Skocz do zawartości
Warcrimer

Czy Warto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

mam następujący dylemat. Posiadam monitor Fujitsu-Siemens P19-2 na matrycy PVA. Monitor ma ok. 2,5 roku. Uległ uszkodzeniu i oddałem go w ramach gwarancji do naprawy. Serwis zaproponował mi wymianę na nowy model P19-3P na matrycy TFT-TN. Czy warto zrobić taką zamianę. Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam następujący dylemat. Posiadam monitor Fujitsu-Siemens P19-2 na matrycy PVA. Monitor ma ok. 2,5 roku. Uległ uszkodzeniu i oddałem go w ramach gwarancji do naprawy. Serwis zaproponował mi wymianę na nowy model P19-3P na matrycy TFT-TN. Czy warto zrobić taką zamianę. Proszę o poradę.

zdecydowanie nie warto, odpowiednikiem P19-2 jest p19-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domagam się ale producent nie posiada nic o zbliżonych parametrach w swojej ofercie a przynajmniej tak twierdzi. Tego P19-3 podobno nie można nigdzie dostać, tak również twierdzi producent.

... więc ... zwrot pieniędzy ? Ja przynajmniej nie zgodził bym się na gorszy model (co to ma w ogóle być ?! to niedopuszczalne ! )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierując waszymi podpowiedziami niezgodziłem się na proponowaną wymianę i firma zaproponowała żebym znalazł sobie monitor 19 innej firmy o parametrach takich jak miał mój sprzęt i oni go zakupią w zamian za sprzęt oddany do naprawy. Jak myślicie co wybrać? Narazie przeglądając internet znalazałem takie monitory zbliżone do specyfikacji mojego sprzętu: Eizo S1932 SHB, Eizo S1931Sh-BH, HP LP1965 i NEC 1990SX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierując waszymi podpowiedziami niezgodziłem się na proponowaną wymianę i firma zaproponowała żebym znalazł sobie monitor 19 innej firmy o parametrach takich jak miał mój sprzęt i oni go zakupią w zamian za sprzęt oddany do naprawy. Jak myślicie co wybrać? Narazie przeglądając internet znalazałem takie monitory zbliżone do specyfikacji mojego sprzętu: Eizo S1932 SHB, Eizo S1931Sh-BH, HP LP1965 i NEC 1990SX.

Wątpię aby Ci dali EIZO S1931/1932 lub NEC 1990SX ... to zupełnie inna (wyższa) klasa od Twojego starego Fujitsu ... ale spróbować można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moze byc Belinea 1980 S2 na mva albo Samsung 971p lub 940fn na pva, problem moze byc tylko z ich dostepnoscia. Podany wczesniej HP LP1965 jeszcze jest w miare dostepny i jest z podobnej polki cenowej, wiec to chyba najlepsza opcja. Jesli bedziesz chcial jakiegos wypasionego eizo to cie moga wysmiac w tej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mnie nie wyśmieją gdyż poinformowano mnie, iż mam sobie wybrać co by mnie satysfakcjonowało i nie określali granicy cenowej (ogranicznik to 19 cali). Co najwyżej moja propozycja nie zostanie zaakceptowana i będę musiał zaproponować coś innego. A czy np. NEC 1990FXp lub EA191M mógłby wchodzić w grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poinformowano mnie, iż mam sobie wybrać co by mnie satysfakcjonowało i nie określali granicy cenowej (ogranicznik to 19 cali).

To jak tak to sprobuj moze sie da go wyrwac od nich.

 

 

 

A czy np. NEC 1990FXp lub EA191M mógłby wchodzić w grę?

Jak ci odpowiada matryca o czasie reakcji 20 ms. to pewnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...