Skocz do zawartości
walczy

temperatury na Titanie TTC-D5TB

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie na niekręconym XP 1800+ mam 52-57 stopni (obudowa zamknięta) a po podkręceniu na 2000+ (1,85V) jest 55-63. Nie znalazłem w sieci testów gdzie Titan jest porównywany z innymi coolerami, więc nie wiem czy czeka mnie zakup jakiegoś Volcano lub innego wynalazku czy takie temperatury są normalne, mam pytanie jak jest u was z temperaturami ?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim XP1600+ mam 37C - otwarta obudowa, ok 40C zamknięta. Po 2 godzinach 100% obciążenia do 48C.

Tak niska temperatura oznacza ze napewno nie jest to odczyt z diody termicznej XP. Odczty z czujnikow na plycie sa absolutnie nieporownywalne i mijaja sie z celem. W Twoim przypadku wcale nie jest tak zimno tylko czujnik jest zbyt daleko od procesora albo jest uszkodzony i to cala tajemnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak niska temperatura oznacza ze napewno nie jest to odczyt z diody termicznej XP. Odczty z czujnikow na plycie sa absolutnie nieporownywalne i mijaja sie z celem. W Twoim przypadku wcale nie jest tak zimno tylko czujnik jest zbyt daleko od procesora albo jest uszkodzony i to cala tajemnica

Oczywiście, że nie z diody bo płyta jej nie obsługuje. A czujnik na 100% dobrze przylega i jest sprawny - najśmieszniejsze, że po upgrad'zie BIOS'u temperaturka spadła mi o 2-3C :lol: . Pewnie BIOS coś namieszał z napięciami procka. Tak wysoka temperatura na Twoim procku może oznaczać złe przyleganie lub posmarowanie procka i coolera. No i wogóle mam XP1600 a nie XP1700 - jak widziałem to różnice jednak między nimi były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie z diody bo płyta jej nie obsługuje. A czujnik na 100% dobrze przylega i jest sprawny - najśmieszniejsze, że po upgrad'zie BIOS'u temperaturka spadła mi o 2-3C  :lol: . Pewnie BIOS coś namieszał z napięciami procka. Tak wysoka temperatura na Twoim procku może oznaczać złe przyleganie lub posmarowanie procka i coolera. No i wogóle mam XP1600 a nie XP1700 - jak widziałem to różnice jednak między nimi były.

Zdradz mi prosze co to za plyta ;))) Bo taki wynik to widzialem tylko raz przy uzyciu wentyla 7000 RPM brzmiacego jak rotor helikoptera ;)

Najprawdopodobniej czujnik zaniza temp. Widzialem kilka egzemplarzy np Asusa A7V133 na ktorych temp byla 7-9 stopni nizsza niz na innych - na tym samym procesorze, ten sam wiatrak i obudowa. Widocznie masz taki egzemplarz

Na tym Titanie 40 stopni jest poprostu nie mozliwe przy procku wydzielajacym ponad 50W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym Titanie 40 stopni jest poprostu nie mozliwe przy procku wydzielajacym ponad 50W

Płyta to shuttle AK31 ver 3.1 :lol: . Nie wiem jak to jest, że mam tak dobrze :lol: - ale zaraz po starcie kompa czujniki pokazują dobrą temperaturę tj. pokojową - tak więc na pewno nie zaniżają. Należy także pamiętać iż ostatnio było raczej chłodno, ja mam otwartą budę i podałem temperatury podczas normalnej pracy z tekstem - a nie grania. Dla ciekawości podam, że np. przegranie zawartości całej płytki CD na twardego (3 minuty full obciążenia) powoduje wzrost temp. do 40C. Wcześniej tj. przed zmianą BIOS'u na EF miałem normalnie 40-41C, dodając zamkniętą budę +3C, dodając granie +5C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecio co. nie przekonam sie pewnie jeszcze dlugo do tych titanow. moze efektownie wygladaja i sa tanie ale na pewno nie sa asami chlodzenia. lepiej zainwestowac kilka zlotych wiecej i kupic lepszy cooler z renoma potwierdzona w testach. ale t tylko moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim XP1600+ mam 37C - otwarta obudowa, ok 40C zamknięta. Po 2 godzinach 100% obciążenia do 48C.

