Skocz do zawartości
romek

[artykul]: Aplus Cs-gl3 - Obudowa Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafikaKomputery HTPC (Home Theater Personal Computer) zadomowiły się u wielu użytkowników, zastępując odtwarzacze DVD, magnetowidy i tunery telewizji satelitarnej. Wyglądem przypominają urządzenia HiFi, jakie stawiamy w salonie obok telewizora, by mieć wszystkie urządzenia blisko siebie. To co wyróżnia komputer HTPC od normalnego blaszaka to przede wszystkim wielkość obudowy, w której możemy zmieścić wszystkie podzespoły potrzebne do domowej rozrywki, lecz w małym, zgrabnym opakowaniu, którego nie będziemy się wstydzić postawić obok telewizora za kilka tysięcy złotych. Dziś chcemy pokazać obudowę Aplus CS-GL3, która może być dobrą bazą do zbudowania wydajnego i niedrogiego Media Center. Zapraszam do testu jaki znajdziecie pod tym linkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba, ładnie by wyglądało z moim wzmacniaczem Pioneera, anodyzowane aluminium jest piękne >:-]

 

Jedno czego mi tutaj brakuje to zdjęcia złożonego drugiego konfigu, po co o nim wspominać jeśli nie możemy zobaczyć jak to wyglądało w takiej budzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ci pilot...kupujesz ladna klawiature mini na Bluetooh lub RF taka jak ma Keysonic w ofercie... i wszystko gotowe...a klawiature tak i tak bedziesz potrzebowal

 

 

jak HTPC to gdzie pilot ?

albo przynajmniej odbiornik ładnie ukryty ???

po dokupieniu pilota na USB odbiornik obok będzie wyglądał paskudnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ci pilot...kupujesz ladna klawiature mini na Bluetooh lub RF taka jak ma Keysonic w ofercie... i wszystko gotowe...a klawiature tak i tak bedziesz potrzebowal

Równie dobrze można big tower Chiefteca postawić w salonie. Będzie na czym klawiature położyć, schylać się zbytnio nie trzeba będzie. HTPC to nie tylko "leżąca" obudowa. Pilot zapewnia wygodę w wielu wypadkach, można go obsługiwać jedną ręką. Troszkę mniej miejsca zajmuje na stole, w łóżku itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa klawiatury z touchpadem lub z scrollball :)

 

 

Ta i bedziesz MC obsługiwał trzymając w jednej ręce klawiature, w drugiej mysz...

 

 

nie zgadzam sie z toba....tu chodzi o wyglad a ta Obudowa pasuje lepiej niz jakis Tower...a co do wygody to mam sam Mediacenter z pilotem i uzywam wiecej klawiatury niz pilota bo jest poprostu szybciej i klawiatura jest wygodniej....

 

np. jak masz taka 3172386[/snapback]

Równie dobrze można big tower Chiefteca postawić w salonie. Będzie na czym klawiature położyć, schylać się zbytnio nie trzeba będzie. HTPC to nie tylko "leżąca" obudowa. Pilot zapewnia wygodę w wielu wypadkach, można go obsługiwać jedną ręką. Troszkę mniej miejsca zajmuje na stole, w łóżku itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czarny tower bedzie pasował lepiej od tego czegos z przodem podobnym do niczego...

 

No i nadal zycze powodzenia z zmianie kanałów czy głosnosci za pomoca klawiatury gdzie pilotem robi się to kilkukrotnie szybciej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie linki do obudów, które do 400 zł mają wbudowane odbiorniki podczerwieni i budowa takiego HTPC nie kosztuje 1.5 więcej by to działało?

Mowa tu o low profile gdzie: używamy płyty mATX (jeszcz ostatnio mniej wydajnej od ATX i gorzej uposażonej, DFI to zmieniło w JR), niskich chłodzeń do CPU, co oznacza albo wysokie obroty bo mała powierzchnia oddawania ciepła, albo układ pasywny, który jak wiadomo już bije około 150-200 zł a większość osób nie stać na takie wydatki. Zastosowanie dodatkowo zasilacza micro-atx wiąże się z zazwyczaj głośną pracą przy tanich budach, małą mocą wyjściową i kiepskim współczynnikiem sprawności co przekłada się na rachunki. Tu tylko mogę wspomnieć o dobrze wykonanych dwóch markach, którym nie mogę nic zarzucić w HTPC: CoolerMaster i seria m HTPC oraz Silver Stone ale obie te marki są w poziomach od 500-600 zł za obudowę i kończą się o wiele daleko do góry.

 

Osoby, które zazwyczaj kupują komputer do Media Center posiadają system oryginalny Media Center do którego dodawany jest pilot Microsoftu. Druga sprawa to jeśli ktoś posiada tuner telewizyjny to również ma do niego pilota i nim steruje po całym systemie, wiec tak byście mieli dwa piloty a nie jeden. Ja nie zwracałem na to uwagi to fakt, bo posiadam i pilot Microsoftu z starych czasów oraz pilot uniwersalny, którym steruje całym sprzętem w pokoju. Jeśli się ma 2 komputery, telewizor, wieże, Media Center i cyfrową nagrywarkę to głupotą jest posiadanie do tego wszystkiego pilotów.

 

Fakt nie ma odbiornika i to jeden z minusów w tym przypadku, o nim będę pamiętał, przy testach w połowie stycznia drugiego media center i tym bardziej zobaczycie więcej zdjęć.

 

Co do nie pojawienia się zdjęcia z upchanymi bebechami z platformy testowej to fakt, nie pojawiło się, bo nie wyszło niestety, zdjęcia były poruszone bo przypadkowo przestawiłem na głupi tryb auto, który bez lampy ustawił mi na 1.3" czas naświetlenia, więc zdjęcia wyglądały średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój mniej wydajny i gorzej wyposazony mATX był tanszy od wiekszosci ATX, ma taką samą wydajnosc, bez problemu się kreci i poza tym ma 12USB, 4 sata z raid, 2x pcie(w tym 1 x16), 2 firewire, siec 1 gbit, dzwiek 7.1 z wyjsciem cyfrowym, grafike z DVI+DSUB wiec moze skonczmy z mitami o drogich i mało funkcjonalnych płytach mATX.

 

Osoby, które zazwyczaj kupują komputer do Media Center posiadają system oryginalny Media Center do którego dodawany jest pilot Microsoftu.

Oryginalny system Media Center to Vista Home Premium lub Ultimate, do których pilot nie jest dodawany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta obudowa to gowno jakich pelno na rynku

ani pilota ani wyswietlacza i do tego dwa sloty na napedy cd a czasy montowania dwoch minely ze 3 lata temu.......

wstyd postawic pod tv

 

 

romek tylko comro oferuje pilot do media center - kiepski i brzydki ale jednak - wymienilem sobie na hp :)

cala reszta producentow zamulona jak kal w toitoi

 

ani tunerow na pci ex ani pilotow do media center chocby o samym wsparciu media center nie mowiac......

pomijam ze microsoft tez zrobil lekkiego zamulacza ale dziala......

Edytowane przez zzZZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...