Skocz do zawartości
dzon4

Komputer Na ścianie

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś rok temu z powodu braku obudowy i zmęczeniem z powodu wszystkich bebechów kompa leżących na pająka postanowiłem że przykręcę wszystko do ściany. Skombinowałem starą obudowę wykręciłem z niej blachę do której mocuje się płytę 3 kołki i całość pięknie wisi na ścianie. PSU FDD HDD i CD zamontowałem z boku. Z powodu nie przemyślenia zasiłka musiała stać na szpetnym styropianie. Generalnie całość wyglądała na wiejski tunning

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Potem na około pół roku wróciłem do standardowej obudowy ale to jednak nie było to. Temperatury wzrosły znacznie a czarna skrzynka już nie cieszyła oczu. Wykombinowałem nową lepszą blachę dzięki której mogłem zawiesić radeona HD4850 i wziąłem sie do roboty

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Z czarnym commando, ogromnym Mugenem i radeonem jakoś to już wyglądało. Dalej jednak sprawiało wrażenie niedopracowanego. Zaopatrzyłem się więc w czarny spray.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Teraz przydał by się napęd na sata bo ta taśma jest troch wkurzająca i zasłania mi włącznik. Mam jeszcze zamiar zlikwidować przestrzeń między całością a półką. Była ona zarezerwowana dla kabla zasilającego ale może on spokojnie przejść przez dziurę po śledziu. Co do temperatur to grafika osiąga 48 stopni w stresie po pencil modzie na 1.4V (w spoczynku koło 32-33) a procesor e6750 podkręcony do 3520MHz na napięciu coś koło 1.4-1.5 dokładnie nie pamiętam dobija do 56-58 (w spoczynku koło 30)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zainwestowałbym w obudowe na napęd pod usb...mniej kabli

2. malowanie mugena ciut zaciekło ;)

3.wentyl na mugenie w którą stronę wieje ?

fajny pomysł imo alw wc byłoby fajniejsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zainwestowałbym w obudowe na napęd pod usb...mniej kabli

2. malowanie mugena ciut zaciekło ;)

3.wentyl na mugenie w którą stronę wieje ?

fajny pomysł imo alw wc byłoby fajniejsze :D

1 Usb mam 4 więc mi wystarczy. Z napędu korzystam sporadycznie. Podłączyłem go tylko pod GTA 4. Jak skończę grę to go wypnę.

2 Minimalnie :)

3 Wentyl wieje w strone mugena. Jak jest jakieś poważniejsze O/C to podłączam drugi wiejący z boku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mnie wygląd gołej góray mojego coolera (ninja) denerwowała ale troche inaczej to rozwiązałem :wink:

 

btw fajna półeczka na procki :D

 

edit//

do autora - czy moglbys zmierzyć wymiary mugena, tzn górną powierzchnie

 

niby tu jest rys ale coś mi sie w tym nie zgadza

Dołączona grafika

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skleiłem kable razem szarą taśmą zbrojoną. Co do wymiarów mugena to wynoszą one 125mm/90mm. Planuje logo Scythe pomalować czerwonym sprayem. Nie wiem tylko czy uda mi się tak ładnie wyciąć szablon żeby mi nie powychodziło.

Edytowane przez dzon4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komp też jest pająkiem bo buda się moduje, kabel PATA można pociąć i zrobi się płaski. Sam tak zrobiłem i jest ok, dla polepszenia wyglądu zmodowałem CD. Nawet pająka da się modować ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł ciekawy ale z wykonaniem gorzej. spróbuj porobic porzedki z kablami. wszystkie kable ktore ida od plyty glownej w dol wpusc do jakiegos peszla.

cd romana i dyski sprobowalbym upchnac tez na polce. brzydko to wyglada jak wisza

 

kable najbardziej psuja efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...