Skocz do zawartości
hilfiger

Plexius

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przedstawić szerszej społeczności moją obudowe, która jest ciągle modyfikowana. Pod piłę poszła obudowa wszystkim znana CoolerMaster Stacker. Tak na marginesie jest to moja wymarzona buda, polowałem na nią ponad rok. Cena sklepowa odstraszała, więc zostawało obserwować aukcje i w końcu pod koniec wakacji udało mi się kupić funkiel nówkę za jedyne 270 zł.

Założeniem moda jest obudowanie wnętrza obudowy płytami z pleksi oraz malowanie całej budy (środek czarny połysk, a z zewnątrz pomarańcz połysk). Nad budową pracuję już 3 miesiące, ale jakoś czasu i motywacji brak. Dlatego zakładam ten temat, który mam nadzieje da mi motywację nad skończeniem modyfikacji. Na początek kilka fotek z prac już wykonanych.

 

 

Zakupione materiały do moda:

Dołączona grafika

 

Przygotowania do powiększenia otworu na chłodnice w podłodze budy

 

Dołączona grafika

 

 

Pierwsze gięcie pleksi

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

oraz cięcie pleksi:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

pleksa już wpasowana i przykręcona:

 

Dołączona grafika

 

Prace nad nowym włącznikiem kompa. Posłuży mi za to wlew paliwa od kawasaki, który przerobię na włącznik. Komputer bedzię sie włączał przekręceniem kluczyka.

Trasowanie lini cięcia oraz narzędzie zbrodni:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Do wlewu musialem dorobić mocowanie. Za budulec posłużył kawałek pleksi 10 mm oraz 3 mm. Mocowanie spełnia swoje zadanie wyśmienicie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Kolejna praca z pleksą, tym razem łamanie:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Kolejne elementy zamontowane w budzie:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Obudowa otworu na kable

Wstępna przymiarka po przycięciu

 

Dołączona grafika

 

po wstępnym nadaniu kształtu

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Przymiarka po wycięciu otworu

 

Dołączona grafika

 

przygotowania do szlifowania

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Efekt końcowy, poszlifowaniu

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Jutro jak znajdę chwilkę czasu to zrzucę z aparatu zdjęcia prac nad grilami na wentyle oraz chłodnice. Wszelkie komentarze mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i zrozumiałe już wcześniej, tylko trochę mało jak moda. Będą jakieś katody, trochę więcej szczegółów?

Jak będzie katoda i okno to wtedy nazwiesz modem ? :lol:

 

 

hilfiger

 

pomysł z zakryciem tych szpetnych otworów imo bardzo trafiony

 

Ta buda jest idealna do wc się proszę Cię nie spier..... ułożenia węży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie założenia są takie jak napisałem w pierwszym poście. Ja nie planuje za dużo, jak coś mi wpadnie do głowy to realizuję ten pomysł. Dla Ciebie to mało na moda? W środku będą siedzieć niektóre bloczki już wykonane przeze mnie oraz rezerwuar także wykonany własnoręcznie, patrz na moj inny topic w dziale WC. Nie będę kopiował tych samych zdjęć.

 

 

Dzięki Arni, wyjąłeś mi to z ust. Oczywiście, że będzie okno i katoda. Za okno posłuży pleksa dymiona dla odmiany.

Edytowane przez hilfiger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie katoda i okno to wtedy nazwiesz modem ? :lol:

 

 

hilfiger

 

pomysł z zakryciem tych szpetnych otworów imo bardzo trafiony

 

Ta buda jest idealna do wc się proszę Cię nie spier..... ułożenia węży

Katoda i okno to trochę za mało na moda ale katoda okno + malowanie i jakieś p.i.e.r.d.o.ł.y to powinno być ok. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...

Plekse ciąłeś ręcznie? Szacunek... ;)

Trzeba było projekcik na kompie zrobić i by Ci wycieli tam gdzie kupiłeś na frezarce czy laserem za parę złociszy lub 2 piwka po godzinach... ;)

Widziałem gdzieś na necie fajny mod właśnie w kolorach pomarańcz + czarny właśnie z pleksy w środku. UPDATE: bit-tech orange monster

Tylko, że pomarańczowa pleksa UV aktywna trochę kosztuje i ciężko dostać.

 

Ta giętarka do pleksy to samoróbka jakaś?

Gdzie ogrzewanie bo jakoś nie widzę kabli?

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...

 

Widziałem gdzieś na necie fajny mod właśnie w kolorach pomarańcz + czarny właśnie z pleksy w środku. UPDATE: bit-tech orange monster

Tylko, że pomarańczowa pleksa UV aktywna trochę kosztuje i ciężko dostać.

