Skocz do zawartości
romek

[artykuł]: Tagan Tg600 Below Zero 600w

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafikaZasilacz to podstawowa i jedna z najważniejszych części komputera. Odpowiada za przekształcenie prądu zmiennego z gniazdka sieci elektrycznej na prąd stały, dostarczany do płyty głównej, procesora czy karty graficznej. Oczywiście, to nie wszystkie zadania jakie powierzamy zasilaczowi: musi być stabilny, zabezpieczać zasilane podzespoły przed skokami napięcia, przeciążeniem czy przypadkowymi zwarciami w obwodach. Dla wielu również ważnymi aspektami są cisza, ilość złącz i sprawność samej jednostki. Dzisiaj chcielibyśmy Wam zaprezentować zasilacz Tagan z serii Below Zero o mocy 600W. To co wyróżnia go od konkurencji to system PipeRock, 13,5 cm wentylator oraz jakość wykonania. Zainteresowanych zapraszam do artykułu na łamach naszego serwisu.

Autor: romek - Rafał Romański

Pełna treść publikacji pod tym linkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze zasilacza nie jest specjalnie przepchane układami. Wszystko jest podporządkowane dobremu przepływowi powietrzu i obniżeniu ciśnienia,

\

 

Czyżby duet sikor z małżonką nie przeglądali tesktu ?

 

@genghiskhan, dobra robota bracie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dowiadywaliście sie może czy są sprzedawane 2 wersje tego zasilacza ? bo ja go mam kupowałem go 2 tygodnie temu i moje pudełko jest inne, nie mam takiego futerału na kable tylko mam inny coś w rodzaju naleśnika (taki zwijany) i instrukcje mam po polsku a nie polskopodobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze,że zmienili wentylator na średni ( między kulkowym RL4B 0.70A, a ślizgowym(cichym) o małej żywotności).

Ja musiałem (nie mam stacji serwerowej w osobnym pomieszczeniu a komp. w domu) wymienić wentylator w Tagan BZ1100 z tego co był - RL4B B1352512HB 0.70A na cichszy, aby dało żyć, i jest teraz O. K., nawet przy 500W obciążenia temp. spoko.

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra recenzja. Mam BZ700 i podzielam większość opinii artykułu.

Zabrakło mi jednak testów sprawności zasilacza czyli weryfikacji twierdzenia producenta 80%+ i odniesienia do konkurencyjnych markowych zasilaczy najczęściej kupowanych w Polsce zarówno w kwestii sprawności jak również stabilności napięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Volcraft do mierzenia poboru energii z sieci przybył do nas dopiero dziś. W kolejnej recenzji o zasilaczu IKONIK jaką właśnie wam przygotowuje również nie będzie sprawności, ponieważ testy zrobiłem już jakiś czas temu. Od następnych będziecie widzieć sprawność oraz więcej prób obciążeniowych.

 

Co do sprawności certyfikowanej to Tagan faktycznie taką ma w BZ. W DE udało mi się dorwać BZ 1300W i podpiąć pod stację obciążeniową. Przy 650W, czyli 50% obciążenia sprawność wynosiła 85,5% wg stacji pomiarowej.

 

W środku fakt pusto bo podyktowane jest to tak jak napisałem przepływowi powietrza i po części większemu upchaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Recka OK. Zła nie jest.

 

ps.

 

@romek

 

a pozwól że się zapytam, jak byś porównał głośność BZ600 do tego enerka którego masz w sigu ? (625W Modu 82+).

Który cichszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, zasilacz to ja mam pod dostatkiem w domu, więc mam odnośnik do be quietów, enermaxów i taganów. Wiesz co, BZ600 to coś bardzo blisko modu82+ ale modu jest cichszy jeszcze od Tagana. Nie mamy jeszcze zakupionego sonometru, ale tylko jak go kupimy to odpalimy testy na platformie z poziomem głośności. Będzie też profesjonalny obciążalnik dla zasilaczy a nie komputer.

W następnym tygodniu następny zasilacz się pojawi, właśnie pisze o nim arta, więcej nie zdradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...