Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pytanko mam... Auras Fridge wejdzie na GTX470 z pcb ref. 480? Prawda to że gtx470 ma taki sam rozstaw śrub montażowych chłodzenia co g80? I jak z wydajnością jego, powinien dać radę? Bo się właśnie na allegro jeden pojawił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanko mam... Auras Fridge wejdzie na GTX470 z pcb ref. 480? Prawda to że gtx470 ma taki sam rozstaw śrub montażowych chłodzenia co g80? I jak z wydajnością jego, powinien dać radę? Bo się właśnie na allegro jeden pojawił :)

 

wybij sobie z glowy sekcja zasilania wykituje bo ten radiator za mocno przylega do pcb i zadnych porzadnych radiatorów tam nie wsadzisz poza tym wydajność accelro s1 a to stanowczo za mało na gtx 470-480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli odpuścić... Eh szkoda bo ładny... Szczerze mówiąc to nie ma za ładnych i wydajnych coolerków na gtx470. AXP mi się nie podoba ale wydajność powala, zastanawiam się nad Gelidem, co wy na to? Bo shaman ładny bo ładny ale ustępuje wydajnością tym dwóm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli odpuścić... Eh szkoda bo ładny... Szczerze mówiąc to nie ma za ładnych i wydajnych coolerków na gtx470. AXP mi się nie podoba ale wydajność powala, zastanawiam się nad Gelidem, co wy na to? Bo shaman ładny bo ładny ale ustępuje wydajnością tym dwóm.

 

Jesli nie masz okna w budzie to nie ma co zwracac uwagi na wyglad, a na wydajnosc/cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bardziej się wygląd liczy ;) Ale wydajność też ważna, nawet bardzo... Ma ktoś tutaj Gelida na 470?

Edytowane przez igl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Zainstalowałem AXP na GTX480 i mam dziwnie wysokie temperatury.

Przy teście 3dmark vantage dochodzi do 70c.

Próbowałem 3 razy zmieniać pastę-raz smarowałem cały rdzeń,później trochę pasty na środek zeby sie rozsmarowla sama,a trzeci raz praktycznie w ogóle pasty.Pasta "Revoltec Thermal Grease Nano".

Obudowa dobrze wentylowana(wtłaczające powietrze-2x120mm przód,2x120mm bok i góra,wyrzucajace-2x140mm góra,120mm tył).Robiłem test ze zdjętym bokiem,było lekko gorzej z temperaturą nawet.Odwróciłem wentyl boczny,nic nie dało.

 

Nie bardzo wiem o co chodzi,AXP chodzi na 100% fanu.

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak bardzo gtx480 nie odbiega temperaturowo od gtx470.

 

W grach 70-72c w najbardziej wymagajacych(metro,crysis),a innych róznie,zaleznie do obciązenia GPU(przy ciągłym 99% jest właśnie 70-72c)

 

Na zagranicznym forum widziałem recke AXP z GTX480 to crysis leciał na 54c.

 

Obroty fana-przy 100% jest to 1720RPM...wartosc prawidłowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze 480gtx wsysa 100wat więcej od 470gtx realnie , po drugie pasta robi swoje przy tak prądożernych kartach. Ta wentyle kręcą do 1800obr/min w axp.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Po pierwsze 480gtx wsysa 100wat więcej od 470gtx realnie , po drugie pasta robi swoje przy tak prądożernych kartach. Ta wentyle kręcą do 1800obr/min w axp.

 

Jak to jest możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i więcej watów,ale to powinno wyglądac tak:

http://www.evga.com/forums/tm.aspx?m=618431&mpage=1&print=true

 

Przejrzyjcie wykresy:

On ma:

APX – IDLE (after 30 mins): 31c

 

---Ja mam 34c.(tutaj akurat niewiele więcej),ale temp otoczenia i tak wyższa u niego.

 

Playing Crysis Warhead 2: 1920 x 1200/Enthusiast settings/AF 8xQ/vsync off/DX10 64-bit

APX (100%) = GPU 2: 53c

 

---Ja mam od 67-72c.Nie rozumiem dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem bo mi Shaman nie dociska do gpu, przydały by się jakieś podkładki ale nie mam czasu na zabawę... i kupiłem AXP na którego czekam. Jakby u mnie tak wyglądał docisk jak u Kad2 to by za pewne nie było problemu, następne to to że mam nierówną czapę, a szlifu czapy robić nie będę.

 

Edit.

Axp doszło i jest o wiele lepiej :)

Ma ktoś pojęcie ile dawać maks V do testów i na codzień dla gtx470 windforce - ma pcb ref. gtx480 :) Wytrzyma napięcia podobne do gtx480?

Edytowane przez igl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem bo mi Shaman nie dociska do gpu, przydały by się jakieś podkładki ale nie mam czasu na zabawę... i kupiłem AXP na którego czekam. Jakby u mnie tak wyglądał docisk jak u Kad2 to by za pewne nie było problemu, następne to to że mam nierówną czapę, a szlifu czapy robić nie będę.

 

Edit.

Axp doszło i jest o wiele lepiej :)

Ma ktoś pojęcie ile dawać maks V do testów i na codzień dla gtx470 windforce - ma pcb ref. gtx480 :) Wytrzyma napięcia podobne do gtx480?

 

1.2v będzie bezpieczne na codzień aczkolwiek pod obciazeniem trzeba zrobic obroty na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit.

Axp doszło i jest o wiele lepiej :)

Ma ktoś pojęcie ile dawać maks V do testów i na codzień dla gtx470 windforce - ma pcb ref. gtx480 :) Wytrzyma napięcia podobne do gtx480?

 

Jak bardzo lepiej?

 

Czapki są krzywe , także dopiero jak zeszlifujesz ją będziesz miał dobry docisk

Niedobrze :-| .AXP moge wyszlifować,ale czapy GPU sie nie podejmę.Szkoda.

 

1,2V na codzien ? Przeciez to usmazy reszte elementow w kompie

No wlasnie,1.2V?!.

To może usmważyc tez i sekcje.

Chyba tylko na WC,zresztą według mnie jest zbyt słabe skalowanie taktowania z napięciem...zapewne większe ochłodzenie układu cos by dało tutaj....czyli nadal tylko na WC ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie usmazy trzeba mic porzadny zasilacz i dobry przewiew w obudowie lub wc i fullcover na karcie, to nie gtx5xx żeby zdechło od 1,2v na gtx480 sekcja jest solidna a sama karta zaprojektowana tak aby dzialac w temperaturach 90-100caczkolwiek sam na codzień jadę na standardowym napieciu i 820mhz na rdzeniu, temperatury nie przekraczaja 60c w stresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadlem sie na referencyjna 480gtx z cyclone 460gtx za smieszne pieniadze i pierwsze wrazenie jezeli chodzi o halas to tak jakby mi ktos strzelil w morde :)

 

panowie jakie chlodzenie na to zalozyc, bo mnie wyeksmituja z budynku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...