Skocz do zawartości
kicek23

Jaka Plyta Do I7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że nie jestem w temacie s1366, a mam zamiar kompa modernizować (DFI P35 UT + Q6600 + Crucial Ballistix), to po przeczytaniu tego wątka, jak i po poszperaniu po sklepach w necie mam dwóch kandydatów na płyte: EVGA X58 LE SLI lub DFI LanParty DK X58- T3eH6. Cena w miarę podobna, a do tego mam zamiar wsadzić i920.

Pytanie mam do Was jakie kości ramu wsadzić do tego (zestaw 3x2GB) ? Procka będe kręcić i zakładam wc. Na nb i sb jak się uda wrzucę albo MCW30 albo EK-NB/SB 5lub6.

W necie wyczytałem, że wersji bloczku MCH2149 Mosfet Freezer w rev1. jaki mam zainstalowany na P35 nie pasuje ani na T3eH8 ani na T3eH6 więc szkoda.

Dodatkowo mi się zielony kolor DFI znudził, więc bardziej jestem za czaną EVGA.

Możecie coś doradzić, co wybrać ? Jak ktoś ma EVGA X58 LE SLI, to niech napisze czym, to najlepiej schłodzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ta EVGE ale przyszla do mnie pare dni temu wiec jeszcze nie zdarzyłem wszytskeigo poskladac poza tym ramy jeszcze sa w drodze :( co do tego jak ja schłodzić wysylasz płytke do maniakalnego ( musisz do niego zagadac) i sklada Ci bloczek :) na mosfety i nb + sb :) ja tak bede robic :) a co do samej płytki jets zajebiaszcza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która płyta do i7 920 pozwoli na łatwy i pewny overclocking do np. 4.2GHz z 6GB pamieci 1600MHz za około 400-500zł?

 

Trzeba celować w DFI X58-t3eh8? czy moze wystarczy znacznie tańsza Gigabyte Ga-ex58-ud3r?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za tyle to chyba tylko używany sprzęt. widziałem na zagranicznych forach jak ludzie na ud3r jadą z C0 do 4.1 na jakich napięciach i czy to 24/7 czy maks dla zabawy tego nie wiem (ale podejrzewam że raczej do zwykłego codziennego użytku). wiem natomiast że na p6t se na D0 da radę na powietrzu przy koło 1.3 na 4.0 o msi pro nic mi nie wiadomo

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która płyta do i7 920 pozwoli na łatwy i pewny overclocking do np. 4.2GHz z 6GB pamieci 1600MHz za około 400-500zł?

 

Trzeba celować w DFI X58-t3eh8? czy moze wystarczy znacznie tańsza Gigabyte Ga-ex58-ud3r?

Za 400-500zł? Chyba zapomniałeś dopisać z przodu jedynki :lol2: Raczej większość mobasków z X58 te 200BCLK jest w stanie zrobić kwestia tylko tego przy jakim napięciu i jak to schłodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 400-500zł? Chyba zapomniałeś dopisać z przodu jedynki :lol2: Raczej większość mobasków z X58 te 200BCLK jest w stanie zrobić kwestia tylko tego przy jakim napięciu i jak to schłodzić

400-500zł jak wynika z mojego zdania to cena pamięci. Niby większość, a jak czytam na necie to różnie bywa właśnie. Wielu ma super hiper płytę i płacz że wali błędami przy większym oc. Z kolei znalazłem forum co gość pisał że na UD3R było stabilne 4.2 po primeach i orthosach, a na tym najdroższym DFI miał problemy ze stabilnością z tym samym procem i pamięciami.

 

Czyli loteria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400-500zł jak wynika z mojego zdania to cena pamięci. Niby większość, a jak czytam na necie to różnie bywa właśnie. Wielu ma super hiper płytę i płacz że wali błędami przy większym oc. Z kolei znalazłem forum co gość pisał że na UD3R było stabilne 4.2 po primeach i orthosach, a na tym najdroższym DFI miał problemy ze stabilnością z tym samym procem i pamięciami.

 

Czyli loteria?

hmmm,dfi polecam tylko ludzia o silnych nerwach,plyta przechodzi 8h occt,20 petli linxa z pelnym ramem,i dziala se stabilnie kilkanascie dni,po czym nawet do windy nie umie wejsc :)

Pozatym mam pewne ustawienia na ktorych:

xp dziala stabilnie na vtt 1.29

vista na 1.29 do windy nie wejdzie

ta plyta to pelen loool,ostatnio mam nowy bajer,nie idzie kompa wylaczyc poprzez zamykanie systemu niby zamknie,monitor gasnie dioda power gasnie,ale chodza wszystkie wentyle swieci dioda dysku,natomiast wylanczajac z przycisku wszystko mam ok.

