Skocz do zawartości
Boguszek

Kef C7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś przeglądając net natrafiłem na właśnie te głośniki co o nich sądzicie ? .

 

KEF C7

 

i troche opisu o nic z neta.

 

Pełnowymiarowe, pełnopasmowe

zestawy podłogowe

 

Jesli jestes powaznym audiofilem, zestaw

C7 stanie sie wdziecznym towarzyszem.

Dzieki zastosowaniu fenomenalnego głosnika

wysokotonowego KEF 19 mm (0,75 cala)

otoczonego „mandarynkowym” promiennikiem

oraz pary duzych, 165 mm (6,5 cala) głosników

basowych, pokój wypełni bogaty i rozbrajajaco

naturalny trójwymiarowy obraz sceny

dzwiekowej. Podobnie jak w przypadku

wszystkich modeli serii C bardzo sztywna

obudowa wyposazona jest w precyzyjnie

wyprofilowany przedni otwór rezonansowy

zapewniajacy szeroki i nisko zaczynajacy sie bas

 

 

Konstrukcja - Dwudrozna typu bass reflex

 

Głosniki - wysokotonowy 19 mm (0,75 cala), aluminium, niskotonowy 2 x 165 mm (6,5 cala)

 

Charakterystyka czestotliwosciowa - 36Hz-40kHz

 

Czestotliwosc rozgraniczajaca - 2.5kHz

 

Wymagania dotyczace wzmacniacza - 15-200W

 

Czułosc (2,83 V/1m) - 91dB

 

Maksymalny poziom sygnału wyjsciowego - 113dB

 

Impedancja - 8 ohm

 

Ekranowanie magnetyczne - Tak

 

Masa - 13,4 kg (29,5 funtów)

 

Wykonczenie - Czarny jesion, Orzech włoski

 

Wymiary - 965 x 203 x 286 mm

 

Wys x szer x głęb - (38 x 8 x 11,25 cala)

 

Wymiary cokołu - 273 x 372 mm

 

Szer. x głęb - (10,75 x 14,65 cala)

 

 

ZESTAW PODłOGOWY

 

tak się prezentują. :)

 

Dołączona grafika

 

Cena od 800zł w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wyszukiwarka wywala mi jako siódmą pozycję tę właśnie stronę "walnę" tu parę zdjęć tych kolumn.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Gra warta świeczki jeśli mogę się tak wyrazić.

 

Pzdro.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

słuchałem i grają ok jak za te pieniądze.. Dużo zależy od tego z czym zagrają tzn jakim wzmacniaczem i jakim cd lub odtwarzaczem strumieniowym. Przy takich kolumnach słuchanie mp3 z komputera to jakaś pomyłka.. Warto kupić jakiś dac lub odtwarzacz strumieniowy i słuchać muzyki w formacie flac 16/48 lub 24/192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

ale ja mówię po swoich doświadczeniach mam sporo lepsze głośniki niż te kefy... nie słucham mp3 tylko jak już to wav 16/48 z płyty cd

i dodam że jak nagram na płytę flac itd to jakość jest sporo gorsza niż z takiej kupionej oryginalnej płyty.. jest wyraźnie słyszalna różnica. więc jeżeli masz zamiar słuchać mp3 to kum jamo s606 i będziesz zadowolony lub jbl serie es. Im droższy sprzęt tym mp3 zagra gorzej bo sprzęt pokarze wady kompresji stratnej tego pliku.. tj trzaski szumy wąska scena itd gdzie na tanim sprzęcie tego nie słychać więc mp3 na tanich głośnikach gra lepiej niż na drogich.

na integrze z pc dobre mp3 320kb/s gra równie dobrze co flac ale jeśli masz dobra kartę dźwiękową lub zewnętrzny dac to różnica będzie wyraźnie odczuwalna..

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja mówię po swoich doświadczeniach mam sporo lepsze głośniki niż te kefy... nie słucham mp3 tylko jak już to wav 16/48 z płyty cd

 

Płyta CD-Audio ma próbkowanie 44,1 kHz. Nie ma sensu ripować jej do pliku 48 kHz. Edytowane przez Kyle
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanoszę się z zamiarem by zmienić kartę muzyczną. MP3 zdarzają się(głównie słucham cd) ale "ziomal" mi podpowiedział, że każda "integra" szumi i zniekształca i jak zamienię na coś lepszego odczuję dużą różnicę. Co mogę wrzucić do kompa w przyzwoitej cenie? Max 200PLN. Myślę, że wystarczy funduszy a jeszcze obudowę chcę zmienić bo nie pasuje tu do niczego.

