Skocz do zawartości
EdwardAcki

Zasilacz Do Gtx 260 I Pentium E2160

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jaki zasilacz zakupić do karty GTX 260 (która będzie narazie siedzieć z E2160 @~3GhZ)

Na pudełku "wymagane" jest minimum 500W. Aktualnie posiadam Modecom MC-400 - a to może być za słabe do tej karty.

 

Zastanawiam się nad: http://www.allegro.pl/item575750450_wydajn...w_12cm_fan.html

który chyba będzie dobrym wyborem i starczy do następnej modernizacji komputera.

 

No... chyba ,że jest coś innego lepszego o podobnej mocy w cenie do 300zł?

 

PS. Komputer chodzi 24/7 więc ,żeby było to coś cichego i nie "ćwierkającego" jak to bywa przy zasilaczach Corsair.

Edytowane przez Edzio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew obawom MC-400 starczy. Tym, co pisze producent, się nie przejmuj - zawsze zawyżają moc zasilacza potrzebnego do karty, żeby nie mieć problemów.

 

Twój zestaw będzie pobierać ok. 200W, więc sam sobie odpowiedz, czy starczy...

 

Kasę zainwestuj w E5200. Pobór mocy będzie jeszcze mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam już kupca na swoją grafikę (9600GT) i zasilacz - więc myślę nad nowym który bez problemu obsłuży przyszłą zmianę płyty głównej (coś na P45) i procesora (na jakiegoś Quada) ///bo tutaj MC-400 już chyba by nie wydolił, a o OC mógłbym zapomnieć...

 

Więc czy ten zasilacz który podałem jest dobry w tej cenie, czy może jest coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak, to Be Quiet 450W - cichy, mocny i ma stabilne napięcia.

 

Spokojnie da radę Quadowi. Ten zasilacz jest mocniejszy od mojego - tak, nowe 400W jest lepsze od starego 550W...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak, to Be Quiet 450W - cichy, mocny i ma stabilne napięcia.

 

Spokojnie da radę Quadowi. Ten zasilacz jest mocniejszy od mojego - tak, nowe 400W jest lepsze od starego 550W...

Wszystko pięknie i ładnie ale tylko cena tego cuda to koszt ~400zł.

Szukam czegoś max. do 300zł - więc myślałem ,że ten OCZ będzie dobry (w końcu ma wszędzie dobre opinie) - ale niechciałbym brać w ciemno - więc pytam tutaj o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ESC masz BQ 450W za... 299zł. Jak nie będziesz w stanie dopłacić kasy za przesyłkę, to bierz 400W - też wystarczy do Quada.

 

BQ jest lepszy od OCZ...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko czy jest taki sens kupować "podobny" zasilacz do tego co aktualnie się pozbywam (MC-400 - który parametry ma zbliżone do tego BeQuiet'a [MC: 2*12V po 18A (max.29A), BQ: 2*12 po 16A (max.32A) )

 

A proponowany przezemnie OCZ ma ~150W więcej (co może kiedyś się przydać) i oczywiście lepsze parametry (4*12V po 16A (max. 48A). A "wyrób zasilaczo-podobny" typu Tracer czy Mustang to to nie jest.

OCZ posiada jeszcze dużo "kabli" m.in potrzebne 2x PCI-E, więc nie musiałbym tutaj stosować żadnych przejsciówek.

Edytowane przez Edzio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie trochę o tym OCZ...

 

Ogólnie super - cichy, stabilne napięcia... Jednak zarzuca mu się posiadanie słabej jakości kondensatorów, co nie wróży dobrze na przyszłość, a także sprawność jest mniejsza od zapewnianej przez producenta.

 

W każdym razie rób jak chcesz, jednak łakomstwo na waty niewiele ci da.

 

BQ jest lepszy od MC-400, to trochę inna klasa.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co na zasilaczu oszczędzać. Straight Power za ~300 różni się od Dark Powera za ~400 w zasadzie tylko brakiem odpinanych kabli. Bebechy są takie same, więc gorąco polecam PSU od be quiet!.

 

Wypatruj E6 - nowa rewizja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...