 

wiece chłopaki gdzie mozna dostać plexi pomarańczową potrzebuje z 0,5 metra kwadraatowego

znalazłem na allegro za 70 pln za metr ale za przesyłke zawołał mi 50 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaje obiecane fotki grilli na wentyle oraz na chłodnice. Miałem już dość cięcia piłką ręczną, więc kupiłem wyrzynarkę włosową. Teraz tnię się z przyjemnością.

 

Pleksa przygotowana do cięcia

 

Dołączona grafika

 

Fotka z prac nad grillami

 

Dołączona grafika

 

Grille po szlifowaniu, muszę jeszcze zaokrąglić rogi oraz sfazować otwory na śrubki

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

klami85

 

Pleksi nie ciąłem ręcznie, tylko łamałem. Widać to na fotach. Odcinki pleksi miałem już pocięte na odpowiednią szerokość, musiałem tylko dociąć na odpowiednią długość. Od robienia projektów na kompie to mnie już palce bolą od klikania myszką w cadzie.

Jak jesteś spostrzegawszy to zobaczysz, że plekse giąłem na rurze od statywu do wiertarki kolumnowej. Trzeba sobie jakoś radzić. Plekse podgrzewałem palnikiem gazowym, bo niemogłem znaleźć opalarki. Kilka dni temu znalazłem, teraz używam opalarki.

 

rafix6814

 

Szukaj na allegro, jest trochę aukcji. Pytaj każdego kto sprzedaje jakieś wyroby z pleksi. Często mają w swojej ofercie także płyty z pleksi. Tylko niewiadomo, czy będzie im się chciało ciąć takie małe formatki. Pytaj i jeszcze raz pytaj. Ja tak robiłem i znalazłem firmę rozprowadzającą plekse we Wrocławiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiece chłopaki gdzie mozna dostać plexi pomarańczową potrzebuje z 0,5 metra kwadraatowego

znalazłem na allegro za 70 pln za metr ale za przesyłke zawołał mi 50 pln

Wpisz w google "toruń pleksa" i znajdziesz kilka firm reklamowych i hurtowni w twojej okolicy. Potem wystarczy już podzwonić.

Pisałem, że trudno dostać ponieważ w 90% hurtownii ta pleksa jest dostępna na zamówienie i trzeba brać całą płytę.

Najłatwiej znajdziesz w jakiejś agencji reklamowej. Troszkę Cię naliczą, ale wyjdzie taniej niż jakbyś miał tyle za przesyłkę bulić.

 

Jak jesteś spostrzegawszy to zobaczysz, że plekse giąłem na rurze od statywu do wiertarki kolumnowej.

Dlatego pytałem czy giętarka to samoróbka... ;)

Grille wyszły całkiem fajnie. Zapowiada się ciekawie...

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały updejt. Znalazłem dzisiaj chwilkę czasu i zabrałem się za wycięcie okna. Fotki

 

Przygotowania, nacięcie dremelkiem szczelin pod ostrze wyrzynarki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wyrzynarka juz przyszykowana do cięcia

 

Dołączona grafika

 

Chwilkę po skończonym cięciu

 

Dołączona grafika

 

Przymiarka pleksi, dymiony brąz

 

Dołączona grafika

 

Ścianka boczna zamontowana w budzie

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

To tyle narazie, teraz wracam do projektu komina :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj i dzisiaj znalazłem trochę czasu, aby popracować nad swoją budą. Wczoraj cały dzień przygotowywałem budę do malowania. Rozebralem ją na czynniki pierwsze. Usunąłem każdy nit. Dzisiaj położyłem podkład. Zdjęć niestety nie mam, jutro jak będę malował to cyknę parę fotek.

Dzisiaj natomiast bawiłem się z pleksą. Wyciąłem covery, nakładki ( nie wiem jak to nazwać) na śledzie oraz blaszkę do mocowania zasiłki.

Na początek nakładki na śledzie. Pokażę tutaj jak łatwo można łamać małe kawałki pleksy.

 

 

kawałek pleksy z rozrysowanymi nakładkami. Nakładki mają szerokość 8 mm. Łamałem kawałki szerokości 10 mm, aby móc potem je ładnie wyszlifować:

 

Dołączona grafika

 

Zamocowane dwa ściski blisko krawędzi łamania

 

Dołączona grafika

 

 

Trzymając za ściski delikatnymi ruchami góra - dół łamałem kolejne kawałki pleksy

 

Dołączona grafika

 

 

Kawałek złamany, linia łamania jest prawie idealna.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Połamane kawałki

 

Dołączona grafika

 

Kolejnym etapem było wyszlifowanie nakładek do pożądanego kształtu oraz nawiercenie otworów montażowych

 

Dołączona grafika

 

 

Pasowanie do śledzia ...

 

Dołączona grafika

 

 

 

Następnie zająłem się za wycięcie nakładek na blaszkę, do której mocuję się zasilacz.

