Skocz do zawartości
Crom

Geforce 260 Gtx Gigabyte Czy Radeon Hd4870 Toxic?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie..

Mam do wyboru GeForce'a 260GTX od Gigabyte'a oraz Radeon'a HD4870 Toxic...

Naprawdę nie wiem, co wziąć!

 

Radeon jest w technologii 55nm co daje mu duży + ode mnie. Poza tym bije na twarz Gigabyte'a w większości aplikacji. Za to dużo pobiera prądu oraz ma jedynie 512 MB pamięci.

 

GeForce obsługuje PhysyX oraz CUDA, co w przyszłości u niego zapunktuje. Pobiera mniej mocy, ma 896 MB pamięci. Za to jest słabszy oraz się więcej grzeje.

 

Doradźcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie..

Mam do wyboru GeForce'a 260GTX od Gigabyte'a oraz Radeon'a HD4870 Toxic...

Naprawdę nie wiem, co wziąć!

 

Radeon jest w technologii 55nm co daje mu duży + ode mnie. Poza tym bije na twarz Gigabyte'a w większości aplikacji. Za to dużo pobiera prądu oraz ma jedynie 512 MB pamięci.

 

GeForce obsługuje PhysyX oraz CUDA, co w przyszłości u niego zapunktuje. Pobiera mniej mocy, ma 896 MB pamięci. Za to jest słabszy oraz się więcej grzeje.

 

Doradźcie!

Nie do końca bije, gdyby bił to by siedział u mnie radek ;).(crysis,farcry2,crystasis, dead space i wiele innych znacznie lepiej na nv to chodzi)-(sam testowałem na swojej platformie nie patrzę na serwisy, którym nie ufam)

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie do końca bije, gdyby bił to by siedział u mnie radek ;).(crysis,farcry2,crystasis, dead space i wiele innych znacznie lepiej na nv to chodzi)-(sam testowałem na swojej platformie nie patrzę na serwisy, którym nie ufam)

Wybrales kilka tytulow , celowo :> To moze zobacz co jest w Gridzie , czy grach ala COD? Generalnie GTX260 192 to to samo co 4870 , tylko ramem nadrabia , za to jest tez drozszy. Referenta 4870 kupisz za 700-760 zl (Powercolor w Komputronie szedl za tyle , teraz wiekszosc sklepow ma Gigabyte) , za to 192 kupisz za okolo 900 zl , chyba ze wyczaisz za 930-950 GTX216C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 260-216 poniewaz mozna uzywac rozdzielczosci 5040x1050, Ati na to nie pozwala.

Masz taki monitor? Dlugo szukalem takiego elo, ale nie moglem znalezc, kurde : /

taka rozdzielczość mi się nie przyda (na razie)

 

poza tym... czy ten Gigabyte nie jest 216?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.516306

To jest 216.

Moze poczekac az wyjdzie 55nm 260-216? : e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz taki monitor? Dlugo szukalem takiego elo, ale nie moglem znalezc, kurde : /

Jeszcze nie, ale planuje 3x22", ich ceny bardzo spadly, mozna juz znalezc taki monitor za $150/sztuka

 

Sam mialem kupic 4870 zeby zamienic 8800GT, ale jak sie dowiedzialem ze Ati ma ograniczenie rozdzielczosci do 3xxx, to bede na dniach kupowal 260-216 albo jakis 280.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyh przeciez WRX nie pisze powazne - wiadomo ze w takiej sobie nie pogramy

GTX 216 troche wydajnieszy nie da sie ukryc - tylko czy warto doplacac samemu trzeba sobie odpowiedziec

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bede pierwsza osoba na swiecie, ktora gra na takim setupie.

Jest sporo osob, ktore maja E8400 z pojedyncza 260/280 i maja wystarczajace FSP np w iRacing, w ktory grywam.

 

Poszukaj sobie filmow na YT pod haslami "triple monitor" albo "th2go" i zobaczysz jak na tym dzialaja gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce obsługuje PhysyX oraz CUDA, co w przyszłości u niego zapunktuje. Pobiera mniej mocy, ma 896 MB pamięci. Za to jest słabszy oraz się więcej grzeje.

Czy ja wiem czy jest słabszy i się bardziej grzeje...karty wydajnościowo są porównywalne nawet jak 260 jest ciut słabszy to tej "słabszosci" nie odczujesz a powiem ci że ponad 512mb na karcie już się coraz bardziej przydaje. Znajomy kupił 4870 referenta i bardzo narzeka na temperatury, przy zamkniętej obudowie w idle złapie czasami 80 stopni, fakt obudowa nie wentylowana wcale ale kiedyś mój gtx280 przy zamkniętej nie wentylowanej budzie miał max 60C w idle więc nie powiedział bym że radeon taki chłodniejszy. Ja bym brał 260 jak chcesz radka to rozejrzyj się może za 4870 1GB. Aha nie wiem jak tam OC radeona wygląda ale jak 260 troche podkrecisz to naaapewno słabszy od 4870 nie bedzie :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jezeli masz do wyboru miedzy GTX 260 a Radoslawem 4870 bierz GTX'a. Sam posiadam radzia 4870 i dobrze sie sprawuje nie narzekam. Tylko teraz male pytanko jaką masz konfiguracje reszty sprzetu bo jesli masz procka np. X2 5200 to zakup tych w/w kart bedzie nioplacalny, gdyż nie rozwiną one swoich skrzydeł..

Ale jesli masz procka puszczonego na przynajmniej 3.4 to bedzie git, to wtedy karty pokaza swoje pazurki..

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to twoj procek ma 2.6 podciagnij go do 3.4/3.6 i smiało kupuj GTX 260. GTX 260 to bardzo dobra karta lecz drozsza od radzia 4870 ktory jest bardzo udaną konstrukcją od ATI. Mowiac krotko jezeli wezmiesz GTX 260 zrobisz dobrze, a jesli wezmiesz radzia 4870 tez zrobisz dobrze czyli żadnego bledu nie popełnisz...

Ja na twoim miejscu jesli miałbym kase na GTX 260 to kupowałbym tą karte lecz nie mialem a zbierać i czekac juz mi sie nie chcialo.. wiec kupilem radzia 4870..

Ale jesli ty masz kase aby kupic z miejsca GTX 260 bierz go :wink:

Pozdrawiam.... wybór należy do ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz nie ma roznicy czy wezmiesz Asusa czy Gigabyte. Ja jak bralem Radzia 4870 kierowalem sie jak najtanszą konstrukcją i padło na Palita...

Moim zdaniem kup Gigabyte dają to samo wyposażenie...

Gigabyte jest tanszy o te pare zł ktore mozna przeznaczyc na piwko albo cos mocniejszego :razz:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...