Dfi ,plyta problematyczna

 

zreszta tak jak mowisz loteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem z siga nie wynika,lenistwo :)

mam 2 plyty i dwa i7,

DFI LANParty UT X58-T3eH8

i asus p6t-deluxe wersja z ocpalmem

moge jedynie powiedziec ze dfi problematyczna ale oc duzo wieksze od asusa,asus-0-problema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI LANParty UT X58-T3eH8 problematyczna ? 4.4 GHz na AUTO robie i smiga, tempy szaleja ale idzie :)

Niedlugo chyba przesiadka na cos innego :D

 

Pozdrawiam

 

no ja tez wiekszych problemow nie mialem z 4.0 przy niskim vcore jak w sygu. Bios calkiem fajny, nawet dla laika, wystarczy troche poczytac ;)

problematyczna 4000/2000 ram juz jest problem,nie wiem piszczy wam mocno ta dfi?

pozatym przestawienie pcie na 103 i powrot do 100,nic nie daje u mnie,w biosie widac 100,ale grafa non stop mrozi obraz,pomaga tylko wyjecie bateri,i nie mowcie ze to cacko jest ok bo jeszcze takie dfi sie nigdy nie pojawila,zawsze cos jest nie tak,biosy poryte,windows 7 ma problemy itp,od ultra-d na amd zawsze byly z tym cyrki,a moze i wczesniej ale tego ja juz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...od ultra-d na amd zawsze byly z tym cyrki,a moze i wczesniej ale tego ja juz nie wiem

Oj wcześniej też, dla przykładu DFI NF2 dla AXP miało też swoje "widzi mi się", jak to swego czasu podsumowaliśmy w temacie DFI NF4 "DFI jest jak kobieta i ma swoje kaprysy" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiś zagranicznych forach natknałem się na kogoś kto napisał, bo jak wiadomo kontroler pamieci jest w i7, że różne rewizje 920 mają więcej lub mniej różnych mnożników pamieci, ale to chyba nie prawda:] ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LINK - dobrze widzę? 600 za płytę pod i7? ciekawe ciekawe.

 

EDIT:

ok po chwili szperania w necie wyszło że ponoć potrafi nawet i 220 strzelić ale średnia to 200 bclk. choć i to też nie jest nic konkret bo bez żadnych potwierdzeń czy stabilne na 100%. szperamy dalej.

 

EDIT:

na anandtechu wycisnęli z niej te 220bclk przy mnożniku 21 napięcie 1.344. ładny wynik. jednak mieli pewne problemy z bajerami odnośnie oszczędzania energi. ponoć przetestowane i pełna stabilność (z powyłączanymi opcjami eco) 4.2 przy 200x21 płyta dej radę jak cholera. :ph34r: AsRock FTW! to cudo kosztuje ledwo 600zł. przeszło 300 mniej niż DFI DK...

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę najpierw udanych zakupów ......................a potem dużo szczęścia............... przy Asrock'u będzie Ci bardzo potrzebne :wink:

Nie oszczędzaj na płycie.Jest takie przysłowie "chytry traci dwa razy" ....czy jakoś tak :wink: Lub też "nie stać mnie na kupowanie rzeczy tanich".Obydwa powiedzonka ,przysłowia odnosza sie do tego samego a ten Asrock to świetny przykład żeby to przypomnieć.

Pamiętam jak kiedyś w papierowych testach furorę robiły płyty ECS z chipsetem chyba SIS....................to był dopiero szmelc co okazywało sie po dłuższym użytkowaniu <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e no nie przesadzaj. dawny asrock to nie to samo co dziś. jakoś ich płyty się sprzedają i problemów nie ma. nie słychać aby ich płyty były masowo zwracane do sklepów czy producenta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącając swoje 3 grosze o DFI... złego słowa powiedzieć nie mogę... Dwie sztuki UT X58-T3eH8 i żadnych problemów z OC , ustawienia na obu te same i żadnych problemów pod względem stabilności . Jedyna różnica jaką zauważyłem to że w nowszej rewizji - AC0 ,dużo dużo mniej się grzała sekcja zasilania (coś najwyraźniej poprawili , może lepszy klej albo cuś). Jakkkolwiek.. burza przyszła i zabrała cały komputer... Myślę że jednak byłbym gotów po raz 3 wybrać DFI . Jedyny minus to to że płyty od DFI potrafią się gryźć z zasilaczami różnych producentów - piski na sekcji zasilania itp. Problem napotykany od czasów Nforce4 .