:wink:

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ziomal" mi podpowiedział, że każda "integra" szumi i zniekształca i jak zamienię na coś lepszego odczuję dużą różnicę.

 

Najlepsze integry potrafią mieć parametry nie gorsze niż co poniektóre, niedrogie karty na PCI. Oczywiście są też tak kiepskie modele że patykiem się ich nawet nie powinno tykać. By uniknąć pętli mas, czy sytuacji uziemiania wzmacniacza poprzez ekran interkonektu/przez PC, można rozważyć zakup DAC i połączenie optyczne. Edytowane przez Kyle
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja mówię po swoich doświadczeniach mam sporo lepsze głośniki niż te kefy... nie słucham mp3 tylko jak już to wav 16/48 z płyty cd

i dodam że jak nagram na płytę flac itd to jakość jest sporo gorsza niż z takiej kupionej oryginalnej płyty.. jest wyraźnie słyszalna różnica. więc jeżeli masz zamiar słuchać mp3 to kum jamo s606 i będziesz zadowolony lub jbl serie es. Im droższy sprzęt tym mp3 zagra gorzej bo sprzęt pokarze wady kompresji stratnej tego pliku.. tj trzaski szumy wąska scena itd gdzie na tanim sprzęcie tego nie słychać więc mp3 na tanich głośnikach gra lepiej niż na drogich.

na integrze z pc dobre mp3 320kb/s gra równie dobrze co flac ale jeśli masz dobra kartę dźwiękową lub zewnętrzny dac to różnica będzie wyraźnie odczuwalna..

 

 

Po "jakimś" czasie użytkowania muszę sprostować, że czasami mp3 bije oryginalne płyty cd na głowę. Różnica w nagraniu poszczególnych płyt cd jest ogromna. Tak jak i w przypadku mp3 czy flac. Muszę jeszcze trochę popracować nad połączeniem klocków bo przypuszczam, że na kablach będzie również zauważalna różnica(tak jak w przypadku kabli do głośników).

 

Kolumny wciąż mnie zaskakują i doskonale znane mi nagrania "odkrywam" na nowo. Miło się słucha gdy kolumny tworzą przestrzeń, źródła dźwięku są wyraźnie odseparowane i mają swoje miejsce w przestrzeni. "Scena" wychodzi daleko poza miejsca, w których stoją kolumny. Dźwięki dobiegają z miejsc w przestrzeni "odklejone" od kolumn i "wychodzą" w stronę słuchającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mój "post post pod moim postem" ale chcę coś dodać a propos źródeł dźwięku. W tej chwili mam już "daka" i puszczam "flaka" :D ale nic, dosłownie nic nie przebije sygnału z płyty winylowej. Przestrzeń i precyzja jest nieporównywalna do reszty źródeł. Choć odtwarzam na "starym" kenwood krf-v6010 to scena jest bezwzględnie najlepsza właśnie z winyla. Może po zmianie na "przyzwoity" wzmacniacz stereo, bo już się do tego dobrze przymierzyłem i mam już na oku jeden egzemplarz, :> będę musiał zweryfikować swoje wypowiedzi ale na dzisiaj stawiam na winyl.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi źródłami porównywałeś? Winyl jest ciekawy, ale żeby była tak olbrzymia przepaść? Stawiałbym na słabość tych konkretnych źródeł cyfrowych jakie porównywałeś niż miażdżącą wybitność winyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może moje odczucia lekko są spowodowane sentymentem do płyt winylowych oraz zachwytem w jaki ostatnio wpadłem po puszczeniu starej płyty black sabbath. Kapcie mi spadły dosłownie. :wink:

Zacząłem zbierać interesujące mnie tytuły na czarnych płytach i zdecydowanie bardziej podoba mi się klimat winyla. Wpadłem w pułapkę hi-fi i mam jeszcze trochę do poprawy choć będzie to raczej kosmetyka prócz wspomnianego wczesniej wzmaka.

Odnosząc się do płyt, jak pisałem w poprzedniej wypowiedzi, scena ma więcej przestrzeni i jest bardziej trójwymiarowa. Instrumenty są bardziej odseparowane od siebie i lepiej "sfokusowane".

