Skocz do zawartości
kicek23

Jaka Plyta Do I7

Rekomendowane odpowiedzi

wiem co to znaczy ;) ale AsRock i FTW? :D Predzej DFI FTW! albo EVGA Class.. FTW :) to brzmi ok ;)

 

@down

bo to jakbys wsiadl do nowego maluszka, zlapal kierownice i jadac 120 na godzine darl sie "Kuuuubiiiicaaaa" :D

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tylko ecs? asus p6t se, giguś ud3r czy msi pro też. ale warto też dodać foxa flamingblade. płyty nie co droższe i wg wielu zacniejszych producentów ale asrock nie odstaje od nich pod żadnym względem ba w wielu kwestiach jest dużo lepszy. ;)

 

co do esc to jeszcze nigdzie nie widziałem testu gdzie by osiągnęła przynajmniej 4.0 GHz nawet na D0 :) to sporo o niej mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS to kiepskie nieudane konstrukcje w dodatku awaryjne, w porównaniu do asrocka to on jest przynajmniej mercedesem ;-) Zobaczymy czy będzie ten test budżetowych płyt na i7 wtenczas zobaczymy która jest najlepsza, narazie to gdybanie. :-) Mi się podoba Asus P6T oraz Foxconn Flaming Blade GTI, Asrock zobaczmy jak z "trwałością" tego, patrząc po AMD nie powinno być źle.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 'tańszych' pod I7 najbardziej przypadła mi do gustu FlamingBlade Foxconn'a :), zarówno pod względem stylistycznym jak i możliwości, poza tym ma całkiem przyjemnie rozmieszczone elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS to kiepskie nieudane konstrukcje w dodatku awaryjne, w porównaniu do asrocka to on jest przynajmniej mercedesem ;-) Zobaczymy czy będzie ten test budżetowych płyt na i7 wtenczas zobaczymy która jest najlepsza, narazie to gdybanie. :-) Mi się podoba Asus P6T oraz Foxconn Flaming Blade GTI, Asrock zobaczmy jak z "trwałością" tego, patrząc po AMD nie powinno być źle.

co do trwałości to asrock ma plusa w postaci 100% polimerowych kondziołków. wiem że to może nie jest jakieś wymierne podejście do sprawy ale po mocnym oc stare elektrolityczne puchły jak popcorn w łupince :) asus p6t SE nie ma (wszystkich) takowych a p6t (bez SE) kosztuje ponad 800zł ;), msi pro i chyba też pro-3 też nie mają 100% polimerów jedynie gigabyte ma 100%, fox? nie wiem. Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie szukam taniej płytki i nie wiem co qwybrać- ani gb ud3r ani foxconn flaming blade gti nie do końca mi pasują. Kusi ASROCK X58 Extreme :lol2: Czytam testy i nie mogę uwierzyć bclk 220 na codzień i inne bajerki- normalnie dobra płytka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie szukam taniej płytki i nie wiem co qwybrać- ani gb ud3r ani foxconn flaming blade gti nie do końca mi pasują. Kusi ASROCK X58 Extreme :lol2: Czytam testy i nie mogę uwierzyć bclk 220 na codzień i inne bajerki- normalnie dobra płytka...

Wyniki niezłe, tylko to 8 fazowe zasilanie jakoś do mnie nie przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią zobaczyłbym co z tego samego egzemplarza proca potrafi stabilnie wycisnąć ten Asrock i powiedzmy Asus RE2. Rzadko się zdarza by naprawdę tanie było dobre. Obym się mylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz na anadtech. 220 bclk. a teraz popatrz kilka postów wcześniej forowy kolega ma tą płytę i 219 bclk, mało mało tego ale płyta jest chyba z deka powtarzalna. na pclabie też chyba coś koło tego koleś wyciągną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem to 220 robi stabilnie 230 też dała rae. Ja się nie spodziewam nei waidomo czego ale czego wymagać za 560 zeta. Przy tej płycie stówkę droższy foxcon flaming blade gti wygląda mega kastratowato...

Tak czy siak asrock zamówiony i tudno - wiem że -20 pkt do lansu ale co zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem to 220 robi stabilnie 230 też dała rae. Ja się nie spodziewam nei waidomo czego ale czego wymagać za 560 zeta. Przy tej płycie stówkę droższy foxcon flaming blade gti wygląda mega kastratowato...

Tak czy siak asrock zamówiony i tudno - wiem że -20 pkt do lansu ale co zrobić ;)

 

Ja to np brzydzem siem tom markom i nigdy jej nie kupiem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konkurentem cenowym dla Asrocka jest ecs i tu walka się toczy

Chyba nie do końca, pomijając wiele wcześniejszych, pozytywnych recenzji Asrock

 

"ECS X58B-A!!! I know, ECS isn't the most popular brand, but come on. For $210 you can get a motherboard that performs on par with the much higher priced boards. Not only that, but in many cases it outperforms them. Sure, you could spend $370 on the MSI Eclipse, but to me that seems like a waste. Instead, save that extra coin and put it toward a nice video card."

