Skocz do zawartości
Sebaa

Sebaa Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Oglądałem Wasze galerie i naszło mnie, żeby też się pochwalić (choć nie ma czym), ale co mi tam...

 

Wszelkie komenty mile widziane.

 

Sprzęt to to ten z podpisu...

 

Bloki wodne od REALITYNET, pompka to DD-CPX-Pro 12V i rez EK Water Blocks Multioption RES 100 rev 2.0

 

W sumie to moje drugie podejście do WC, wcześniej miałem te same bloczki, ale pomka to był "kultowy" COOLDRIVER i nie było rezerwuaru.

 

Jest tu jeszcze trochę do zrobienia i chętnie poczytam porady :wink:

 

Fotki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Sebaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z początku pomyslałem ze nie masz pamięci ram ;) lol ale kolejne zdjęcia rozwiały ten pogląd ;) pokazując ze masz Geile ;) samo WC no cóz.. no takie proste jest.. wygląda schludnie i czysto masz mało rozbudowany konfig widzę i jest ok pewnie masz kompletnącisze za to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche niepozadku tu jest... O ile kabli pewnie nie da sie inaczej dac, choc moze i tez sie da, to jest straszna platanina wezy... mozna to bylo rozwiazac w troche bardziej przejzysty sposob...

np. pompka-sb-nb-chlodnica-proc-rez lub pompka-sb-chlodnica-nb-proc-rez. wygladalo by o wiele lepiej moim zdaniem.

poza tym, jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekrec pompke jeszcze troche i waz do CPU daj na prostej zlaczce, da rade spokojnie tak go pociagnoc, zle nie bedzie wygladac, a przeplyw poprawi sie sporo, katowe niestety sa sporo wezsze wewnatrz niz ich proste odpowiedniki na waz o tej samej srednicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze... Po kolei...

 

@IbanezRG - niee, nooo.. RAMy są ;) Jeśli chodzi o ciszę to nie jest za różowo, bo dyski SCSI trochę wyją ;)

 

@-=YoGi=- - chciałem trochę inaczej poprowadzić, ale wąż który kupiłem jest na to zbyt mało elastyczny, więc musiałem wykorzystać to co miałem, ten z pompki do proca nie daje się układać, dlatego musiałem zastosować złączkę kątową. Jeśli chodzi o kable to szlag mnie trafia, nie mam już pomysłu, bo one są chyba za krótkie, zwłaszcza te od USB, FireWire i do czytnika na przednim panelu... Nie widziałem w handlu żadnych przedłużaczy, chyba kiedyś sam wydłużę i schowam pod płytę...

 

@jedras77 - masz rację, ale muszę podmienić wąż na jakiś bardziej elastyczny...

 

@NZR - rez jest TUTAJ, a pomka była po prostu "cool" ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komenty. Miło, że się podoba. Jeśli chodzi o temperatury to procesor w/g tego co pokazuje mi panel to 35*- 40*, program do płyty Asusa pokazuje odpowiednio o jakieś 7* mniej. Chipset w/g panelu 31-36*, program Asusa tu najczęściej pokazuje o około 5* więcej. W biosie te wartości są zupełnie inne bo proc ma najczęściej 20*.

 

@dewastator - blok na GPU planuje, ale po wymianie sprzętu, jeśli się uda... Dysk jazgocze i ta taśma razi, ale nie wiem jak z tym sobie poradzić...

 

@ rafwlkp - sorry, już zmniejszyłem, jakoś zawsze ładuje niezbyt małe foty... poprawie się ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

układzik przyjemny

rażą troche te blaszki na topach ale jest ok

 

PS jaką masz temp wody/cieczy w ukladzie pod max stressem i wentylu na chlodnicy 5V?

 

Dzięki!

 

Tak to wygląda w czasie katowania SuperPi przez ponad 40 minut ( 5 z kolei próbka 16M) wcześniej grałem z jakieś 30 minut.

 

Dołączona grafika

 

Na panelu po kolei od lewej: temp proca, chipsetu, dysku i ogólne warunki panujące w budzie.

RPM od lewej: chłodnica ( nie wiem ile to V, to najniższe stabilnie obroty jakie udało mi się uzyskać) 2 pozostałe to wentyle chłodzące dyski.

 

Temperatura płynu mierzona w rezerwuarze termometrem - 38*.

 

Lekkie OT - co sądzicie o rozrzucie temperatur względem CoreTemp, AsusProbe i wskazaniami panelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...