Skocz do zawartości
Prolog

Kontrolowanie Cen

Rekomendowane odpowiedzi

Od dziś prowadze małe statystyki kursów walut, euro i dolara. Sprawdzam kurs średnie według nbp i kursy w 5 kantorach. Pozwoli mi to oszacować sytuacje na rynku i odnotować ew. wzrosty po spadkach i z nich skorzystać. Wpadłem na pomysł, aby wybrać około 10 sklepów i sprawdzać w nich ceny produktów. Poszukuję kilku osób, które były by zainteresowane współpracą. Każdy sprawdzał by co innego, telefony, karty graf, procesory, plyty glowne, monitory i inne rtv. Oczywiscie w nie ktorych dziedzinach zajeli bysmy sie tlylko high-endem, bo nie da rady sprawdzać all. Prowadzenia takich tabel to prosta sprawa w excelu, mógłbym nawet sam przygotować po doborze sklepów gotową tabele i wpisywalibyście tylko przydzielone produkty, no i ceny. Ceny sprawdzane raz w tygodniu. Co o tym myślicie ? Chętnych proszę o konkretną odpowiedz tak lub nie ;P A pozniej zbierzemy produkty, które by nas interesowały, no i te sklepy/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

ceny proponuje sprawdzac na poczatku i koncu tygodnia.

proponuje rowniez wybrac odpowiednie produkty ktore sa najbardziej chodliwe.

chociaz przypuszczam, ze ceny beda szly w gore. era drogiej zlotowki na szczescie dla mnie sie skonczyla [jestem eksporterem, no i paliwo do tego jest tanie dla wszystkich]

 

aha - bodajze na skapcu po wybraniu odpowiedniego modelu mozna sprawdzic rozklad ceny w czasie, ale czesc produktow skapiec bierze z dziwnych sklepow, w ktorych produkt jest najczesciej niedostepny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji sprzęt podrożał jeszcze po nowym roku. Nie wiem może za 2-3 tygodnie ceny spadną.

jeśli mówisz o sklepach internetowych to może i podrożał. Ja od kilku miesięcy pracuje w 'stacjonarnym' sklepie rtv (tv,aparaty,komputery,laptopy itp) i nie zauważyłem żeby jakiekolwiek wahania kursu dolara/euro/ceny paliwa wpływały na cenę produktu, np taki Asus Xonar DX, który 3 miesiące temu kosztował ~260zł, kosztuje tyle do dnia dzisiejszego, czyli jest najtańszy w Polsce ;)

 

ps. pomysł dobry, ale bardzo czasochłonny. imho zajmowanie się tylko high-endem na niewiele się zda, bo np. płytę główną za 1k ma <5% użytkowników, a jak już kogoś na nią stać to nie będzie patrzyć czy w zeszłym tygodniu kosztowała 1050, czy 1080. Komputerowy mid-end przydałby się znacznie większej ilości ludzi

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, a czytam o tym sporo, zlotowka ma spadac do polowy roku, co z tym idzie ceny pewnie beda szly nadal w gore, no chyba ze producent danego towaru obniży cene. Od polowy roku do 2010 ma byc jakaś tam poprawa, ale to jeszcze kupa czasu...

 

trzeba bylo kupowac sprzecik jak dolar byl po ~2.20 a euro ~3.30 :D

Na agito radeon4850 palit sonic 512mb kosztowal dzien przed nowym rokiem 549zl a teraz... 639 -_-"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale patrząc na to że sklepy potrafią przerabiać tabele znanych serwisów by wynikało że ich produkt jest najlepszy to nie chce mi sie czasem wierzyc w te ich statystyki.

Gdyby ktoś chciał pomoc to piszcie. Ja juz zaczynam i zobacze jak mi to pojdzie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt nie chodze po sklepach mniejszych to nie patrze tam na ceny(nie licze sklepów typu MM,Saturn itp. bo tam w większości jest drożej niż w normalnym sklepie).

Swoje założenie oparłem na sklepach internetowych. Widzę że płyty główne po nowym roku podrożały,karty graficzne i dyski też. Kompletuje kompa to interesuję się cenami z takich sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...