Skocz do zawartości
Boron

Co Tu Zmienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiałem sie ostatnio co moglbym sobie wrzucic nowego do kompa.

Mój zestaw

 

Athlon 3700+ San diego 1mb 2200@2700mhz na chlodzeniu ACFreezer 64 PRO

Asrock Dual939 SATA2

AGP Sapphire Radeon X1650PRO 256DDRIII

2x512 DDR 400 Kingston 2,5CL

160GB SATA2 SEAGATE

400Wat Modecom MC-400 (nie feel)

Monitor LCD IIYAMA 20"

 

Myślałem żeby teraz zmienic grafe na coś z PCI-E, a pozniej gdy znajda sie fundusze zmienic plyte glowna procek i ram. Jaką grafe w cenie ok 250-300zł polecacie?

A co Wy sądzicie o tym zestawie? Warto teraz inwestować i zmieniac poszczegolne czesci tak jak pisałem?

No i jaka platforma przy zmianie mobo i proca? Intel czy AMD?

 

Z góry dzieki za pomoc :)

Marcin

Edytowane przez Boron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze z czego co widze to masz karte na AGP. Czyli nie wsadzisz tam karty z PCI-E wiec musisz zmienic odrazu CPU, MOBO, RAM (bo widze ze masz DDR a nie DDR2) no i GPU. Bo zasilacz ok

nie wiesz nie pisz :P

 

co do tematu:

Ceny sprzętu są teraz bardzo wysokie i w tym przedziale cenowym to chyba radka 4670. Mało ramu, procek też słaby i tak w nowe gierki będzie ciężko pograć (w przyzwoitych rozdzielczościach) - a dokładać pod starą platformę to napewno się nie opłaca. Ważne też kiedy może być ten przypływ gotówki? :P

Ja bym się wstrzymał z zakupami i poczekał na kasę - a może ceny $ spadną? :P\

 

Co do tego: Intel czy AMD - musisz wiedzieć ile możesz przeznaczyć kasy - AMD - taniej, Intel - drożej - napewno coś się wybierze!

Edytowane przez Kasek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na grafe wyskrobałbym może i w lutym a przyplyw gotowki to pewnie dopiero po praktykach w maju :)

Właśnie tak sie zastanawialem jak cena PLN sie odbiła na cenie sprzetu komputerowego... na szczescie zalapalem sie tanio na nowy monitor w listopadzie :)

Tak myślałem żeby wyłożyc koło tych 300zł na grafe a potem ok 500zł na proc plyte i ramy, oczywiscie do tego dojdzie troche z tego co dostane ze sprzedarzy starych części bo bez tego ani rusz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zastanawiałem sie ostatnio co moglbym sobie wrzucic nowego do kompa.

Mój zestaw

 

Athlon 3700+ San diego 1mb 2200@2700mhz na chlodzeniu ACFreezer 64 PRO

Asrock Dual939 SATA2

AGP Sapphire Radeon X1650PRO 256DDRIII

2x512 DDR 400 Kingston 2,5CL

160GB SATA2 SEAGATE

400Wat Modecom MC-400 (nie feel)

Monitor LCD IIYAMA 20"

 

Myślałem żeby teraz zmienic grafe na coś z PCI-E, a pozniej gdy znajda sie fundusze zmienic plyte glowna procek i ram. Jaką grafe w cenie ok 250-300zł polecacie?

A co Wy sądzicie o tym zestawie? Warto teraz inwestować i zmieniac poszczegolne czesci tak jak pisałem?

No i jaka platforma przy zmianie mobo i proca? Intel czy AMD?

 

Z góry dzieki za pomoc :)

Marcin

Przede wszystkim zacznij od zmiany mobo.

Tu decyzja dalej AMD, są teraz fajne procki Phenom II, czy jednak Intel i coś na s775.

Powiązana z tym będzie pamięć. Będziesz potrzebował DDR2.

Także grafika do wymiany, masz tyle farta że grafy na AGP nieźle się trzymają w cenie. Musisz nabyć na PCIe może 4670 od Gainwarda Sapphire albo asusa. Tyle, ze to już 350zł ale może niebawem stanieje euro/dolar.

No i oczywiście procesor.

Jeżeli intel to albo tani e5200 albo droższy e8400, albo jeszcze droższy Q9450. Pewnie ten pierwszy sądząc z tego ile masz funduszy na grafikę.

Jak AMD to mogę polecić tylko phenoma II może być najtańszy z dostępnych 710x3. Phenom I i Athlon nie dają rady w starciu z intelem.

Tak że jest co wymieniać, problem w tym , że albo wszystko albo nic. Nie opłaca ci się cokolwiek zmieniać pojedynczo bo kupujesz drogie części a nie modernizujesz koma tak na prawdę. Dalej pozostaje przed tobą ewolucja do płyty AM2+ lub AM3 lub s775 czy tez kiedyś może 1366.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki maxymili za wyczerpująca odpowiedz :)

 

Trafiła mi się okazja sprzedać dość korzystnie grafike. Mama kupca za 140zł i postanowiłem sprzedać bo pewnie taka okazja się nie powtórzy.