Nakładki rozrysowane na pleksie oraz nawiercone otwory montażowe

 

Dołączona grafika

 

Już wycięte i oszlifowane nakładki:

 

Dołączona grafika

 

 

Pasowanie nakładki do blaszki:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Jutro w planach mam położenie pierwszej warstwy lakieru czarnego na szkielet budy. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałbym pokazać fotki z postępu prac malarskich. Budę maluję już prawie 2 tygodnie. Część cześci jest już skonczona, pomalowana i polakierowana. Fotki:

 

 

Zakupione lakiery:

 

Dołączona grafika

 

 

Pierwsza warstwa podkładu:

 

Dołączona grafika

 

Następnie przyszła kolej na pierwszą warstwę czarnego lakieru:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak narazie gotowe jest tacka pod mobo oraz koszyki na napedy. Dodatkowo tacka została już wypolerowana na błysk. Na żywo efekt widać o wiele lepiej. Jestem zadowolony z uzyskanego połysku, można się przejrzeć.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Góra obudowy pomalowana na kolor pomarańczowy, zostało jeszcze polożenie lakieru bezbarwnego oraz polerka na błysk

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chcialem skonczyć boczne ściany, ale niestety nie udało się. W domu znalazłem całkiem duży kawałek białej folii samoprzylepnej. Po przymierzeniu zmienilem zdanie dotyczące malowania wzoru czarnym lakierem. Wzór wykonam z folii, która nakleję na ścianki i wytnę wzór. Póżniej wszystko prysnę bezbarwnym. Podczas odrywania folii okazało się, że schodzi razem z farbą, troszkę się wku... Gdzieś po drodze, podczas malowania popełniłem błąd. Ja stawiam na podkład, którego pożałowałem na ścianki. Myślałem, że sama wymyta blacha będzie ok. Myliłem się.

Teraz muszę jakoś to naprawić, muszę zedrzeć pozostałości lakieru i prysnąć to jeszcze raz pamarańczem, później odkleić taśmę malarską i dać na to wszystko lakier bezbarwny.

 

Fotki:

 

Folia samoprzylepna:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Górny top - naklejona folia oraz rozrysowany wzór

 

Dołączona grafika

 

Chwilę po ściągnięciu taśmy malarskiej

 

Dołączona grafika

 

ścianka boczna - naklejona folia i malunki

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

po usunięciu zbędnej folii

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zle wspomnienia z "laczenia" tasm malarskich czy folii maskujacych ze sprayami. Lakier ze sprayu zwykle trzyma sie slabiej podloza niz tasma/folia niego i odchodzi razem z nia. Mozesz sprobowac malowania na "cieplo" czyli malowania po odpowiednim podgrzaniu materialu ktory malujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj troszkę popracowalem nad bokami obudowy. Skonczyłem ponownie malować boki kilka dni temu. Postanowiłem usunąć całą folię oraz zniszczoną farbę. Po oczyszczeniu nakleiłem ponownie nową folię, wyciąłem wzór i zabrałem się za malowanie. Na początku przejechałem podkładem. Tym razem nie żałowałem podkładu. Pokryłem całe boki. Po podkładzie, na następny dzień prysnąłem kilka razy pomarańczem. Dzisiaj zerwałem taśmy maskujące i wyszlifowałem boki. Troszkę lakieru pomarańczowego podsączyło się pod taśmę. Do usunięcia niepotrzebnej farby użyłem papieru wodnego. Muszę jeszcze boki pokryć bezbarwnym lakierem i wypolerować je na połysk. Fotki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie wracam do pracy nad obudową. Na razie dałem sobie spokój z malowaniem obudowy. Muszę je poprawić, ale nie mam na to ochoty ostatnio. Kilka dni temu wziąłem się za zmodyfikowanie bloków wodnych do mojej obudowy. Dwa bloki powstały od początku, natomiast dla reszty w planach jest modyfikacja topów.

 

Tak mają wyglądać topy wykonane z pleksi:

- bloczek na pamięci ram

 

Dołączona grafika

 

- bloczki nb i sb

 

Dołączona grafika

 

- bloczek cpu

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Bloczki na sb i nb postanowiłem wykonać od początku sam. Konstrukcja spodu ala prison z płaskownika miedzianego gr. 5mm. Piny wycinałem frezem piłkowym.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

Już po wycięciu. Piny nie są równe, ale jak na ręczną robotę efekt całkiem zadowalający.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Następnie przyszła kolej na wykonanie topów. Do tego wykorzystałem pleksę gr. 5 mm.

Do cięcia pleksy posłużył specjalny nożyk.

 

Dołączona grafika

 

Po wycięciu topu, wytoczyłem rowki pod oringi.

Mocowanie topów.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Toczenie:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Prawie gotowe topy. Pozostało wykonać nakładki na top z czarnej pleksy (Maniakalny wycina) oraz gwintów pod złączki.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

W najbliższych planach mam zamiar wykonać top na blok na cpu i gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...