Skocz do zawartości
yuucOm

Dante's Inferno

Rekomendowane odpowiedzi

Strona gry

 

http://www.dantesinferno.com/home.action

 

A na niej mały teaser.

 

News z neo/gol:

EA pracuje nad adaptacją pierwszej księgi Boskiej Komedii

poniedziałek, 15.12.2008

Informacje przedstawione przez serwis Videogaming247 pod koniec października okazały się mieć wiele wspólnego z rzeczywistością. Electronic Arts faktycznie planuje wydanie gry będącej adaptacją pierwszej księgi Boskiej Komedii, średniowiecznego dzieła autorstwa Dante Alighieri. W opublikowanej właśnie oficjalnej notatce prasowej możemy przeczytać, że developingiem tej niewątpliwie oryginalnej propozycji zajmie się nie kto inny, jak EA Redwood Shores, twórcy świetnie przyjętego Dead Space.

 

Produkcja będzie należeć do gatunku przygodowych gier akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Studio EA Redwood Shores nie odbiegnie zatem zbyt poważnie od konwencji przyjętej przy produkcji Dead Space. Można nawet zakładać, że postara się przenieść do Dante's Inferno część rozwiązań technologicznych zastosowanych w przygodach Isaaca Clarke'a. Jednym z największych atutów gry będzie zapewne klimat, którego ułamka możemy doznać oglądając pierwszy zwiastun dzieła, dostępny na łamach jego oficjalnego serwisu internetowego. Na koniec warto zauważyć, że na podstawie Dante's Inferno wyprodukowany zostanie także obraz kinowy. O prawa do ekranizacji gry walczą obecnie największe amerykańskie wytwórnie filmowe.

 

Boska komedia to średniowieczny tryptyk (powstały w latach 1307 - 1321), uważany powszechnie za dogłębną interpretację ówczesnego świata. Na ten epicki poemat składają się trzy księgi: Inferno (Piekło), Purgatorio (Czyściec) i Paradiso (Raj), ukazujące podróż Dantego przez każdy z wymienionych światów zmarłych. Według Alighieri Inferno, na podstawie której powstaje gra, jawi się jako ogromny stożek, zwężający się ku dołowi. Podzielony jest on na dziewięć okręgów piekielnych, w których przebywają coraz to więksi grzesznicy. Na samym dole, u wierzchołka tego odwróconego stożka, zasiada sam Lucyfer.

Dołączona grafika

 

To coś ma być podobne do Dead Space. Szkoda ze tpp bo takie gry jakoś mnie mało straszą :). Wolałbym pierwszą osobę. Może być naprawde fajnie - boska komedia dla mnie była fajna - sama "nazwa" autora i tutuł Pl też zachęcały do czytania ;].

 

Nie jest podane na jakie platoformy to ma wyjść wiec daje tutaj. Zdawało mi sie że już bym temat o tej grze ale w indeksie i w szukajkach nic mi nie znalazło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedź plus interview (bardzo ciekawe z nowymi materiałami i skrinami)

 

http://www.gamespot.com/xbox360/adventure/...g=topslot;img;1

 

Wywiad:

http://www.gamespot.com/xbox360/adventure/...o/video/6205215

 

Trailer 2

http://www.giantbomb.com/dantes-inferno-trailer/17-270/

 

Widze dużo osób sie tą gra interesuje ;]. Imo to może bardzo dobra "przeczekajka" aż do Soul Reaver 3 (o ile taki w ogole powstane ;d).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Ciekawy klimat i fabuła to za mało jak dla mnie by przebijać się przez gry w których głównie chodzi o szybkie naciskanie przycisków :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanym ta gra polecam przejrzenie przegladu tygodnia tudziez wywiadu z tworcami tej gry na GOLu , z tego co testowali wynika ze gierka bedzie polaczeniem god of war , devil may cry i innych tego typu i niestety nie bedzie zbyt trudna.. tak jak i niezbyt wiele czerpie z boskiej komedii :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co ?! Devil MAy Cry, God of war i jakaś podrzędna historyjka by ciągle walić te "1,2,3,4... 69 combo " jak w tych siekankach,jednym skrótem OMG Myślałem, że to będzie jakiś ambitny horror/ survival horror z mega fabuła i klimatem gdzie następne kręgi będą emanować klimatem coś na miarę Dead Space przynajmniej a nie gejowska rabanka gdzie smaczki uciekną nam między rozbłyskami i combosami bo pewnie tak to będzie wyglądać. :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że po kolejnymi uderzeniami naszego mega, hiper, zajebiaszczego bohatera lecą fioletowe, niebieskie, czerwonawe, różowe rozbłyski i napisy 1092302 combo! jak na przykład ten Devil MAy Cry 4. Wybacz, że CIę zawiodłem ale nie bawią mnie takie gierki :wink:

