Skocz do zawartości
Kotan

Co Sadzicie O Takim Kompie

Rekomendowane odpowiedzi

witam. zabieram sie za kupno czesci do tego zestawu

 

NZXT TEMPEST

Be Quiet Dark Power BQT P7 PRO 550w

Core i7 920

Noctua NH-U12P

 

Gigabyte GA-EX58-UD5

 

OCZ DDR3 1600 Reaper CL7-7-7 (3x1 GB albo 3x2GB)

 

Samsung F1 HD103UJ 1TB

 

Radeon gigabyt HD 4870 1 GB

 

 

Cena jaka mam do tego zestawu to jakies 5 - 5,5k Chcialbym delikatnie podkręciic tego kompa dla tego zmiena chlodzenia. planuje równiż jakeis 2 miesiace po tym ( jak bede miec koljna kase) dokupic druga taka karte i polaczyc w Cross fire. Cena za samego blaszaka.... do kmpa mam juz montor gateway-a 22' HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli widze ze kazdy tutaj jest negatywnie nastawiony do Core i7. nie wiem czemu ale ok. Czytalem tamten temat i sie nie zgodze bo wydajnosc core i7 jest wyzsza niz Quada. poza tym maja swietne parametry jesli chodzi o OC i swietnie sie krecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz to weź sobie i7 wydaj te pare tysiecy na proca mobo i ram i badz szczesliwy ale nie zdziw sie jak podejdzie do ciebie kolega ktory bedzie mial E8400 za 600zl podkreconego na 4 ghz i powie Ci ze ma wiecej fps w jakiejs grze niz ty xD. i7 jest spoko ale nie do gier tak samo jak i quady jesli twoja praca jest kompresowanie plikow czy inne takie rzeczy to wez core i7 a jesli chcesz sobie pograc to bierz mocne 2 rdzenie IMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kmpie przetwarzam sporo filmów i nagdywam je w formacie DVD. fakt komputer głownie do Gier. No Dobra a jelsi brac Quada to jakiego i jaka płyte do tego plus jaki Ram?? chodzi o zestaw do OC. ale raczej z Intela poniewaz na AMD sie zawiodłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q9550 + 2x2GB Kingston + 4870 1GB + P5Q-E + WD AAKS640GB

 

 

Przy takim zestaiwe polowa pieniedzy zaoszczedzona ( w porowaniau do kwoty ktora chcialem wydac) widze ze trzeba to przemyślec :) Dzięki za Rade :) i sory za upartośc przy i7 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci radził wziąśc DFi Lan Party P45 t2rs PLUS najlepsza płyta do OC. a proca jeśli głownie do gier to weź sobie E8600 nie bedzie problemów z podkrecaniem do 4.0 a nawet sporo wyzej :) a jesli chcesz oszczedzic to wez e8400 tez nie bedzie problemu z 4.0 tylko wyzej juz moga byc problemy :) a z quada bym wogole zrezygnowal bo w grach naprawde nie daja takiego kopa jak 2 rdzenie na zegarze 4.0 :)

Edytowane przez raczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli widze ze kazdy tutaj jest negatywnie nastawiony do Core i7. nie wiem czemu ale ok. Czytalem tamten temat i sie nie zgodze bo wydajnosc core i7 jest wyzsza niz Quada. poza tym maja swietne parametry jesli chodzi o OC i swietnie sie krecą.

Negatywnie nastawiony to bym nie powiedział. Po prostu stosunek cena jakość w tym przypadku to jakaś paranoja.

 

Płyta ok 1000zł

Procesor ok 1100zł lub nawet 2200zł

Pamięci takie ciut lepsze 800zł

 

No to do czego tu pałać entuzjazmem?

A w grach w efekcie masz + 5 FPSów czego i tak nie zauważysz przez następne dwa lata. W tym czasie twój komp straci na wartości 80% i tyle mogę o nim powiedzieć.

 

Dużo lepiej kupić dobrego E8400 dobra płytę Asus P5Q Pro kartę dźwiękową Asus albo jakiś lepszy Creative a więcej FPS zyskasz na mocniejszej grafice 4870x2 na przykład, niż na topowym procesorze. No chyba, że masz zapotrzebowanie na stację roboczą kompresującą duże ilości danych albo coś w tym rodzaju. Ale sądząc po zastosowanej grafice w twojej propozycji nie o to ci chodziło.

zasilacz by starczył 450W jeżeli chodzi o BeQuiet, im słabszy tym ciszej będzie pracował więc nie ma co szaleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokaldnie xeona lub e84 [selekty? :P kasy starczy, meeron moze cos ma:P]. mobo: tez bym proponowal dfi jak juz ktos wyzej napisal. pamiatki: cos ze stajni g.skilla, mzoe jakis muszki czy cruciale 4x1gb[tez mozna si pokusic o jakis wyselekcjowoane] do tego firmowa zasilka tak z 600-700W. a grafa to napewno 4870x2. moze jakis wc? takie jest moje zdanie. bedzie taniej niz na i7 a wydajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli czekajcie bo juz sie pobubilem :D core 2 duo czy quada?? albo inaczej :D przypuscmy :D mam 5 k na kompa. bez monitora bo takowy juz posiadam. Chcialbym aby obudowa byla NZXT tempest zasilacz Be Quiet Dark Power i na pewno dysk samsunga F1 1TB. co dalej Wy byscie polecili ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... moze...

proc: c2d E8400 lub Xeon E3110, poczytaj co Ci bardziej odpowiada... a z tym kodowaniem dvd to nas przekonujesz czy siebie? ;) Odpusc quady :P I tak bedziesz gral ^^

gpu: HD4870x2 2GB, tu raczej nie ma alternatywy... Producent Asus albo Sapphire

mobo: padlo juz kilka propozycji, wybierz ktora chcesz

psu: BQ! Dark Power 500-600W starczy z okladem, jesli planujesz zakladac kibel to ewentualnie 700W... po cholere komu takie mocne zasilacze??

ram: do wyboru do koloru, 2x 2GB (wtedy mozna jeszcze XP/Vista 32bit) lub 4x 2GB i Vista 64bit (brrrrrrrr)

buda: Antec Gamer Twelve hundred :)

 

Tak ja to wiidzeeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tym kodowaniem dvd to nas przekonujesz czy siebie? ;) Odpusc quady :P I tak bedziesz gral ^^

Nie mowie ze nie bede grac ale głownie zalezy mi tez na kodowaniu :D poniewz jestm fanem i maniakiem ogladania filmów :D i wszyscie sciągniete filmy przerabiam włanie an DVD nagrywam drukuje okladki i stoja ładnie w pudełeczkach i czekaja na okazje keidy bede mogl je znow obejrzec :) a wiec kodowanie tez jest dla mnie wazne. najlepiej w czasie gdy bede tez chodzic po necie itd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co przespałem sie z calym tym "problem" co wybrac i doszedlem do wniosku ze przeboleje jeszcze troche i sie przemeczy na moim złowie. w lutym wezme sobie urlop wyjade gdzies odpoczne wroce i dopeiro wtedy czyli koniec lutego poczatek marca wezme sie za skaldanie kompa bo raz ceny spadna dwa zobaczymy co wyjdzie z nowosci :) a wiec na arzie chyba dam sobie spokoj :PP ale na apwrdę dzieki za wszelkie uwagi dotyczace nowych cor i7 i Quadów :) Zycze wesołych Swiąt i do uslyszenia w lutym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...