Rozglądałem sie po internecie za odpowiednia kartą i chyba zdecyduje się na HIS Radeon HD 4670 IceQ 512mb cenowo stoi koło 400zł czy to będzie dobry zakup?

Narazie myśle że zmiana grafy tchnie troche życia w kompa, a potem nie bedzie problemu zeby ta grafe włożyć na nową mobo. Kupuje jutro też RAM od kolegi, 50zł za 1GB .

 

Wydaje mi sie że jak dla mnie zestaw:

Athlon 3700+ San diego 1mb 2200@2700mhz na chlodzeniu ACFreezer 64 PRO

Asrock Dual939 SATA2

HIS Radeon HD 4670 IceQ 512mb

4x512 DDR 400 Kingston 2,5CL

160GB SATA2 SEAGATE

400Wat Modecom MC-400 (nie feel)

Monitor LCD IIYAMA 20"

 

bedzie wystarczający, bo jedyne co robie na komputerze to oglądam filmy, kartuje mapy geodezyjne a programy do tego dzialaja spokojnie nawet na Pentium2, a najnowsza gra w która gram to Call of duty 4 a chodzi mi ona znosnie na dosc wysokich detalach na tym co mam teraz.

 

Później jak najdzie mnie na modernizacje komputera to wymienie plyte procesor i pamięć ram, a reszta zostanie ze starego zestawu. Co do decyzji czy AMD czy INTEL to pewnie zdecyduje cena sprzetu i kurs dolara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki maxymili za wyczerpująca odpowiedz :)

 

Trafiła mi się okazja sprzedać dość korzystnie grafike. Mama kupca za 140zł i postanowiłem sprzedać bo pewnie taka okazja się nie powtórzy.

Sprzedawaj!

 

Malkontentów piszących, że procesor nie przyhamuje grafikę nie słuchaj, bo młodzi są i nie pamiętaja czasów sprzed c2d. Czyli kupuj radeona 4670, ale nie tego badziewnie drogiego HISa (400 zl za ta wydajnosc to zdzierstwo), ale jakiegos gigabyte za 300zl. Chlodzenie tez kulturalne. Za 400 to juz mozna jechac w 8800gt, czyli cos znacznie, znacznie szybszego.

 

Co do rady maxymili to ja sie nie zgadzam. Rada "zacznij od wymiany plyty" = jak wydac kase i nie uzyskac zadnej poprawy. Samej plyty nigdy nie waty wymieniac (chyba, ze padla), lepiej kupic ja + cos np. procesor, garfike, pamiec etc. czyli cos co da nam poprawe wyadjnosci, a na starej plycie nie zadziala. Kupujac teraz tylko plyte nic nie dostaniesz, a pieniadze wydasz. Ta sama plyta za kilka miesiecy (czyli w czasie przyplywu gotownki) bedzie albo tansza, albo beda lepsze plyty (a pewnie obydwie opcje sie sprawdza).

 

Czyli - wymieniaj grafike na 4670, ale trzymaj sie daleko od tego hisa (ktorego moza kupic tez taniej, np. za 360zl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boron, nie kupuj grafy bo to kompletnie bez sensu. Praktycznie nie zyskasz nic. Poczekaj na wymiane reszty.

Jak chcesz grafe sprzedać to sprzedaj i kup w zsatępstwie 7300DT DDR3 PCI-E. Wydajność ta sama, cenowo różnica duża. Kupno szybszej grafy naprawde zostaw na później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolege ktory do procesora A64 3200+ podpiął HD 3850 i było widać dość sporą poprawe w stosunku do 7800GT ktora miał wcześniej.

 

W takim razie cena hd4670 powinna sie zamknac w 300zł? Z tego co sie orientuje to nie ma sensu kupywać wersji 1GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boron jak najbardziej masz racje, nowa grafa na pewno da zauważalną różnice wydajności, dwie kostki ramu 512 i będziesz miał 2gb, do tego grafa i spokojnie sobie popykasz w gierki, wiem co mówię bo miałem podobny zestaw, spróbuj może dociągnąć procka do 3ghz jeśli sie da, rady co niektórych żeby zmieniać całą platformę, czy wy ludzie widzieliście ceny płyt ????? przecież to samobójstwo przepłacać o 100% przy obecnym kursie złotego ??? tym bardziej że sprzęt do okazyjnego grania,

Co do karty 4670 to 512 ramu spokojnie starczy, co do chłodzenia to miałem styczność z asusem i gigabytem są głośne lecz wystarczy pogrzebać w sterach i skręcić wentyla i jest całkiem ok.

Podsumowując grafa trzy setki, ram sześć dych i spokojnie da się pykać :) Pozdro stary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki brachu takiej odpowiedzi oczekiwalem!

