Skocz do zawartości
.Kuba

Zakup Dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moja pięcioletnia sto dwudziestka padła niedawno. Czas na zakup jakiegoś nowego twardziela.

Pojemność jaka mnie interesuje to 500gb.

Z forum wyczytałem że 5000AAKS od WD jest świetnym dyskiem dwu talerzowym.

Na allegro natrafiłem na http://allegro.pl/item564742310_seagate_ba...lerz_salon.html

1 talerz, i tu pojawiły się moje wątpliwości.

Czy wybrać 500gb od WD (2 talerze) czy od Seagate'a (1 talerz)? Jakbyście mi doradzili? Może macie jakieś inne alternatywy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest rzeczywiście ciężki wybór. Seagate jest na pewno szybszy i ma lepsze czas dostępu. WD powinien pracować ciszej. Teoretycznie Seagate jet lepszy, w praktyce również.... tylko pytanie na jak długo. Ta firma mocna po[gluteus maximus]dła jeżeli chodzi o jakość produktów. To teraz totalna masówka.

 

Nie żebym zniechęcał do Seagate, ale jeżeli miałbym brać dysk tej firmy to najpierw sporo bym poczytał czy nie padają jak seria 7200.11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem dzisiaj właśnie 500GB seria 12 (nie mieli na stanie WD, a wolałby, bo też się zniechęciłem do Seagate'a). Dysk chodzi bezszelestnie, praktycznie mogłbym powiedzieć, że nic nowego nie zostało podpięte do komputera. Ma technologię AAM i pewnie stąd taka cisza. Zero chrobotu, temperatura w normie. Transfery rzędu 110MB/s między dyskami. Dysk idzie dla kumpla więc zobaczymy jak się będzie sprawował u niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Barka 7200.12 strasznie chrobocze :/ Mam ją niecały tydzień i już są 3 bad sektory:/ Z tymi dyskami jest loteria, jednym chodzą bezszelestnie innym głośno.

Edytowane przez choody92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego z reguły nie polecam Seagate bo sam się raz naciąłem. Kupiłem kilka dysków do firmy ojca, 2 chodziły ok, 2 strasznie głośno, jeden jak traktor i po tygodniu padł. W tej chwili są tam juz tylko 3 bo następny padł po roku. Na szczęscie nie mieli na stanie ego modelu i dostałem samsunga. Tylko to była seria jak dobrze pamiętam 7200.9, a tu juz 12, ale jak widac nic się nie poprawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 seagate'y 7200.11 w raid 0 ale chroboczą troche, nie wiem jak jest z serią 7200.12 :huh:

Moja 250 GB 7200.10 też jest głośny i chrobocze ( ten typ tak ma :lol2: ) ale nic złego się nie dzieje po półtora roku eksplatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam byłem użytkownikiem Seagate'a a później WD. Zdecydowanie WD wygrywa. Jest cichszy, szybszy i z tego co wiem bezawaryjny. Jeśli chodzi o WD może opłacało by się dołożyć 50zł i mieć Caviar-640gb-WD6400AAKS który ma 140GB więcej (akurat tutaj cena/jakość chyba jest najlepsza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem WD6400AAKS.

W porównaniu do Maxtora 120gb ogromny przeskok. Transfer rzędu 110MB/sec, czas dostępu 12ms , dysk cichy i zimny. Jak na razie mogę przyczepić się tylko do cichutkiego chrobotania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...