Skocz do zawartości
grom88

Nie Udany Flash Biosu

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zaakualizowac bios na mojej płycie głównej przez windowsa. Odpalilem programik wskazalem plik z biosem i zwiecha :unsure: No to ja resecik walnelem :damage_wall: No i teraz komp sie odpala a monitor czarny. Moja płyta to Gigabyte GA-MA69VM-S2. Słyszałem że na bios awarda można zrobic dyskietke startowa i sie sam bios zaaktualizuje , no ale fdd nie dziala tylko cd-rom. Dalo by sie zrobic taka dyskietke startowa na płycie cd ? Czy to koniec dla mojej płyty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź w płycie czy masz wyjmowalną kość BIOSu, bo jeśli tak to da się ten problem rozwiązać. Wystarczy skorzystać z usług ludzi, którzy za drobne pieniądze wgrają ci najnowszy BIOS bezpośrednio na kość. To byłoby najprostsze.

 

Jeśli twoja płyta jest jeszcze na gwarancji to najlepiej oddaj ją do serwisu!

Edytowane przez piotrlaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety w moim regionie nie ma takiego serwisu który by to zrobił <_< Po za tym mam zlutowana kość.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Fragment guida z flaszowania biosu"
W celu lepszego zabezpieczenia się na wypadek nieudanej operacji flashownia można skorzystać z programu [ Uniflash ]. Po stworzeniu drugiej dyskietki startowej w analogiczny do punktu 3 sposób (nazwijmy go 3a), kopiujemy na nią program uniflash. Zapisujemy stary BIOS do pliku na dyskietce poleceniem: uniflash -save old_bios.bin. Następnie tworzymy na dyskietce (np. Notatnikiem) plik autoexec.bat o następującej treści: uniflash -e old_bios.bin. Dopiero teraz przystępujemy do kroku 4 opisanego powyżej.

W przypadku nieudanej operacji (błąd programu flasciach!ącego, zawieszenie się systemu...) uruchamiamy komputer z użyciem dyskietki z Uniflashem.

Dla BIOSów Award operacja przywracania (nawet jeśli nic nie widać na erkanie) powinna przebiec automatycznie, należy odczekać kilka minut.

W przypadku BIOSu AMI należy po włączeniu komputer trzymać wciśnięte klawisze "CTRL" + "HOME", aż do momentu usłyszenia 1 sygnału. Poczekać i po usłyszeniu 3 sygnałów zrestartować komputer. [ http://www.xp.net.pl/art/bios_update.html ]

Czy da się zrobić taka dyskietke na cd ? Mysle ze ona rozwiaze moj problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jeśli Virtual Dual BIOS nie chce zadziałać sam z siebie, to raczej tylko serwis. Ewentualnie można spróbować podczepić dysk twardy sformatowany na FAT z plikiem z BIOS... ale czy to coś da?

To jest wlasnie tak jak sie fleszuje mobasy pod Winda , wieksze ryzyko zgonu , zaciecia.

 

Gigazlomy maja ten Virtual , ale to raz dziala , raz nie , sam musialem swojego oddac bo nie zadzialalo za pierwszym razem , za to dwa nastepne juz poszly dlatego jesli ma mozliwosc podpiecia innego dysku tak warto sprobowac , moze sie flaszer odpali i pojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się zrobić taka dyskietke na cd ? Mysle ze ona rozwiaze moj problem.

da się ale czy ....[mam na myśli botowalna]

ale to dziwne ze cd-rom Ci działa [jak to stwierdziłeś ze dział]

 

kość jest wyjmowalna spróbuj wyjąc i włożyć spowrotem

 

ta płyta czasem nie obsługuje

 

Quad Bios !!!

Quad BIOS is a feature unique to GIGABYTE that includes DualBIOS™ and Express BIOS Rescue Technology. This combination delivers a safety assurance mechanism that sports a total of 4 copies of BIOS distributed between the Flash ROM, hard-disk and driver CD. This feature helps to reduce the affects of virus attacks or firmware damage and provides multi-layer BIOS protection that assures greater PC platform stability.

Edytowane przez mensir67pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale Fdd mi nie działa, w ogóle nie reaguje :blink: Ale cd-rom działa i czyta płyty :razz: wiec nie da sie zrobic to za pomocą cd romu ? (cd rom miałem ustawiony jako first bot) Ale ja tej kości w ogóle nie widze. A widziałem obok bateri mały układ SPI. Zrobiłem wcześniej płyte botowalna z 98 no i sprawdzalem na innym komputerze no i sie dos odpalal tylko musialem kliknac dwa razy.

