Skocz do zawartości
tubul

Geforce 9800 Gt 1024 / Geforce 9800 Gtx 1024

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, ponieważ składam nowy komputer kompletnie od zera, wszystko mam już ułożone, zdecydowałem się na procesor Intela, a więc pasowałoby do tego zestawu dokupic kartę Geforca mam już dwie konkretne tylko niewiem czym dokładnie się różnią, a cena jest znaczna, ok. 200 pln różnicy chodzi o 9800 GT ddr3 1024 mb i 9800GTX ddr3 1024 mb ... prosiłbym o znawców o trochę rad.. pozdrawiam i z góry dziękuje

 

ps. na początku chciałem ATI radeon 4870 512 mb pod gddr5, ale niby pod procesor intela nie warto brac ATI lepiej geforca, a więc w tej sprawie też oczekuje konkretnej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo nie chodzi jak trzeba. z tego co sie dowiadywałem, nawet rozmawiałem ze znajomym informatykiem no to, to wszystko nie gra jak powinno. Bo jak wiadomo ATI to jest AMD i właśnie w tym zestawie najlepiej współgrają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj kolega "informatyk" jest w bledzie. Podzespoly ATI i Intela wspolpracuja ze soba bez zarzutu i na tym bym zakonczyl dyskusje, o ile nie jest to jakas prowokacja, bo na to mi ten watek wyglada.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo nie chodzi jak trzeba. z tego co sie dowiadywałem, nawet rozmawiałem ze znajomym informatykiem no to, to wszystko nie gra jak powinno. Bo jak wiadomo ATI to jest AMD i właśnie w tym zestawie najlepiej współgrają

No cóż, znajomy informatyk niech już ci lepiej nie doradza w sprawie sprzętu, bo się na tym najwyraźniej nie zna. Śmiało możesz brać Radeona HD4870.

 

A najlepiej podaj kwotę, za którą chcesz kupić kompa, to złożymy ci najlepszy sprzęt w tej cenie. No i do czego ma służyć, ale zakładam, że pewnie do gier.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer jak komputer do wszystkiego, ale jak już brac sprzęt do także dla rozrywki...

mam 3 000 pln, netto bez dysku twardego razem z windowsem, ponieważ na firmę.. pokaże wam najlepiej co już tutaj wybrałem, w takim wypadku jak działa bez zarzutów to zostawie swojego ATI

 

ok to mój komputer wstępnie, lecz dziś po niego jadę więc musze szybko myslec:

 

intel core 2 Q8200 quad core 2.33 ghz

gigabyte GA-EP45T-DS3R, P45+ICH10R, DualDDR3-1600

kingston 2x2gb 1333 mhz ddr3

gigabyte radeon hd 4870 512mb, ddr5 hdtv/dualdvi hdcp

samsung nagrywarka dvd 22x sata

zasilacz modecom volcano 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha przez dluzszy czas intel robil tylko płyty głowne z CrossFire'm (technologia ATi Chipset P35) wiec jak by gorzej dzialy karty ATi to by sobie samobója strzelili i odwrotnie AMD(ATi) nie moze sobie pozwolic na brak optymalizacji dla intela bo by ich karty ostro z NV przegryaly na takich zesawach a intel kontroluje okolo 70% rynku procow w tym momencie. Na glownej stronie co kupic masz gotowe zestawy w sklepie ecs i sa naprawde najbardziej oplacalne:D

 

1) Q6600 lepiej sie kreci i ma wiecej pamieci cache ale brak mu jakis instrukcji nowych ale i tak bym wybral ten model tylko rewizje G0 lub e8400 bo teraz jest malo gier ktore obsluguja 4 rdzenie (najbardziej znana GTA4) ale w przyszlym roku moze to sie zmieni, zapewne tak:P

2) nie oplaca sie brack DDR3

3)nagrywarke LG jakas napewno nie pioniera bo ma korekcje bledow lipna

3) zasilacz chyba za bardzo przywaliles z tym zasilaczem ja bym pentagrama 620W proponowal

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też chciałem Q6200, lecz typ w sklepie proponował sam Q8000

 

btw. ja i tak nie umiem podkręcac więc już zostane przy tym chyba.. acha i do czego jest właśnie to CACHE bo widziałem również że Q6200 ma więcej.