Czy źródła są słabe? Myślę, że poprawię jeszcze jakość zmieniając wzmacniacz bo kolumny mają potencjał i już poczułem, że na sporo je stać.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winyl zdecydowanie ma urok, podobnie jak lampa :wub: - jak wsiąkniesz, to nie ma od tego ucieczki. ^_^ Chodziło mi o nazwy konkretnych klocków do których porównywałeś, żebyśmy wiedzieli do czego konkretnie to było odniesienie, bo trochę zbyt ogólnie to zabrzmiało. :wink: Muszę jednak przyznać, że po trafieniu na odpowiedni utwór na odpowiednim sprzęcie porządna separacja z dużą sceną potrafią zaczarować na amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AV surround receiver Kenwood krf-v6010

CD player Kenwood dpf-3010

Equalizer Sony seq-411

Dzwięki z kompa optykiem przez Fiio D3 dalej Wireworld

Gramofon Daniel G-1100 fs przedwzmacniacz dj preII

Większość kabli to Wireworld luna 6. Brakuje mi jeszcze IC łączący cd i nowych kabli do gramofonu, również luna 6 i są już w drodze. :wink:

 

Jak widać sprzęt budżetowy ale mam wrażenie, że i tak gra bardzo przyjemnie. Zamierzam nabyć drogą kupna :wink: Advance Acoustic MAX 250 ( Advance Acoustic • Produits ) i tu mam nadzieję, że wykręcę jeszcze więcej z moich KEF'ów.

W tym momencie mocy mi nie brakuje, po zmianie liczę raczej na polepszenie jakości dźwięku no i ta "magiczna scena".

 

A Ty jaką lampę męczysz i kolumny jeśli możesz wspomnieć.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słucham muzyki na kolumnach - do gier i filmów służą mi wiernie microlaby solo-5c, a muzyki słucham wyłącznie na słuchawkach w zestawie: Beyerdynamic DT880@250 ohm wpięte w Schiit Valhalla, która jest zasilana tymczasowo ALC889/Zune 16 (w pudłach jeszcze gniją pcm2702(bez szału, jaki nakręcono na różnych forach swego czasu), SB 5.1 USB(muł, dźwięk lepiony gęstym kisielem) i YP-Z5(piękna barwa, ale właśnie: dźwięk ciasny jak rzyć pythonga)). W najbliższej przyszłości spięte to zostanie przez rDAC'a z customowym zasilaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten wzmacniaczyk lampowy ( Schiit Valhalla | Wzmacniacze \ Stacjonarne | Earmania - dźwięk, który uwodzi - wzmacniacze słuchawkowe firmy Schiit Audio ) chętnie posłuchałbym takiego zestawu z dobrymi słuchawkami.

 

... służą mi wiernie microlaby solo-5c...

 

No właśnie interesują mnie takie kolumienki do lapka żonki. Zapytałem nawet w temacie o zestawach głośników komputerowych ale na razie żadnego odzewu... a tu proszę, użytkownik.

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten wzmacniaczyk lampowy ( Schiit Valhalla | Wzmacniacze \ Stacjonarne | Earmania - dźwięk, który uwodzi - wzmacniacze słuchawkowe firmy Schiit Audio ) chętnie posłuchałbym takiego zestawu z dobrymi słuchawkami.

Zapraszam do Poznania. B-) (ale tak od sierpnia, bo urlop a potem przeprowadzka)

No właśnie interesują mnie takie kolumienki do lapka żonki. Zapytałem nawet w temacie o zestawach głośników komputerowych ale na razie żadnego odzewu... a tu proszę, użytkownik.

:wink:

 

Prosz. Wszystko co chciałbyś wiedzieć o serii Solo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki... już się wziąłem za lekturę i widzę, że wybiorę Microlab'y. Kwestia tylko rozmiaru bo mają być na biurko i nie mają robić konkurencji moim KEF'om. :lol:

 

Pozdrawiam.

 

P.S.

 

A w temacie się jeszcze odezwę jak poskładam sprzęt z nowym wzmakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po testach, jak przewidywałem wcześniej, rzeczona różnica w reprodukcji sceny zniknęła między gramofonem a cd czy dobrym sygnałem z kompa. Wzmacniacz znacząco zmienił w zasadzie wszystkie aspekty dźwięku. Od czystszego sopranu poprzez ładniejsze wokale na kontroli basu kończąc.

Teraz wiem, że trzeba być "bardziej osłuchanym" z "lepszym" i zróżnicowanym sprzętem bo części moich wypowiedzi na forum teraz bym nie napisał.

:biggrin:

 

Dołączona grafika

 

Na dzisiaj sytuacja wygląda tak, że gra już dla mnie. Oddając w zeszłym tygodniu wypożyczony do odsłuchów wzmacniacz, po otrzymaniu oferty zawinąłem max'a pod pachę i już stoi na właściwym miejscu ciesząc oko i ucho.

 

Mogę śmiało napisać, że cieszę się z zakupionego wzmacniacza podwójnie. Raz wzmak a dwa to kolejny raz cieszę się z kolumn KEF'a.

:D

 

Pozdrawiam.

 

Edit: mniejsza fota.

:wink:

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...