NIE MOŻlIWE! Mam tą samą płytę co ty i durnia 1000,który wydziele przecież mnie ciepła.I temperatura dochodzi przy wywalonym zasilaczu poza obudowę,zrobionym wywiewie ciepłego powietrza, arctic silver3, do ok.45 stopni(w upały).Wcześniej bez przeróbek i starej paście wynosiła koło 48 stopni.u ciebie powinna być bliżej 52-55 stopni - wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy przy Titan`ach to co sądzicie o tym "wynalazku" : http://www.titan-cd.com/d5tc_n.htm ?!?

CPU cooler ,for all Intel PIII Coppermine & Tualatin, Celeron & CeleronII, AMD Duron / Thunderbird (Socket A / 462) up to 1.4 GHz, Athlon XP 2800+ :?: :?: :?: 8O :?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście, że nie z diody bo płyta jej nie obsługuje. A czujnik na 100% dobrze przylega i jest sprawny - najśmieszniejsze, że po upgrad'zie BIOS'u temperaturka spadła mi o 2-3C  :lol: . Pewnie BIOS coś namieszał z napięciami procka. Tak wysoka temperatura na Twoim procku może oznaczać złe przyleganie lub posmarowanie procka i coolera. No i wogóle mam XP1600 a nie XP1700 - jak widziałem to różnice jednak między nimi były.

Zdradz mi prosze co to za plyta ;))) Bo taki wynik to widzialem tylko raz przy uzyciu wentyla 7000 RPM brzmiacego jak rotor helikoptera ;)

Najprawdopodobniej czujnik zaniza temp. Widzialem kilka egzemplarzy np Asusa A7V133 na ktorych temp byla 7-9 stopni nizsza niz na innych - na tym samym procesorze, ten sam wiatrak i obudowa. Widocznie masz taki egzemplarz

Na tym Titanie 40 stopni jest poprostu nie mozliwe przy procku wydzielajacym ponad 50W

Ja na swoim XP1700 mam w spoczynku 39-40 a w 100% obciążenia nie przekracza 46 na Titanie lekko zmodyfikowanym :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na niekręconym XP 1800+ mam 52-57 stopni (obudowa zamknięta) a po podkręceniu na 2000+ (1,85V) jest 55-63. Nie znalazłem w sieci testów gdzie Titan jest porównywany z innymi coolerami, więc nie wiem czy czeka mnie zakup jakiegoś Volcano lub innego wynalazku czy takie temperatury są normalne, mam pytanie jak jest u was z temperaturami ?  

pozdro

Ja na TB 1,33 miałem takie same temperatury, po dołożeniu dodatkowago went. w obudowie spadła do 41-44.

Zastanawiam się jeszcze nad wypolerowaniem podstawy, ale nie wiem czy ktoś to robił z tym Titan'em i jakie daje to efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos jest nie tak przeciez XP wydzielaja mniej ciepla niz starsze athlony. takze i temperatury musza byc na nich mniejsze (na XP). A sprawdzie moze jeszcze mocowania tych titanow czy one aby dobrze przylegaja bo jesli dobrze i wszystko jest ok to znaczy ze nie sa to dobre coolery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie temperaturka na tym co nizej wacha sie miedzy 26 a 37 stopni.... przy otwardej obudowie.... a jak zamknieta to czasem jest 40 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam mam przy zamkniętej obudowie i 2 dodaktowych wentylach @7V do 49*C (zwykle 47 ,ud agent w tle)

 

Athlon XP 1600+ max power 62.8 W

Duron 1200 max power 54.7 W , po doliczeniu jeszcze tego ,że mam podniesione napięcie to się grzeje prawie jak ten XP. Więc temperaturke josef ma normalną jak dla tego wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecio co. nie przekonam sie pewnie jeszcze dlugo do tych titanow. moze efektownie wygladaja i sa tanie ale na pewno nie sa asami chlodzenia. lepiej zainwestowac kilka zlotych wiecej i kupic lepszy cooler z renoma potwierdzona w testach. ale t tylko moje zdanie