 

i dlaczego się niby nie opłaca DDR3? To są lepsze ramy niż DDR2 i to właśnie je zamierzam wziąśc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu brałbym coś takiego:

 

Procesor : Intel Xeon E3110 / E8400 - 649 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 90 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : Gigabyte EP45-DS3L - 359 zł

RAM : A-Data 2x2GB 800MHZ Extreme Edition - 179 zł

Karta Graficzna : Gigabyte Radeon HD4870 1GB - 960 zł

Zasilacz: Pentagram CAV-500-A12S - 220 zł

Napęd : Pioneer DVR-216 SATA - 99 zł

 

500W wystarczy z dużym zapasem, a i zasilacz dobrej firmy i cichy przede wszystkim. DDR3 jest nieopłacalne, a przy tym wydajniejsze o jakieś 5%, więc nie warto. Radeona bierz 1GB, w wyższych rozdzielczościach (powyżej 1680x1050) będzie różnica w ilości klatek. A procesor - jednak bym brał 2 rdzenie, mimo że komp do wszystkiego.

 

Właśnie - zamierzasz choć trochę podkręcać? Bo warto by było choć trochę...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja procesor biorę 4 rdzeniowy, jeżeli mam okazję i fundusz to nie będę minimalizował.

co do reszty to płyta jest taka jak ta co ja znalazłem więc OK, ram dlaczego tylko 8-setki? karta graficzna jest pod jakie pamięci bo to robi różnice moja pod DDR5 kosztuje tyle samo co ta 1gb (ja wybra łem 512.) nagrywarka to mi nie robi różnicy mogę pójśc na Wasze propozycję, a zasilacz zostane przy swoim to nie są dużo większe koszta, a widziałem opinie co do tego zasilacza i naprawdę warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowe chifteca tylko sam niewiem jaką.. zmienię tą karte a reszta zostane przy swoich ustawieniach.. no i obudowa jakaś jeszcze.. dzięki z góry.. acha no i tą karte graficzną brac pod DDR 3 - 1024 lepiej, niż 512 pod DDR5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz zmieniłęm na ten pentagram silent force 620 W co kolega wyżej podał.

Obudowa no powiedzmy 300 PLN.. ja sam znalazłem taką:

Chieftec DG-01B-D-U 350W

 

(Zasilacz i tak do wymiany ofc.)

 

pozdrawiam.

 

edit: jeżeli możesz to polec mi jeszcze jakąś kartę graficzną najlepiej 1024 mb.

ja sam myślałem właśnie nad radeonem 4870 512 mn (ddr5), ale chyba wezmę tego samego 1024 mb (ddr3)

jak uważasz/uważacie?

:damage_wall:

Edytowane przez tubul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być Chieftec ?? W tej cenie można kupić cm 690, który jest bardzo dobrą obudową, masz w zestawie podkładkę antywibracyjna pod zasilacz, chyba filtry przeciw kurzowe też były, bardzo dobra wentylacja.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK może byc, ja mówie nad czym sam myślałem, jeżeli znasz się na Tym do możesz polecic mi coś z tego 'cm'..

no i odpowiedz co do tej karty :)

 

edit: Radeon HD4850 Gigabyte 1024MB GDDR3, 2xDVI, PCI-E 2.0 OC 675/2000

 

co myślicie o takiej karcie?

czy lepiej jednak Gigabyte radeon hd 4870 512 ddr5

 

proszę o odpowiedź! :blink:

Edytowane przez tubul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz quada ~2.3 ghz bez OC i ddr3 to bierz ale nie dziw sie ze ludzie z e8xxx beda miec lepsze wyniki w 95% gier niz Ty (nawet z prockiem za 180zl @ 3.4ghz e2xxx) Jak nie krecisz to bierz dwurdzeniowaca 8xxx 3+ghz. Ramy ddr2 i dolozyc za to do r4870 1gb. Czestotliwosc pamieci RAM ma MARGINALNY wplyw na wydajnosc - dlatego "tylko 8-setki" (nie liczac niektorych benchmarkow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hapek to co mógłbyś mi polecic jakiś procesor w takim razie? ... tylko proszę o konkrety.

 

edit: to ramy zmieniłem na A-Data 2x2GB 800MHZ Extreme Edition / pod ddr3 chcę...

i karte na HD 4850 gigabyte 1024 mb gddr3

Edytowane przez tubul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę bierz 4870 1GB GDDR5. A co do ramu popełniasz duży błąd - płacisz wielokrotnie więcej za 5% wydajności. Warto?

 

@Hapek też ma rację co do procesora - naprawdę, nie warto inwestować 4 rdzenie, w dodatku tak nisko taktowane. Xeon E3110 / E8400 to najlepszy wybór w tej chwili - wyżej taktowane 2 rdzenie będą się w większości zastosowań lepiej sprawować niż 4 rdzenie. Nie daj się marketingowi...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra wezmę DDR2, pójdę na Wasze propozycję, jak będę żałowac to już ch... :?

ja ten komputer chce miec na pare dobrych lat bez żadnych dokupowań, a żeby za te 4 lata może można było dokupic części pod DDR2... ? :F

 

edit:

 

coś takiego dorafdza.ł mi znajomy..

