Skocz do zawartości
GiGiInDaHouse

Komputer Na Gwiazdkę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

posiadam już dosyć stary sprzęt typu:

AMD Athlon 2000+XP

1024MB DDR

Radeon 9550

WD Caviar 250GB ATA oraz 120GB ATA

 

 

Dlatego postanowiłem zmienić PC. Kwota jaką myślę przeznaczyć to mniej więcej 2000tyś + jakaś tam mała kasa którą dostanę za mój stary sprzęt.

 

Komputer mam zamiar używać praktycznie do wszystkiego, od programów CAD, obróbki muzyki i video oraz gier. Jako że w mojej pracy mam do czynienia z CAD myślę również o nowym monitorze 19-22 calowym.

 

Co możecie polecić ?

 

Przeglądałem zestawienia na Grudzień2008 i zastanawiam dlaczego tam nie ma żadnego AMD Triple Core, czy aż takie złe są?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon E3110

Gigabyte Ep45 DS3L/ Asus P5QL Pro

2x2GB A-data EE

Radeon HD4870

Pentagram CAV 500W lub BeQuiet SP E6 450W

WD Caviar 3200AAKS 320GB

 

To jest taki zestaw który mógłbyś brać ,,na gwałt,, Ale jeśli możesz poczekać to po nowym roku ceny powinny się nieco unormować i za tę samą kasę złożysz nawet lepszy zestaw chociaż ten już jest bardzo optymalny.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon E3110

Gigabyte Ep45 DS3L/ Asus P5QL Pro

2x2GB A-data EE

Radeon HD4870

Pentagram CAV 500W lub BeQuiet SP E6 450W

WD Caviar 3200AAKS 320GB

 

To jest taki zestaw który mógłbyś brać ,,na gwałt,, Ale jeśli możesz poczekać to po nowym roku ceny powinny się nieco unormować i za tę samą kasę złożysz nawet lepszy zestaw chociaż ten już jest bardzo optymalny.

Ale Fredek to co ty podales to bez zasilacza i dysku juz kosztuje 2000 . a gdzie w-w elementy i monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp :

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200 - 290 zł

Płyta Główna : Gigabyte G31M-S2L - 179 zł

RAM : GoodRam 2GB 800MHZ - 80 zł

Karta Graficzna : Palit GeForce 9600GT 512MB - 340 zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 110 zł

HDD : WD 320GB 16MB Cache AAKS - 175 zł

Napęd : Pioneer DVR-216 SATA - 99 zł

 

Razem : 1273 zł

Ceny z esc.pl , możliwe drobne różnice cenowe .

 

Z tym że zasilacz warto kupić w yalu.pl , są tam znacznie tańsze - zasilacz 350 W masz już za ~ 90 zł (Fortron , Delta , Modecom , koszty przesyłki wliczone w kwotę - 18 zł ) .

 

Do tego buda Asus serii TA , do dostania w esc.pl za 99 zł cała seria 8xx .

 

z PSU kupionym w esc.pl na monitor zostaje ci 628 zł albo 648 zł jak kupisz psu w yalu.pl .

 

LCD 22" można już dostać za 579 zł - BenQ G2200W , też z esc.pl .

 

Poszukaj tych podzespołów w sklepach u siebie w mieście , przykładowo dyski WD w proline.pl kosztują 155 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Fredek to co ty podales to bez zasilacza i dysku juz kosztuje 2000 . a gdzie w-w elementy i monitor?

Myślałem że sama buda ma być :wink: Wtedy bierz coś powiedzmy do przedziału 1600zł a około 600zł (bo około 2200zł byś miał po sprzedaniu starego kompa) przeznacz na monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor szczerze polecam IIyamę 22\". Tą z gniazdem DVI. Myślę, że kupisz ją za 670zł.

Poza tym widzę to tak:

W sumie będzie jakoś 2200, tak?

To masz 1530 na budę:

Obudowa - Coller Master 139zł do 180 za centuriona 534 lite 4 kg cięższego więc stabilniejszego i ładniejszego przy okazji.

Procesor E5200 270-300

Płyta główna Asus P5QL Pro. 307zł

Zasilacz Modecom MC 350W ok 115zł ( w agito 105)

Pamięć AData 2*1 ExEd. 85zł

Dysk Samsung ok 189 zł za 500 i 229 zł za 640.

DVD Pionier ok 100zł

GPU - 4670 ok 291zł

Dołączona grafika

Na przykład ten palit ma różne wyjścia, HDMI, DVI wszelki wybór. Chłodzenie oparte na patencie Zelmana dość ciche.

 

Ceny na podstawie KIRK i Agito.

W sumie wyszło w obecnych cenach 1510zł. Do stycznia może potanieć, choć waluty nie stanieją raczej bo eksport siada i złotówka traci z tego powodu. Ale okresowy spadek cen w okresie styczeń luty powinien jednak nieco ostudzić rynek sprzętu.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...