest nic w porównaniu do tego jaką maksymalną przepustowość daje nam triple chanel vs dual chanel. i będzie to widać podczas testów lynnfieldów. przypominam że każdy kanał mnożymy razy dwa lub trzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorszy czas dostępu o mrugnięcie okiem to jest nic w porównaniu do tego jaką maksymalną przepustowość daje nam triple chanel vs dual chanel. i będzie to widać podczas testów lynnfieldów. przypominam że każdy kanał mnożymy razy dwa lub trzy.

No tak różnica w przepustowości Dual vs. Triple na i7 wynosi w porywach "ogromne" 4,1%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uclk daje jakiegos kopa -jak z tym jest ?

to samo Qpi link data.

...

Tu masz wpływ UCLK na wydajność pamięci i mały opis.

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2853078

 

Natomiast co do QPI Link Data nie dopatrzyłem się żadnego znaczącego wpływu na wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki

"Podsumowując wzrost wydajności poprzez zmianę mnożnika UCLK nie jest wielki i wymaga znacznego podnoszenia napięcia, znacznie lepszym wyjściem jest trzymanie się najniższego możliwego mnożnika i próbować osiągnąć jak największe taktowanie na pamięciach."

 

ciekawe jest 4 ghz ram 1200 ( czekam na Trident) ht 0n 14600

4 GHZ -"- ht off 15300

 

czyli HT on pogarsza wydajność kompa

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

to,ze w pcmarku miales gorszy wynik po wlaczeniu ht nie swiadczy jeszcze o tym,ze ht pogarsza wydajnosc ;)

z takim podejsciem wlacz 3dmarka 06 i vantage to zmienisz zdanie :D

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tridenty są na Elpidzie BBSE (starsze) i one są fajne oraz na Samsungu te nowsze a te już są dużo mniej fajne A w praktyce 50/50 szanse trafienia. Choć w podobnej cenie można dostać Elpidę Hyper :]

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tridenty są na Elpidzie BBSE (starsze) i one są fajne oraz na Samsungu te nowsze a te już są dużo mniej fajne A w praktyce 50/50 szanse trafienia. Choć w podobnej cenie można dostać Elpidę Hyper :]

Traidenty 2000 sa na BBSE i na Micronie 1866 są samsungu i elpidzie

a 1600 cl6 tylko na BBSE

Słaby hyper jest gorszy od mocnego BBSE

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę na tą płytę wrzucić Noctura NH-U12P?

 

wymiar:

wysokość pionowo 158

poziomo dł/wys/szer 126/71/120

 

Czy nie będzie mi nigdzie zahaczać o radiatory czy może kości pamięci? Jak on siedzi na procesorze?

 

Kości mają duży radiator XMP Tall HS

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...