Skocz do zawartości
suslik

Mysz Do 50zł

Rekomendowane odpowiedzi

A4tech technicznie jest lepszy (moze poza liftoffem), ale w praktyce liczy sie ksztalt.

Kształt się liczy ... i z tego powodu 738/góra Razerów jest najlepszy (dla mnie) ... choć przyzwyczajenie też ma znaczenie ale wgłębienia w klawiszach jak w 738 czy Diamondback (lub innych Razer) powodują że palce lepiej się układają i tutaj przyzwyczajenie nic nie zmienia.

 

ps. "liftOff" był dla mnie chwilowym problemem kiedy kilka lat temu po raz pierwszy kupiłem mysz optyczną (rozwiązuje to przyzwyczajenie - teraz absolutnie tego nie czuję więc nawet nie wiem czy obecna moja mysz na prawdę ma ten "liftoff" jak to zwiecie czy nie ) ... a teraz o tym pisać to już przesada ... Razer sux (cena i niedorobienie sensora) , Logitech sux (cena ... ile trzeba dać za mysz programowalną do wewn pamięci od logitech ? ... 200 PLN ? )

 

wmo (30zl) albo imo 1.1 (~50zl) za nowe.

Używałem obu tych myszy i dla mnie absolutnie nic nie oferują ... NIC - takie moje zdanie Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że liczy się przyzwyczajenie ? :lol:

Idac tym tropem powinienes uzywac ciagle tej samej kulki z 89 roku, bo liczy sie przyzwyczajenie :)

 

A fakt ze zdecydowana wiekszosc ludzi grajacych na poziomie (w szczegolnosci w cs) uzywa tych microsoftow, nie wynika tylko z tego ze sa przyzwyczajeni, a inni zwyczajnie chca ich nasladowac i kupuja to samo. Ksztalt tych myszy jest poprostu wyjatkowo dobry, bez zadnych dziwactw, wszystko ladnie pozaokraglane, odpowiednie proporcje. Ciezko tutaj przytoczyc jakies konkretne argumenty (w czym ksztalt A jest lepszy od B jezeli nie sa drastycznie rozne).

Cos po prostu w tym jest, akurat nie gram w cs, ale w to co gralem najlepsi siedzieli na tych taniutkich microsoftach (a zaczynali w czasach kiedy na rynku byl juz wybor).

Wiadomo mozna eksperymentowac, ale po co? Mamy tania mysz, z czego praktycznie z kazdego shootera fpp wiekszosc czolowki jej uzywa (zaznaczam uzywa, nie reklamuje/promuje, bo to sa zupelnie inne rzeczy :P, jak sie widzi jakas ekipe team razer na lanie, grajacych ma intellimouseach, albo "samego" fatala ktory wcale nie gra na myszach ktore promuje itd). Biorac ktoras z intellimouse, mozna byc spokojny ze szybko z rynku nie znikna, i mozna na nich osiagnac absolutnie najlepszy mozliwy poziom (patrzac na wielu userow ktorzy je maja). Czy na a4techu tez mozna? Pewnie i mozna, ale ciezko o potwierdzenie :)

 

Inna sprawa jezeli ktos gra raczej w okolicach niedzieli, a szuka jakies precyzyjnej myszy do 24'' panelu i pracy w cadzie czy przy obrobce grafiki, czy nawet do zabawy w jakies rtsy w wysokiej rozdzialce.

 

Nie chce tutaj powiedziec ze a4techy sa w jakis sposob gorsze, sam uzywam. Tylko za popularnoscia intellimouse stoi cos wiecej niz przywyczajenie starych graczy, za tymi myszami stoja wyniki jakie ludzie na nich uzyskuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale czy w dyskusji nie zapomnieliśmy o takich legendach jak Logitech MX 3xx i 5xx ????????? Kształt kompletnie inny od myszy MS a ilość zwolenników i przeciwników powiedzmy WMO/IE a MX3xx/MX5xx jest zbliżona.

 

[:

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stoję zdecydowanie za a4techem, chyba że jedyne co robisz na kompie to CS.

 

Jak dla mnie a4techy po prostu są bardziej uniwersalne i przyjazne w codziennym użytkowaniu. A do csa można sobie napisać bardzo fajne makra i przypisać je na którykolwiek z przycisków lub nawet na rolkę. Zależnie od tego który kształt Ci najbardziej pasuje masz do wyboru: x718BK, x738K, X748K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam WMO.

oczywiście, jeżeli masz duży, panoramiczny ekran, to sprawa moze się skomplikować, ale cóż... przetestowałem sporo myszy: prawie wszystkie modele razera, sporo logitecha, microsoftu, a4techa i teraz siedzę na WMO 1.1a... ;]

moze nie gram maniakalnie, ale z tymi myszami nie ma zadnych problemów, nigdy nie zawodzą i mają doskonały kształt [;

no, i ten ich ogromny FPS ^^ doskonała płynność kursora, zupełnie inny "feeling" niż na np. mx300

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratuluje egzemplarza WMO 1.1a, bo w moim lewy przycisk padł po nie całym roku. Co z resztą, o ile sobie przypominam jest standardowym problemem w WMO 1.1a i IE 3.0. Więc nie przesadzajmy z tą niezawodnością. Teraz siedzę na razerze (i na LX8) i jestem zadowolony, ale wiem też, że innym razery padają jak muchy, więc dużo zależy od szczęścia przy danym egzemplarzu. Tak na marginesie jak patrze na kształt X738 to już wiem, że będzie mi odpowiadała, i chyba sobie kupie do zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli m.in. niezawodność sensora - KAŻDY MÓJ RAZER OPROCZ DIAMONDBACKA PLASMY MIAŁ JAKIEŚ PROBLEMY Z TRACKINGIEM! Mniej lub bardziej zauważalne, tak czy siak - żenada. O innych firmwaerowo/softwareowych niuansach nie wspomnę.

WMO 1.1a dwa lata jak nowa chodzi ;p

3.0 jest dużo gorzej wykonane [;

 

P.S. Moje doświadczenia z razerem: pro, db plasma, krait, da, habu, copperhead. Po kontakcie z DeathAdderem przestałem interesować się tą firmą. Pomimo mojej dobrej pierwszej oceny, po dłuższym zapoznaniu się z tym modelem miałem go dość.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam Bf łapa mi się nie poci choć moja łapa nie należy do potliwych i jest wystarczająca for me :) ale XL-750BF zamiast 125hz ma już 500hz a cena ta sama albo X-738 choć dla mnie X-750bf jest co najmniej wystarczająca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...