Skocz do zawartości
PelzaK

Wesprzyj Twórcę, Przekaż Darowiznę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Często an stronach www lub w darmowych programach pojawia się przycisk z napisem "Wesprzyj", "Wpłać darowiznę". Zastanawiam się czy to w jakiś sposób podlega opodatkowaniu? Jak przedstawić dokumenty świadczące o otrzymaniu darowizny US, jeśli takowe są w ogóle potrzebne przy takich darowiznach. Szukałem trochę po goglach ale za cholerę nie mogę trafić odpowiedniego hasła żeby znaleźć co trzeba.

 

Może ktoś z forum robił coś podobnego i wie jak legalnie należy postąpić w takich sytuacjach? Ewentualnie, jakimś wartościowym linkiem rzucił.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho to ;) http://darowizny.wieszjak.pl/podatek-od-da...skarbowego.html (patrz na 3cia grupe, czyli osoby niespokrewnione) + ustawa od spadkow i darowizn... zglaszac chyba trzeba wszystko ;) zreszta najlepiej zapytac w urzedzie skarbowym :D

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podatek od darowizn w obrębie rodziny jest totalnie poronionym przepisem, ktoś sobie składa kase na koncie (jak by nie było też opodatkowaną podatkiem dochodowym), nie dość, że mu pobierają 19% podatku od odsetek to jeszcze jak chcę to komuś przekazać to musi płacić złodziejski podatek... paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że paranoja to wiadomo, 60% naszych zarobków to są podatki ;). Będę musiał chyba przejść się do US, może tam coś będą wiedzieć :lol: Bo np nie wiem jak oni zamierzają to sprawdzić ile razy pan X wpłacił mi darowiznę w ciągu 5 lat... Będą porównywać wyciągi z wpłat na konto bankowe? :)

 

Czyli albo z PPC nikt tego nie robił, albo nie dotarł do tego wątku jeszcze, albo nie chce się podzielić informacją, albo robi to nielegalnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Ci ktoś będzie przelewy robił na prywatne konto i oczywiście nie będą to kwoty rzędu 100tyś zł to się US do Ciebie nie dobierze (no chyba, że zaczniesz szastać kasą i kupować bentleye z dnia na dzień to smutni panowie zapukają do twych drzwi i poproszą o udokumentowanie dochodu bo nie można sobie tak obracać kasą z niewiadomego pochodzenia w dodatku nieopodatkowaną), co innego konto firmowe tam wszystko jest monitorowane. Jest pewna granica obrotu taką nieopodatkowaną kasą gdzie skarbówka się nie upomni, ale tak jak mówię podpadniesz to dla nich dostęp do wyciągów bankowych nie jest niczym trudnym.

IMHO takie wspieranie "darowizną" dla twórcy programu to normalny przypływ i się z tego rozliczasz tak jak z innych dochodów.

Chcąc to legalnie rozwiązać to na mój rozum rejestrujesz jakąś działalność (np. tworzenie programów komputerowych) następnie zakładasz konto powiązane z tą działalnością i z wpływów na to konto się rozliczasz.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo z PPC nikt tego nie robił, albo nie dotarł do tego wątku jeszcze, albo nie chce się podzielić informacją, albo robi to nielegalnie ;)

Wiesz, ja mam na stronie taką opcje. Tylko wpłac mi co miesiąc kilkaset złotych, a przejde się do US dopytac jak się z tego z nimi rozliczyć.

 

 

Zawsze jesli nie wiadomo co i jak mozna wpisac po prostu jako inny dochód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale żeby każdy dochód trzeba jakoś udokumentować. A jak ja im powiem, że 7, 11, 23, 36 wpis w rachunku bankowym to były darowizny a pozostałe to coś innego ;). Czyli sgj rozumiem, że po prostu dałeś taki wpis i czekasz aż kasa wpłynie, nic więcej z tym nie robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy ze przez nieco ponad 2 lata była pewna kasa i była to tak smieszna kwota ze nie było sensu nic z tym robic.

W tej chwili bardziej przydatną dla mnie informacją było by jak się rozliczyc za adsense.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...