Ładne mi kilka :(

 

Titan TTc-D5TB (2) ktorego mam i wszyscy go znaja 8x8 cm regulowany speedfanem 1400-3400 rpm ... 35 zł !!!! temp. 41-46 stopni 3400 rpm

49-54 stopni 1400 rpm

 

TiTan TTC-D5TB (4/TC) - ten srebrny z szesciopunktowym zaczepem ... wentylem 8x8cm ponizej 1500 - 3400rpm ... wbudowanym czujnikiem temperatury [na kabelku z centrum wentyla przyklejony do nasady radiatora tuz obok zacisku] 49 zl brutto !!!!

 

PS. Ten zacisk w starych wersjach trza zakladac po trzezwemu ... ja bylem pijany ... ukruszylem procka :(( a potem zacisk zlamalem ...

 

Teraz Kupilem tego nowego (4/TC).... z wbudowanym regulatorem obrotow ... zacisk se wzialem do starego Titana ... a ten dosztukowany ...2 punktowy zalozylem do (4/TC) i teraz chce go opchnac za 45 zl na gielde w krakowie w sobote jade ... zaloze sie ze od reki pujdzie :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprzęcie <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span> posiadam( obudowa wyciszona korkiem 4 mm ) temperaturki to: temp otoczenia 23

na luzie ( internet ,office ) 43

po 1 godzinie 3 D Marka 50 Dotychczas nie miałem wyższej temperaturki

Nie wiem jak będzie w upały . Ciekawe jakbym zastosował copper shima,czy by coś wiecej schłodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP 1700@11x145 + Titan wygrzewany 2 dni przez SETI 46 stopni. Obudowa zamknięta, ale dobrze wentylowana. ( A czujnik myślę że dobrze odczytuje bo EPOX 8KHA+ obsługuje diode,a płyta nie jest popsuta bo mój sąsiad ma taki sam sprzęta jak ja i też ma podobną temp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Titana D5TB wersję TC, to posiadam takiego od dwóch tygodni i bardzo go sobie chwalę. Przy zamkniętej obudowie mam na procku 43-45 w idle, max 50 przy RTCW. Obroty od 2100 do 2500 RPM (bardzo rzadko), przeważnie ok. 2300, a więc jest cichy. Zdjąłem grilla. Stosuję srebrną pastę dołączoną do coolera oraz copper shima xp. W obudowie 2 dodatkowe wentyle 80mm na 7v. Nie używam programów typu VCool czy CPUCool, ponieważ zniekształcają dźwięk i wieszaja mi kompa w połączeniu z tunerem tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam max 44-45, a w idle 41 , tylko na dole dodatkowy wiatrak 6x5cm, ktory wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>e zimne powietrze. W obudowie nad procem mam

jakies 35-36C (a wy jakie macie temp. przy wentylu???)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na tym Titanku mam temp 33Idle przy vcool i 48C po graniu w GTA3 :). Duron850@1141(134x8,5) otwarta obudowa. Zdjolem gril co dalo spadek temp rzedu 1-2C. Hm co do wczesniejszych postow po co jeszcze ten spod wygladzac przeciez on jest tak gladki, ze mozna sie w nim przejzec!!!!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 58-62stopni :? i się nie martwię bo co płyta to inaczej mierzy, a gigabyte'y mają czujniki bezpośrednio dotykajace procka więc na nich temp. zawsze jest mierzona wyżej tzn. dokładniej 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 1600 po wygrzewaniu ok 50 celsjuszy i jakoś mnie to nie martwi. istniej u mnie problem z dokładnością bo sensor pokazuje niecałe 45, ale jest włożony między żeberka coolera po CS mi zajął całe miejsce :((( moge się więc tylko domyślać. Jeśli ktoś ma podobnego konfiga niech powie ile u niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...