Skocz do zawartości
lordregis

Laptop 14.1", Nvidia, Matowa Matryca, Max 6000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuję laptopa do programowania gier (DirectX 9.0c, PhysX, CUDA) ale bez przesady, nie tworzę tytułów AAA. Wymagane jest natomiast sprzętowe wsparcie dla w/w technologii.

 

Nie chcę natomiast "laptopa" o rozmiarach 20" - generalnie ten komputer ma być przenośny, więc 14.1" max.

 

Niżej punkty ułożone wg porządku z tematu "Przeczytaj, Zanim Założysz Nowy Temat!" (nie znalazłem podobnego tematu, więc zakładam nowy).

 

 

1. Cena - max 6000zł

 

2. Karta graficzna - koniecznie nvidia obsługująca PhysX i CUDA (czyli >= 8xxx , nie wiem jak z NVS).

 

3. Matryca - max 14.1". Konieczne jest, aby nie była to matryca typu "lustro" (nienawidzę ich, jak chcę zobaczyć jak wyglądam to idę do lustra, nie do komputera).

 

4. Dodatki - żadnych super ficzerów nie przewiduję.

fajne ficzery wg mnie:

- niebłyszcząca się obudowa (i najlepiej koloru czarnego, na pewno nie jaskrawa albo jasna)

- brak przycisków multimedialnych (głośniej, ciszej i inne podobne niepotrzebne ciach!ły)

 

5. Miejsce zakupu - Warszawa lub internet. Konieczna możliwość wystawienia faORT: ORT: ktury.

 

6. Inne parametry

- rozdzielczość - im większa, tym lepiej. w szczególności duża rozdzielczość pionowa - widać więcej kodu

- dysk twardy - najlepiej szybki i cichy. ogromna pojemność nie jest wymagana, ale minimum to ~100GB

- procesor - nie wiem, nie znam się na obecnych procesorach. generalnie fajnie by było dobrze wyważyć pomiędzy wydajnością (im szybciej się kompiluje, tym lepiej) a zużyciem energii.

- ram - obecnie pracuję na 4GB i jest to wygodne. używam systemów 64-ro bitowych, więc nie ma ograniczeń w stylu "3GB bo więcej i tak system nie będzie obsługiwał"

- klawiatura - wygodna, najlepiej bez pgup, pgdown, home itd po prawej stronie entera. lubię dużą spację i duży backspace.

- waga - nie jest to priorytet, miło gdyby <= 2kg

- długość pracy na baterii - min 2-3h idle

 

7. Jakość - ibm, dell. ale to nie jest podstawowe kryterium.

 

 

Rozgłądałem się w necie za taką konfiguracja i niestety - znalazłem tylko tego della:

http://www1.euro.dell.com/content/products...mp;cs=RC1078552

generalnie jest fajny, ale moze istnieje dla niego jakaś alternatywa? czym się różni wersja atg od innych w/w della?

 

Jak zobaczyłem specyfikację MacBook'a pomyślałem "spoko, czemu nie?". Po wizycie w iSpocie wiem, że ma ohydną matrycę.

 

Pomyślałem też "IBM, oni robią fajne notebook'i" - niestety chwilowo bez kart nvidii.

 

Cała reszta jaką widziałem - niestety crap z matrycami glossy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

 

1. IBM seria T i karta Quadro NVS to modyfikowany GeForce (jezeli dobrze pamietam to 7600 chyba) ... jest zoptymalizowany chyba pod obsluge 2 monitorow i pewnych srodowisk graficznych.

 

2. patrzac na to czego oczekujesz od laptopa to jak dla mnie tylko IBM i seria T ... ale rozwazylbym sony vaio, ostatnio widzialem jednego 14,1 w aluminiowej obudowie, rewelacyjnym rozmieszczeniem wszystkich portow i musze przyznac ze bardzo przypadl mi do gustu.