 

Od rana w kompie siedzą 2GB ramu i komp przestał sie przycinać przy wiekszym obciazeniu wiec już jestem zadowolony. Jutro przytule nowego HD4670 od Asusa w Komputroniku w Lublinie jest do wziecia od ręki za 340zł więc wezme, moze i drogo ale zawsze to gwarancja na miejscu i do wyegzekfowania nie to co na allegro, a i tym bardziej że dostalem wsparcie rodzicielskie na zakup ;)

Co do proca na 3ghz to troche mnie te pamieci Kingstona blokują bo teraz mam proc na 11x250mhz a pamieci jadą na 194mhz, jakis czas temu mialem proc tak że pamiec chodzila na 208mhz ale po dluzszym gierczeniu raz mi sie komp zwiesil wiec troche przykrecilem w dol zeby bylo stabilniej :) Z reszta moj proc z serii E6 wiec mozliwe ze on nie jest taki wydolny w OC.

Ale może i warto będzie coś pomajsterkować przy procku bo jak narazie jade na 1.35V czyli stock, a BIOS MoBo - OCWB zobowiązuje :D

 

Dzieki wielkie wszystkim za uczestnictwo w dyskusji, wszystkie posty przemyslalem, jednak wiadomo portfel wszystko weryfikuje, no i niestety a moze i dobrze ale mam zbyt wiele roznych zainteresowan zeby cala kase ktora dysponuje w peceta topic :wink2:

 

A więc ostateczny zestaw dzieki pomocy purepc.pl to:

 

Athlon 3700+ San diego 1mb 2200@2700mhz na chlodzeniu ACFreezer 64 PRO

Asrock Dual939 SATA2

Radeon HD 4670 Asus 512MB

4x512 DDR 400 Kingston 2,5CL

160GB SATA2 SEAGATE

400Wat Modecom MC-400 (nie feel)

Monitor LCD IIYAMA 20"

 

 

PS. Ten radeon X1650 to ile on jest tak na prawde wart?

Edytowane przez Boron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z asusem dobrze zrobiłeś, lepiej kup w sklepie bo przynajmniej masz pewność że będzie git, a że troche drożej ? taka cena spokoju :)

Co do proca, spróbuj napięcia 1,4 może nawet 1,45 jeśli płyta wytrzyma :) na pamięciach możesz poluzować timingi np. 3-3-3-8 lub nawet 3-4-4-8 powinny dojść do 220, na pewno staraj się wycisnąć max z procka kosztem pamięci, lepsze efekty na 3gigowym procku z pamięciami na 180 i niższymi timingami niż na tych co masz teraz, zresztą spróbuj i zobacz, testy mówią same za siebie, a tak w ogóle zobacz czy na pamięciach masz dual channel ? u mnie z racji zastosowania różnych kostek było z tym ciężko, dual niby nic nie daje ale nie zaszkodzi ;)

 

Co do karty x1650, grafiki na agp trzymają sie zaskakująco dobrze (agp wiecznie żywe :-D ) jeśli była na ddr3 to ci powim że widywałem aukcje które kończyły się nawet dwoma setkami :zonk: pozdro ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzą na single channel bo akurat jedna z 4 kosci sie rozni :)

 

No i panowie jest jakas lipa karte kupilem, wsadziłem do kompa i system mi sie zawiesza po paru sekundach, tak samo jest gdy probuje zainstalowac system od nowa, zawieszka w trakcie...

Nie wiem co tu myslec, bo moge jeszcze dzis zwrocic karte do sklepu tak sie umowilem :(

Dziwi mnie brak dodatkowego zasilania na asusie... Na Mobo mam slacze PCIe x16 1.0a a karta 2.0 moze tu tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Mobo mam slacze PCIe x16 1.0a a karta 2.0 moze tu tkwi problem?

na 99% nie bo to prawie to samo i kompatybilnosc jest ;)

Mialem radeona hd4850 (pcie 2.0) na plycie z podpisu (pcie 1.0) i dzialala bez najmniejszych problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tylko jednego dlaczego GF9600GT kolegi u mnie dziala a ten radek nie...

System wiesza sie po doslownie 5 sekundach

 

 

No i problem rozwiazany, chociaz kosztowal mnie dodatkowe 70zł :)

Teraz zamiast tego radka mam w kompie Gainward GF9600GT 512mb i jestem happy bo komp chodzi jak nalezy :D

Edytowane przez Boron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo podobna konfiguracje jak Twoja (A3700 San Diego, 2GB RAM, Asrock Dual Sata, Radek X800XL) sprzedalem na Allegro za ok 600 zeta. Za 629 kupiłem E5200, 2GB RAM, Gigabyte EP31 DS3L (GF 9600GT już wcześniej miałem) Różnica bardzo duża.(Jeszcze jak podkręcisz to w ogóle nie ma o czym gadać) Tak więc zastanów się czy nie warto zrobić podobnie, tym bardziej że GF 9600 już masz...

Edytowane przez jaco80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...