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę najpierw udanych zakupów ......................a potem dużo szczęścia............... przy Asrock'u będzie Ci bardzo potrzebne :wink:

Nie oszczędzaj na płycie.Jest takie przysłowie "chytry traci dwa razy" ....czy jakoś tak :wink: Lub też "nie stać mnie na kupowanie rzeczy tanich".Obydwa powiedzonka ,przysłowia odnosza sie do tego samego a ten Asrock to świetny przykład żeby to przypomnieć.

Pamiętam jak kiedyś w papierowych testach furorę robiły płyty ECS z chipsetem chyba SIS....................to był dopiero szmelc co okazywało sie po dłuższym użytkowaniu <_<

Podobnie jak kolegi, moją opinię ukształtowały "dokonania" Asrock z przeszłości, ale

 

http://www.ocworkbench.com/2009/asrock/X58-Extreme/g1.htm

 

http://www.futurelooks.com/asrock-x58-extr...erboard-review/

 

http://www.tomshardware.com/reviews/cheap-...board,2368.html

 

http://www.motherboards.org/reviews/motherboards/1923_1.html

 

jak widać powyżej, na razie płyta zbiera same pozytywy, czy ktoś użytkuje i może podzielić się spostrzeżeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma pc labie ktoś ma.

 

w necie w wielu miejscach można wyczytać że płyta nie robi żadnych problemów podczas pierwszego uruchomienia. choćby nie wiem jaki był konfig i tak się uruchomi. owszem ma wady np podłączenie wejść audio z przedniego panelu jest umieszczone na tyle płyty główne (:lol2:) ale kurcze płyta oferuje bajery z klasy cenowej 850 zł i więcej. a sama kosztuje ledwo 600zł. i co najważniejsze możliwości oc ma też na poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze jedną dodam:

 

3341490[/snapback]

ma pc labie ktoś ma.

 

w necie w wielu miejscach można wyczytać że płyta nie robi żadnych problemów podczas pierwszego uruchomienia. choćby nie wiem jaki był konfig i tak się uruchomi. owszem ma wady np podłączenie wejść audio z przedniego panelu jest umieszczone na tyle płyty główne (:lol2:) ale kurcze płyta oferuje bajery z klasy cenowej 850 zł i więcej. a sama kosztuje ledwo 600zł. i co najważniejsze możliwości oc ma też na poziomie.

Wiem, tam również zaatakowałem;)

 

Fakt opinie i cena są kuszące, dlatego się bujam. Dla mnie płyta główna to był kiedyś tylko Abit, ostatnimi laty tylko Asus, ale mamy kryzys a tu jest oszczedność paru stówek (550 cena na dziś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asrock to marka asusa ;) jak dla mnie brać i tylko brać (sam będę brał!). poszperałem w necie i wypytałem asrocka i powiem wam że magią tej płyty jest cyfrowa (!!!) sekcja zasilania proca i zero bajerów w postaci 10 portów sata czy jakichś posranych wskaźników czy innych bajerów, jest na niej tylko to co jest uznawane obecnie za standard. no i jeszcze to że nie płacisz za wygibasy i wodotryski kolorystyczne ;)

 

odnośnie sekcji zasilania to asrock będzie montować VX Advanced phase desing (gdzie dla x będzie 8 albo 16 czyli ośmio albo 16 fazowa sekcja <- !!!) czy jak to tam się zwie. Asrock nie chciał zdradzić ani jednego szczegółu na jej temat po za tym że jest to ich autorska konstrukcja :) nie żaden produkt na licencji asusa. ;) większość topowych płyt będzie miała upgrejd ;) a i każda nowa z tym wyjdzie.

 

AsRock FTW!!!

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

For The Win ;) a nie walić świat po angielsku :)

 

co do płyty ECS to się nie umywa do AsRocka, może i da radę używać jej do codziennego użytku bez podkręcania ale to jeszcze nie to ;)

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę powiedzieć tylko tyle iż po kilku tygodniach użytkowania swojego ASUS'a jestem bardzo z niego zadowolony głownie dzięki temu że to bardzo bezproblemowa płyta ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...