Edytowane przez Kubaror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co ?! Devil MAy Cry, God of war i jakaś podrzędna historyjka by ciągle walić te "1,2,3,4... 69 combo " jak w tych siekankach,jednym skrótem OMG Myślałem, że to będzie jakiś ambitny horror/ survival horror z mega fabuła i klimatem gdzie następne kręgi będą emanować klimatem coś na miarę Dead Space przynajmniej a nie gejowska rabanka gdzie smaczki uciekną nam między rozbłyskami i combosami bo pewnie tak to będzie wyglądać. :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Przecież nawet nie wiemy jak bedzie dokładnie gameplay wyglądał. Może bedzie bardziej podobny do Soul Reaver'a i Dead Space a nie Do GoW czy DMC. Z mojej strony może i tak i tak wyglądać bo i GoW i DMC i SR to kapitalne gry ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja coś mówię, żę to gejowska gra? Nie chce się tu tłumaczyć ale wg mnie to rozbłyski są gejowskie :P a nie cała gra.

 

Przecież nawet nie wiemy jak bedzie dokładnie gameplay wyglądał. .

Dobrze i wiem o tym i dlatego napisałem bo pewnie tak to będzie wyglądać

Edytowane przez Kubaror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co ?! Devil MAy Cry, God of war i jakaś podrzędna historyjka by ciągle walić te "1,2,3,4... 69 combo " jak w tych siekankach,jednym skrótem OMG Myślałem, że to będzie jakiś ambitny horror/ survival horror z mega fabuła i klimatem gdzie następne kręgi będą emanować klimatem coś na miarę Dead Space przynajmniej a nie gejowska rabanka gdzie smaczki uciekną nam między rozbłyskami i combosami bo pewnie tak to będzie wyglądać. :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Już Cię lubię facet. Szczególnie za tę "gejowską rąbankę". Czytając pierwsze zapowiedzi liczyłem na coś ambitnego, nietuzinkowego a tu powoli wyłazi szydło z wora. Rąbaj ile masz siły w paluchach i ile pedzior znaczy padzior wytrzyma.

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubie takie gry jak GoW czy DMC poprostu odstresowująca rąbanka, takie gierki są dobre po cieżkim dniu w szkole/pracy, a te "gejowskie rozbłyski" wcale nie są złe, a pozatym jak już kolega wyżej wspominał może pójdą bardzie w kierunku Soul Reaver'a i Dead Space i będzie bardziej ponuro, w każdym razie dla mnie gierka zapowiada się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubie takie gry jak GoW czy DMC poprostu odstresowująca rąbanka, takie gierki są dobre po cieżkim dniu w szkole/pracy, a te "gejowskie rozbłyski" wcale nie są złe, a pozatym jak już kolega wyżej wspominał może pójdą bardzie w kierunku Soul Reaver'a i Dead Space i będzie bardziej ponuro, w każdym razie dla mnie gierka zapowiada się dobrze.

Ale ja naprzykład nie zgadzam się z ani jednym zdaniem z Twojego postu i popieram kolege od gejowskiej rąbanki. Takich gier jest na pęczki i większość ziewa na sam ich widok (i kompletnie pomijam fakt, że nawet jeśli odstresowujące rąbanki, byłyby świeżym odkryciem, nowością i w ogóle wszystkim co "łał", to i tak miałbym takie gry głęboko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Ja też nie lubię takich gier ale żeby od razu nazywać je gejowskimi? Chyba nie wypada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i Beowulf albo Chaos Legion. Jest też seria władcy pierścieni i coś jeszcze pewnie by się znalazło. To są akurat tytuły, które wyszły na pc a na konsolach jest tego znacznie więcej.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może Sysak przesadził bo w porównaniu do strzelanek to prawie wogole ich nie ma. Jestem przeciwnie nastawiony bo zrobili identycznie z nowym Władca Pierścieni zamiast mrocznego klimatu dali te rozbłyski i "Hit 1,2,3,4,5,6,...". Masakra, myślałem, że to będzie jakaś dobra produkcja a tu taki gniot właśnie dlatego jestem przecziwny do slaszerow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i Beowulf albo Chaos Legion. Jest też seria władcy pierścieni i coś jeszcze pewnie by się znalazło.

Wymienione trzy tytuły to prawdziwe gnioty :D Jedynym grywalnym slasherem jaki miałem w łapach na PC od ostatniego roku to DMC 4 i gralo sie spoko. LoTR po prostu dołuje, teraz go aktualnie testuje i mam ochote skonać w ogoniu gory przeznaczenia. W kwestii Dantego boli tylko, że Boską Komedię wykorzystano do tego typu gry, bo tak jak pisałm ktoś wyżej RPG by sie przydało lub chociażby coś z zacięciem przygodowym ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra moze byc dobra, ale smuci mnie troche fakt ze za jej sprawa prace nad DeadSpace 2 odchodza na dalszy plan.

Moze z 2 strony klimat piekiel bedzie jeszcze bardziej staszny niz ten z Martwej Przerztrzeni :unsure: .

BTW

Ekipa tworzaca gre zna sie na robieniu horrorow i mysle ze znow da rade :razz:

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...