Skocz do zawartości
PoGo

Rock Band 2 Vs Guitar Hero World Tour... Oraz Lips ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam, sie do zakupu pełnego zestawu z perkusją. Nie wiem w co zainwestować. Głównie chodzi o sprzęt (w szczególności o bębny) bo z tego co wiem to na x360 obydwa zestawy są kompatybilne z obydwoma grami. Czy są może na naszym forum osoby posiadające jakieś doświadczenia z pozycjami z tematu? Z tego co wyszukałem to krążą mieszane opinie.

Edytowane przez PoGo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam sie do pytania. Na razie moj wywiad sklania mnie ku Rock Bandowi, zestawik pelny mozna miec za 599 wiec nie tak w sumie drogo. Czekam na opinie. Dodam, ze interesuje mnie przede wszystkim fun i gra z casualami (znajomi jak wpadna na popijawe). Zadne tam walenie achievmentow i inne masterowania.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to się pojawiały wadliwe drum sety do GH. Nie wiem jak sytuacja wygląda teraz, pewnie już się uporali z tym problemem. Co do luźniej gry ze znajomymi przewagę, jeżeli chodzi o software będzie miał Rock Band, ponieważ są odblokowane wszystkie piosenki od samego początku, a w GH trzeba po kolei grać. Choć znając życie można użyć jakiegoś cheatu.

Ja najbardziej się waham co do bębnów, zdania są naprawdę podzielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się przymierzam do zestawu z perkusją. Na innym forum, jak pewnie wiecie, jest sporo wypowiedzi na temat RB vs GHWT. Mnie zastanawia kilka rzeczy: jak duża jest perkusja po złożeniu, jakość wykonania, głośność oraz możliwość gry na bębnach przez małe (niskie) dziecko. Docelowo chciałbym dokupić drugą gitarę bo "śpiewać nie każdy może" ;) Podobno warto poczekać na RB2, który ma być na allegro już w styczniu. Podobno z polską gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi napisać, o co chodzi w tych grach? Widziałem filmiki na youtube i nie rozumiem zupełnie. Opanowanie gitary elektrycznej w stopniu przynoszącym satysfakcje grającemu (nie koniecznie słuchacza) zajmuje 3 miesiące. Nie piszę tego złośliwie, staram się tylko zrozumieć fenomen!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam coś od siebie- GH3 kupiłem w dniu premiery, Lips również posiadam, a i w RB2 graliśmy sporo ze znajomym. Podsumowując moje wrażenia- GH3 zdecydowanie najbardziej skillowe i przez to dużo mniej imprezowe, niż RB2. Na domówkach u nas jednak od tych kilku dni króluje Lips- przetestowany na grupie >20 znajomych ;) Fajny jest w nim patent wykorzystanie kontrolera- może się bawić równocześnie więcej osób, niż jest mikrofonów. Same mikrofony też zdecydowanie lepsze, niż u konkurencji. Mnie i mojej żonce się podoba, więc polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dlatego skłaniam się w przyszłości do RB2. Chyba łatwiejsze niż GHWT i można grać co się chce a nie przechodzić kariery. Lips też mi się podoba ale mam go dopiero jeden dzień. Dziś pewnie pośpiewamy więcej ze znajomymi.

 

Edit:

Sylwester spędzony m.in. przy Lips. Do zaśpiewania jest ok 15 utworów, reszta nam nie pasowała. Zabawa przednia, bezprzewodowe mikrofony są dobrze wykonane. Jednak muszą się pojawiać nowe kawałki do kupienia bo może się szybko znudzić. Brakuje obecnie polskich utworów.

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Lipsow to sa dwie wady: dobor utworow jest kiepski i pomimo 40 kawalkow do spiewania jest jakies 25-30% z tej listy. W porownaniu z Singstarami wypada to bardzo blado. No i druga sprawa to brak polskich utworow. Od strony technicznej (mikrofony, interface) jest bez zarzutu, a nawet lepiej.

 

Co do RB vs GH to ja sklaniam sie ku RB, ale sa jak ktos juz wspomnial jest to typowo imprezowa giera i boje sie, ze sie moze po prostu nie przyjac i ludzie beda chcieli zostac "przy spiewaniu". Jakby nie patrzec granie na gitarkach to nie lezenie na kanapie z mikrofonem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszym znajomym (i nam) spodobało się bliżej 50% playlisty, więc nie tak źle- jest to naturalnie rzecz gustu.

 

PS. GS leci przy wspólnym śpiewaniu jak szalone- raptem po 2. butelce wina było już ponad 500GS na liczniku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - wino powinno być sprzedawane w zestawie z Lips. Ja dodatkowo muszę rozkręcać wzmacniacz żeby siebie zbytnio nie słyszeć. Mam nadzieję, że wprowadza funkcje, których brakuje mi po sprawdzeni Singstara na PS3, mianowicie: nagrywania własnego śpiewu i high score.

PS. Żeby nie OT, to może dodamy do nazwy topica ".... Vs Lips" ?

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mial ktos okazje pomacac to w jakims Saturnie czy innym MM? Recenzje bardzo pochlebne, gramofon daje rade, kawalki podobno zrywaja kapcie i ogolnie oh i ah. Zestawik jest po jakies 350 zeta. Filmik mnie nakrecil na to, ale jestem ciekaw czy nie jest to "trudny sport".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc tu zapytam.

 

Mam gry Guitar Hero 5, Band Hero i Rock Band 2. Czy istnieje możliwość importu do jednej gry piosenki z reszty gier? Przykładowo do BH piosenki z GH5 lub RB2. (Nie mam możliwości podłączenia konsoli do internetu).

 

Oczywiście chciałbym to zrobić bym na spotkaniach ze znajomymi nie musiał przekładać płytek, jak nam się znudzą kawałki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, to by było za łatwe ;) .

Niestety nie jest to możliwe.

Nie no, oczywiście, że jest możliwe. :P Przynajmniej między GH:WT/GH5 a Band Hero (ten sam producent).

Już sobie znalazłem, że niestety do importu piosenek potrzebne jest (stałe) połączenie z netem, także mi pozostaje przerzucanie płyt w konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka, propozycja dla posiadaczy podstawki Lips. Number One Hits i jest w Game.co.uk w promo po 15GBP (sama gra, bez mikrofonów). Zamawiam dla siebie, wysylka 3GBP - ktos chce sie podpiac? Na Allegro najtaniej po 99 + wysylka, tutaj 80 z wysylka. Decyzja ASAP na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...