Skocz do zawartości
mikis525

Mocny Zestaw Do Gier Za 3.5k

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, zamówiłem już za 4300 takie cuś :

 

Intel Core 2 Quad Q9550 /2.83GHz, 1333MHz, 12MB, BOX/930,33zł

Scythe Mugen

Asus P5Q Pro

OCZ 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Reaper

Western Digital 640GB 7200rpm 16MB cache SATAII [WD6400AAKS]

Gainward GeForce GTX 260 Limited Edit 216SP 896MB DDR3 /448bit/ HDTV

Pioneer DVR-216D SATA (black)

Aerocool I-COOL

Pentagram 620W Silent Force

Microsoft VISTA Home PREMIUM OEM 64Bit SP1

 

Temat do zamknięcia, pozdro smilies/smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że kolega już kupił swojego kompa, a ja jeszcze pisze, ale czy ten corsair 520w wystarczy? Bo do gtxów 280 wymagana zasi to 550w (tak na pudełku pisze). A co jest w dobrej cenie modularnego i co ma z 600w ? Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

PS. http://allegro.pl/item535882263_elektrowni..._modowalny.html - dobry zasilacz?

Edytowane przez Pawliszak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem droższego Phenoma, ze względu na odblokowany mnożnik, myślę, że to się zwróci przy podkręcaniu. Proszę napiszcie co sądzicie o tym zestawie, co wypadało by w nim zmienić, poprawić. Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Dlaczego wybor pada na phenoma skoro E8xxx jest nadal wyraznie wydajnieszy w grach a roznica jest calkiem spora ?

Mowie o ogole gier oczywiscie a nie o GTA4 i Lost Planet ktore i tak dobrze chodza na dwurdzeniowcach klasy E8xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wybor pada na phenoma skoro E8xxx jest nadal wyraznie wydajnieszy w grach a roznica jest calkiem spora ?

Mowie o ogole gier oczywiscie a nie o GTA4 i Lost Planet ktore i tak dobrze chodza na dwurdzeniowcach klasy E8xxx.

GTA4 i tak dobrze chodzi na 2 rdzeniach? Zobacz:

 

Dołączona grafika

 

Stary Phenom gniecie E8600... Oczywiście nie zaprzeczam złej optymalizacji GTA, ale takich obrazków będzie coraz więcej i to już w 2009 roku. Większa ilość rdzeni zaczyna być argumentem, którego nie można już pomijać przy kupnie.

 

9 lutego wychodzi Phenom X3 720 z odblokowanym mnożnikiem w cenie ok. 600zł, więc wybór będzie ciekawy: E8400@4.5GHz czy Phenom II X3@4GHz...

 

@Pawliszak

Bierz PHII 920. W starszych Phenomach istniał problem z osiągnięciem wysokiego HTT, więc tylko regulacja mnożnika umożliwiała maksymalne OC proca. W wersji II tego nie ma, więc nie trzeba dopłacać do czarnego pudełka :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA4 i tak dobrze chodzi na 2 rdzeniach? Zobacz:

 

Dołączona grafika

 

Stary Phenom gniecie E8600... Oczywiście nie zaprzeczam złej optymalizacji GTA, ale takich obrazków będzie coraz więcej i to już w 2009 roku. Większa ilość rdzeni zaczyna być argumentem, którego nie można już pomijać przy kupnie.

 

9 lutego wychodzi Phenom X3 720 z odblokowanym mnożnikiem w cenie ok. 600zł, więc wybór będzie ciekawy: E8400@4.5GHz czy Phenom II X3@4GHz...

 

@Pawliszak

Bierz PHII 920. W starszych Phenomach istniał problem z osiągnięciem wysokiego HTT, więc tylko regulacja mnożnika umożliwiała maksymalne OC proca. W wersji II tego nie ma, więc nie trzeba dopłacać do czarnego pudełka :wink: .

Obecnie E8xxx jest wydajniejszy w zdecydowanej wiekszosci gier. Co bedzie pozniej mozesz sobie zgadywac, ja sie opieram na faktach. Skoro obecnie X4 jest w tyle za E8xxx, to jak myslisz, co bedzie z X3 ? Zobacz sobie testy, chociazby na egiełdzie jak masz watpliwosci co do tego co napisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie E8xxx jest wydajniejszy w zdecydowanej wiekszosci gier. Co bedzie pozniej mozesz sobie zgadywac, ja sie opieram na faktach. Skoro obecnie X4 jest w tyle za E8xxx, to jak myslisz, co bedzie z X3 ? Zobacz sobie testy, chociazby na egiełdzie jak masz watpliwosci co do tego co napisalem.

Nie cytuj obrazków...

 

Wydajniejszy w zdecydowanej większości gier? Tak naprawdę to tylko w Crysisie i WIC dostaje bęcki (min fps) w reszcie jest dość blisko... Mówię to po analizie nie tylko polskich testów, ale i zagranicznych. A o E-giełdzie to mi nawet nie wspominaj, w ich testach wszystko co od AMD jest co najwyżej równe, ale zazwyczaj gorsze od konkurencji.

 

X3 może być ciekawe pod tym względem, że może być złotym środkiem między zastosowaniami profesjonalnymi, a grami. Pojawiające się się gry wykorzystujące więcej niż 2 rdzenie mogą być kolejnym argumentem - w takim przypadku E8XXX będzie gorszym wyborem.

 

Zresztą nie róbmy OT, bo to nie ma sensu...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...