Dołączona grafika

Edytowane przez grom88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale Fdd mi nie działa, w ogóle nie reaguje :blink: Ale cd-rom działa i czyta płyty :razz: wiec nie da sie zrobic to za pomocą cd romu ? (cd rom miałem ustawiony jako first bot) Ale ja tej kości w ogóle nie widze. A widziałem obok bateri mały układ SPI. Zrobiłem wcześniej płyte botowalna z 98 no i sprawdzalem na innym komputerze no i sie dos odpalal tylko musialem kliknac dwa razy.

 

ale na tym Twoim rusza instalator np.xp

botowalny cdrom można robić np. w Nero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli zrobić botowalną płyte w nero i wrzucić pliki biosu,dosa i autoexec.bat z awardflash kopia.bin /py/Sb/sn/QI/ ? A i czy to normalne jak diody w klawiaturze sie nie swieca [capslock przy wlaczeniu i wylaczeniu] ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli zrobić botowalną płyte w nero i wrzucić pliki biosu,dosa i autoexec.bat z awardflash kopia.bin /py/Sb/sn/QI/

tak

 

A i czy to normalne jak diody w klawiaturze sie nie swieca [capslock przy wlaczeniu i wylaczeniu] ?

no raczej tak przy uwalonym biosie ....

 

a czy ona w ogolę będzie działać ....

 

coś mi się wydaj ze cdrom rozpędza się z sam z siebie [bo ma zasilanie] i to Ci myli

Edytowane przez mensir67pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak normalnie miałem kompa to przy starcie nie rospedzał się nigdy :unsure: a na innym kompie to samo :razz:

jak włożysz płytę do napędu i zamkniesz tackę to każdy napęd zakręci nią

 

no to próbuj w/w metody

Edytowane przez mensir67pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moge uzyć plików z dyskietki startowej windowsa 98 ? bo mi dwa pliki nie chca sie skopiowac z tej z xp <_< Aha i pytanie z innej beczki. Widzialem guide do flaszowania biosu, no i tam napisal facet ze potrzebne trzy pliki z dyskietki startowej [msdos.sys io.sys i jeszcze jakis] tylko ja ich tam nie mam :lol2: a mam opcje pokaz ukryte pliki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moge uzyć plików z dyskietki startowej windowsa 98 ? bo mi dwa pliki nie chca sie skopiowac z tej z xp <_< Aha i pytanie z innej beczki. Widzialem guide do flaszowania biosu, no i tam napisal facet ze potrzebne trzy pliki z dyskietki startowej [msdos.sys io.sys i jeszcze jakis] tylko ja ich tam nie mam :lol2: a mam opcje pokaz ukryte pliki

są świętą ja już się wyłączam;) użyj www.google.pl

 

możne być win98 ... jak najbardziej

 

http://cdrlab.pl/forum/cd-r-cd-rw/706-obra...plyta-cd-r.html

Edytowane przez mensir67pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na plycie Gigabyte GA-MA790X-DS4 zrobilem bootowalnego pendriva z plikami z startowki 98 i plikow aktualizcji biosu z strony gigabyta po odpaleniu z pendriva bez zadnych dodatkowych opercji podczas uruchamiania automatycznie zflashowal sie bios wersja z pendriva

potrzebny byl program hp usb storage format tool oraz pliki z dyskietki startowej wina 98 narzedziem hp formatujesz system plikow FAT!! pendriva zaznaczajac create dos startup disk wskazujesz pliki dyskietki startowej i na pendriva tak zformatowanego wrzucasz pliki od gigabyta wypakowane ofc

 

ftp://download.gigabyte.ru/bios/motherboa...a69vm-s2_f8.exe bios do twojej plyty

http://www.eocfiles.com/bdc86eb1ed2989c30d...s/win98boot.zip dyskietka win98

http://www.eocfiles.com/bdc86eb1ed2989c30d...sks/SP27608.exe narzedzie od hp

 

moze podziala nie wiem na ile sys bootuje u mnie wystarczyl schemat ruchow uruchamia sie sys piii bios sie zaladowal f12 bootmenu i tam teraz zaleznie co miales wybrane albo enter i raz do gory i bootuje albo odrazu 2razy enter i bootuje polecam odlaczyc wszystkie inne urzadzenie z ktorych mogl by zbootowac w tej chwili zeby zwiekszyc prawdopodobienstwo trafienia :) czyli cd dvd fdd hdd won i probuj :) nie pamietam dokladnie kombinacji ruchow

 

 

PS. Daj znac czy sie udalo :)

Edytowane przez sil3nt215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...