Skocz do zawartości
Krzychu90

Nowy Monitor 24 - 1100zł | 16:10 Czy 16:9 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój stary 17 calowy monitor powoli kończy swój żywot i czas go wymienić... chyba odpowiedni będzie monitor 24 calowy.

Zastosowanie przede wszystkim filmy, w dalszej kolejności gry, net

koszt w okolicach 1100 zł.

HDMI musi być

 

mam też pytania, żeby później nie żałować...

moja karta to 8800GTS 512 - czy to wystarczy na monitor 24 calowy ? czy może dać sobie spokój i brać 22 ?

16:10 czy 16:9 - który ?

słyszałem, że do filmów to raczej 16:9, ale jak on się sprawuje w innych zastosowaniach np. gry ?

 

monitor musi być nowy

oto co znalazłem na allegro:

 

16:10

http://allegro.pl/item560603713_24_iiyama_...igant_cena.html

http://allegro.pl/item560603713_24_iiyama_...igant_cena.html

http://allegro.pl/item567970943_24_iiyama_...igant_cena.html

 

16:9

http://allegro.pl/item571539984_monitor_lg...w2442pa_bf.html

http://allegro.pl/item567447672_iiyama_e24...0bpix_raty.html

 

Prosiłbym o dobre rady, a nie chwalenie swojego, no chyba, że naprawdę jest to dobry sprzęt...

 

 

dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie. Najlepiej celuj w 16:10. Teraz nastała moda ( w sumie bardzo głupia ) żeby wszędzie gdzie się da pakować format 16:9. Powinien zostać tam gdzie jego pierwotne przeznaczenie, czyli w tv do filmów.

16:10 w kompie to najlepsze rozwiązanie na obecne czasy. Po pierwsze panorama do gierek także się wyśmienicie sprawuje, nawet lepiej niż kwadrat a i dodatkowo filmiki masz w swoim naturalnym formacie. Lepiej mieć duży ekran ( 1200 linii przy 16:10 ) do netu i do gier, a przy filmach masz malutkie lub lekko większe czarne pasy. Nie ma problemu, a masz więcej powierzchni do wykorzystaniu do neta.

 

Moja rada taka, odrzuć 16:9, celuj w 16:10. A z podanych przez Ciebie to Iiyama ma wygląd tragiczny. Z racji tego że w tej cenie dostaniesz tylko TN i nie różnią się one niczym, to zwróć uwagę na powtarzalność modeli. No ale do tego to trzeba poszperać na różnych forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam ze lepiej brac cos z 16:9. Monitory podane przez ciebie sa najlepszymi w tej cenie. LG ma Pivot. A tak sa bardzo podobne. 16:9 jest lepsze do filmow. A pozatym mozesz podlaczyc konsole i nie bedziesz mial zadnych paskow. I nie bierz z Allegro, w Agito masz sporo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam ze lepiej brac cos z 16:9. Monitory podane przez ciebie sa najlepszymi w tej cenie. LG ma Pivot. A tak sa bardzo podobne. 16:9 jest lepsze do filmow. A pozatym mozesz podlaczyc konsole i nie bedziesz mial zadnych paskow. I nie bierz z Allegro, w Agito masz sporo taniej.

A do zdjęć lepsze jest 3:2 ;] Do gier też nieco optymalniejsze od 16:9 są proporcje 16:10 (przynajmniej na dzisiejszych rozmiarach monitorów).

 

... jak ktoś na komputerze tylko i wyłącznie ogląda filmy i gra na tylko i wyłącznie konsoli to lepiej kupić 16:9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie. Najlepiej celuj w 16:10. Teraz nastała moda ( w sumie bardzo głupia ) żeby wszędzie gdzie się da pakować format 16:9. Powinien zostać tam gdzie jego pierwotne przeznaczenie, czyli w tv do filmów.

16:10 w kompie to najlepsze rozwiązanie na obecne czasy. Po pierwsze panorama do gierek także się wyśmienicie sprawuje, nawet lepiej niż kwadrat a i dodatkowo filmiki masz w swoim naturalnym formacie. Lepiej mieć duży ekran ( 1200 linii przy 16:10 ) do netu i do gier, a przy filmach masz malutkie lub lekko większe czarne pasy. Nie ma problemu, a masz więcej powierzchni do wykorzystaniu do neta.

 

Moja rada taka, odrzuć 16:9, celuj w 16:10. A z podanych przez Ciebie to Iiyama ma wygląd tragiczny. Z racji tego że w tej cenie dostaniesz tylko TN i nie różnią się one niczym, to zwróć uwagę na powtarzalność modeli. No ale do tego to trzeba poszperać na różnych forach.

Popieram i w całości się zgadzam z tym co napisałeś też polecam 16:10 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że oby dwa mają swoje plusy i minusy... będzie ciężka decyzja

hmmm ;)

 

no i czy moja karta udźwignie taki monitor (tak żeby pograć w miarę komfortowo)

Edytowane przez Krzychu90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że oby dwa mają swoje plusy i minusy... będzie ciężka decyzja

hmmm ;)

 

no i czy moja karta udźwignie taki monitor (tak żeby pograć w miarę komfortowo)

Sama różnica między 16:9 a 16:10 nie jest jakaś gigantyczna, żeby grafa miała problem. Sam mam GTS i nie mam problemów z gierkami. Oczywiście w nowszych trzeba zrezygnować z "upiększaczy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...