 

 

Gigabyte GA-MA790GP-DS4H

płyta

proc AMD Phenom Triple-Core 8750 BOX (Socket AM2+) Black Edition

graf Radeon 4870 Gainward 512MB 2xDVI + DP (PCI-E) GoldenSample

Microsoft Windows Vista Business PL OEM 32Bit z downgrade

Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 800MHz CL4-4-4-12 DHX Technology

Edytowane przez tubul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadziłeś z tymi 4 latami. W ciągu 2 lat kartę będziesz musiał zmienić żeby gry chodziły na przyzwoitych detalach.

e8400 będzie wydajniejszy i gainwarda bym nie brał bo to nie jest najlepsza firma.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tubul, zrezygnuj z pomocy kolegów bo wszystko co Ci doradzili to jedna wielka kaszana.

Co do zestawu to już wszystko zostało dokładnie opisane:

procesor E3110 + Karakorum lub jeszcze wydajniejszy wiatrak.

grafika HD4870 1GB GDDR5 (4850 jest dużo słabsza ze względu na pamięci-odsyłam do testów)

4GB DDR2 (ddr3 jest nieopłacalne gdyż różnica między DDR2 a 3 jest rzędu błędu pomiarowego), a jak tak bardzo chcesz wydac dużo to kup odrazu 8GB DDR2. I niby czego mialbys żałować?

Jeśli nie kręcisz to znajdx kolegę co kręci. Tylko nie żadnego z Twoich doradców. Albo sam poświęc jeden wieczór i sam spróbuj. To nie jest aż takie trudne by E3110 pogonić na 4GHz.

System: do 4GB weź XP SP2, do 8GB Vista 64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) nie kupuje sie kompa na lapu-capu

2) co bys nie kupil, bedzie chodzic. ale niestety, musze zgodzic sie z kolegami z forum - Twoi znajomi maja srednie pojecie o sprzecie

3) jest MASA watkow na forum odnosnie kazdego elementu... chlopaki Ci tu podsumowuja:

- na razie lepiej wziac core2duo niz quad (E8400 lub E3110)

- najwydajniejszy jest HD4870 na DDR5, a 1GB pamieci przydaje sie tylko w najwiekszych rozdzielczosciach i full HD,

- pamieci DDR3 sa wydajniejsze od DDr2 nawet niech o 5% ale przy calej platformie to bedzie 1%! A wymagania powyzej 4-8GB pamieci operacyjnej? Na pewno nie przed Euro2012 :D Ostatnio jest szal na pamieci A-Data, ale te Corsairy ktore podal Twoj kolega tez nie sa zle

- niestety (dla nas - konsumentow) AMD zostalo w tyle i stosunek jakosc/cena przechyla sie zdecydowanie w kierunku platformy Intela

- zasilacz: ModeCom wypuscil tylko jeden model zasilacza, ktory jest wart uwagi ale do sprzetu za max.1500zl. Do sprzetu za 3k bierze sie MOCNE zasilacze, co nie oznacza duzej cyferki przy ilosci Watow! Tak jak koledzy pisza, szukaj BeQuiet (500W SPOKOJNIE wystarczy) lub drozszych Enermaxow

- plyte glowna wez np. Gigabyte EP45-DS3L ® lub ktorys model Asusa P5

 

Ostatecznie to Twoj komputer i mozesz tam wsadzic co chcesz :) I dopoki nie porownasz tego z innymi zestawami, bedziesz na pewno zadowolony. Jak by nie bylo, zycze udanych zakupow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż w końcu się zdecydowałem, a więc moje części:

 

Corsair ram 800mhz 2x2gb ddr2

radeon hd 4870 gddr5 1024 mb (kosztuje 1K :o)

gigabyte GA-EP45T-DS3R, P45+ICH10R, DualDDR3-1600

procesor intel E8400 2x 3.0 ghz

dysk segate 500gb

Edytowane przez tubul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co takie mobo? Weź lepiej Asus P5QL-E lub Gigabyte EP45 DS3L. Pamięci to wziąłbym Goodramy 2x2GB bo tańsze a nie gorsze niż te Corsairy. Ewentualnie weź A-daty 2x2GB EE 800mhz. Dysk WD Caviar 6400AAKS. Przy takiej cenie grafy polowałbym już na na GTX260 core 216. Będzie wydajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...