 

http://www.overclockersclub.com/reviews/x58_roundup/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca, pomijając wiele wcześniejszych, pozytywnych recenzji Asrock

 

"ECS X58B-A!!! I know, ECS isn't the most popular brand, but come on. For $210 you can get a motherboard that performs on par with the much higher priced boards. Not only that, but in many cases it outperforms them. Sure, you could spend $370 on the MSI Eclipse, but to me that seems like a waste. Instead, save that extra coin and put it toward a nice video card."

 

http://www.overclockersclub.com/reviews/x58_roundup/

Wszystko się sprawdzi i asrocka i ecs i będzie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jarek chyba wszyscy wiemy ze polecisz classa i ze najlepiej sie one sprawdzaja-hmm tylko czy za tym nie bedzie sie kryc chec zarobku?

Mareczku są mobasy na których mam lepszy zarobek i jakoś ich nie polecam

class to kawałek dobrze zrobionego mobasa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mareczku są mobasy na których mam lepszy zarobek i jakoś ich nie polecam

class to kawałek dobrze zrobionego mobasa :)

no tak wiem,zapomnialem ze wielka orkiestra pomocy gra caly rok,coz szkoda ze poleciles dfi,bo to s........... padlina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak wiem,zapomnialem ze wielka orkiestra pomocy gra caly rok,coz szkoda ze poleciles dfi,bo to s........... padlina

to twoje osobiste zdanie wiele osób uważą inaczej równie dobrze każdą płytę możesz określić że to s....... padlina Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to twoje osobiste zdanie wiele osób uważą inaczej równie dobrze każdą płytę możesz określić że to s....... padlina

no niestety,ty to polecales,teraz polecasz 762 nie majac tego w rekach,pamietam jak zachwalales Le tez nie majac jej jeszcze,jak sie pozniej okazalo,plyta slaba lubi sie spalic i ubic proca-mysle ze to troszke nie ten tego co? Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Określenie, że dana płyta jest słaba jest jedynie wynikiem oczekiwań kupującego. Jak ktoś chce kręcić bez opamiętania musi mieć świadomość, że 600 zł różnicy pomiędzy LE a Class nie wzięło się z widzimisię producenta. LE jest jaka jest, są lepsze i gorsze płyty. Na szczęście tych drugich więcej. Jeśli jednakże, ktoś oczekuje po LE, że zaoferuje mu jakość komponentów (nie mówię tu o osiągach) porównywalną z Class to coś jest tu nie tak. Spalić można każdą płytę, czy to przypadkiem czy też poprzez doje... zbyt wysokich V.

 

Podobnie z DFI. Jakie płyty robi ta firma każdy zainteresowany wie i musi się liczyć z jej kaprysami. Strasznie denerwuje mnie takie narzekanie na te mobasy. Chcesz mieć z niej radość - poświęć trochę czasu na jej okiełznanie, potem płyta się odwdzięczy.

 

Nie staję w obronie Jarka tylko chcę podkreślić pewien schemat. Na forum znajdziesz wiele wypowiedzi jaki to wspaniały jest RE2, MSI Eclipse czy Bloodrage. Tyle samo jest także opinii o nich negatywnych. Tam też palą się komponenty, walą BIOSy, palone są procki i Bóg wie jeszcze co.

 

Sam jestem na etapie wyboru mobasa i póki co LE wydaje mi się najlepszym kompromisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka taniego mobasa pod i7/x58 tutaj jest recenzja 7 płyt poniżej 700pln.

Co prawda mojej płyty MSI X58M tu nie ma, ale można ją przyrównać do X58 Pro (pomimo że jest wydajniejsza).

Edytowane przez lockin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Określenie, że dana płyta jest słaba jest jedynie wynikiem oczekiwań kupującego. Jak ktoś chce kręcić bez opamiętania musi mieć świadomość, że 600 zł różnicy pomiędzy LE a Class nie wzięło się z widzimisię producenta. LE jest jaka jest, są lepsze i gorsze płyty. Na szczęście tych drugich więcej. Jeśli jednakże, ktoś oczekuje po LE, że zaoferuje mu jakość komponentów (nie mówię tu o osiągach) porównywalną z Class to coś jest tu nie tak. Spalić można każdą płytę, czy to przypadkiem czy też poprzez doje... zbyt wysokich V.

 

Podobnie z DFI. Jakie płyty robi ta firma każdy zainteresowany wie i musi się liczyć z jej kaprysami. Strasznie denerwuje mnie takie narzekanie na te mobasy. Chcesz mieć z niej radość - poświęć trochę czasu na jej okiełznanie, potem płyta się odwdzięczy.

 

Nie staję w obronie Jarka tylko chcę podkreślić pewien schemat. Na forum znajdziesz wiele wypowiedzi jaki to wspaniały jest RE2, MSI Eclipse czy Bloodrage. Tyle samo jest także opinii o nich negatywnych. Tam też palą się komponenty, walą BIOSy, palone są procki i Bóg wie jeszcze co.

 

Sam jestem na etapie wyboru mobasa i póki co LE wydaje mi się najlepszym kompromisem.

nie wiesz ile mam dfi i ile jej poswiecilem, wiec po co glupie gadki?chcesz brac le bierz twoja sprawa,pozatym jesli chodzi o zbyt wysokie v to jesli 1.4 vcpu i 1.5vtt to dla ciebie duzo to zal,zreszta jarek juz 2 takie zalatwil wiec moze sie wypowie Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...