 

zreszta za 6000 to ze spokojem cos wybierzesz i nie bedziesz sie musial niczym ograniczac ;] powodzenia ja uzywam IBMa T60p i narazie bym go nie zamienil ze wzgledu na jego bezkompromisowosc i niezawodnosc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ten Dell którego znalazłeś może być optymalny. Ale z ciekawych ofert może coś takiego :

http://znak.pl/index.php?cid=272&scid=...N-CS21Z%2FQ.EE9

albo Thinkpada, ale z serii T61 /edit : w sensie nie tych T400/ : http://www.allegro.pl/item553118416_nowy_i...t_wifi_14c.html

Tylko nie wiem jak z tym NVS, ale myślę, że warto sprawdzić

 

pozdrawiam

Edytowane przez Michrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się raczej zastanowił nad lapkiem z matrycą 15,4". Od pewnego czasu planuję wymianę swojego grata na coś, co spełni podobne wymagania, z tym, że grafa jest dla mnie priorytetem. Do programowania przydaje się duży ekran o wysokiej rozdzielczości - ciągłe przewijanie kodu jest denerwujące. Matowa matryca - fajny bajer, choć mam szklaną już prawie 4 lata i jakoś żyję. Wspomniany rozmiar - 3 kilo na lapa to nie jest dużo, zwłaszcza, gdy nosi się go w plecaku. A na rynku mamy już trochę modeli, które ważą 2,5kg. Poza tym większe lapki mają lepsze grafy. Na Twoim miejscu brałbym Precisiona M4400 z Quadro FX1700, ew. FX770 (choć gdybym to ja miał tyle funduszy, szukałbym sprzętu z 17" i grafą typu 8800GTX :lol2: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ;)

 

matrox- - IBM serii T są naprawdę fajne, ale przedstawione przez Ciebie modele są już nieprodukowane - na stronie IBM-a ich nie ma (chciałbym "w miarę" nowy sprzęt). Jeśli NVS 140 są na bazie GeForce'a 7600 to tym bardziej - interesuje mnie 8xxx wzwyż (CUDA).

z tego względu odpada ten Sony.

 

Znalazłem też takiego Dell'a, aczkolwiek E6400 bardziej mi odpowiada.

 

Michrz - wygląda ok, pszukam więcej informacji nt tego notebook'a

 

_OskaR - nie, to ma być mobilna stacja. PCta mam w domu i nie chce mi się dźwigać takich rozmiarów (waga tak bardzo mi nie przeszkadza, ale chcę rozwiązanie mobilne).

 

EDIT:

znalazłem przydatną stronę NVidii - lista kart graficznych wspierających CUDA - http://www.nvidia.pl/object/cuda_learn_products_pl.html

Edytowane przez lordregis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzilo mi o NVS140 raczej o kotrys z wyzszych modeli 570 lub 2500 lub 3500 ... jak dobrze poszukasz to powinienes znalez ibma z quadro bazujaca na 8800 pozdrawiam

 

lista modeli quadro i odpowiadajacym ich gpu nvidi

http://en.wikipedia.org/wiki/Nvidia_Quadro

Edytowane przez matrox-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ach, rzeczywiście, był model IBMa 14.1 z kartą 570M... niestety teraz go ciężko znaleźć, obawiam się, że nie znajdę.

 

póki co zostaje w/w dell i sony... bardziej się skłaniam ku dell'owi. ale nie poddaję się i szukam dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rikki - jesli chodzi o wszystkie parametry prócz matrycy, to MacBook mi jak najbardziej odpowiada (no, może poza ceną). Dzisiaj specjalnie jeszcze raz poszedłem do iSpota zobaczyć jak to wygląda - i niestety jest lusterko. Można montować w samochodach...

 

Generalnie jestem przeciwnikiem matryc błyszczących z jednego względu - zdarza mi się naprawdę długo pracować przy komputerze. Jeśli siedzisz po 14 godzin dziennie przez dwa tygodnie nad kodem to matryca ma ogromne znaczenie. Dlatego nie zamierzam kupić "glare".

 

matrox- - jeśli znajdę takiego ibma z 570M za w miarę przystępną cenę to biorę. Jeśli nie to zostaję przy Dell E6400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dell tez dobry ... cudow nie ma nikt za darmo ci nic nie da ... obecnie co znalazlem to IBM T61p ale matryca 15,4 z 570M ~4200 PLN ... ogolnie teraz ciezko bo przez drogie euro sklepy sprowadzaja bardzo malo towaru z wyzszej polki ;] pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...