Skocz do zawartości
szachmat64

Komputer P2p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W sferze komputerów jestem kompletnie zielony, więc proszę o radę.

 

Potrzebuję komputera głównie do sieci p2p, przeglądania internetu, oglądania filmów, Worda, PowerPointa itp.

Nie będę na nim grał, to pewne.

 

Wymagania: Duży dysk(dyski),

Płyta z możliwością podpięcia kilku dysków

Musi ciągnąć MS Vistę, dobrze by było gdyby sprawnie działał pulpit Aero.

Wydajne chłodzenie wszystkiego - będzie działał 24/7, z drobnymi przerwami.

Powinien być cichy, ale to nie jest priorytetem - jestem wstanie poświęcić ciszę dla mocy.

Dwa rdzenie proca

Komputer+monitor(>22)+głośniki+słuchawki

Nie będę podkręcał

 

Cena: im niższa tym lepsza, nie orientuję się jakie są obecnie ceny na rynku, ale myślę, że 2500-3000 (max 3500) pln wystarczy na jakiś konkretny sprzęt.

 

PS: Słyszałem coś o monitorze LG 23 cale FullHD za 1400zł, jeśli jest coś wart, to proszę o włączenie go do zestawu. Głównie będę ściągał i oglądał filmy, więc monitor jest ważny.

Edytowane przez szachmat64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość michalt

Poprawione

 

1. Dysk 2x250GB (ok. 300zł) w RAID 0 i komputer będzie szybszy.

Przeczytaj: RAID

2. Procesor np. Intel Core2 Duo E7400 2,80GHz (540zł) jeśli go nie będziesz podkręcał

3. Karta graficzna może Radeon HD 4670 512MB (360zł) a może coś lepszego Radeon HD 4830 (500zł)

4. 2x2GB RAM DDR2 800Mhz (170zł)

5. Płyta np. Gigabyte GA-EP45-UD3R (555zł)

6. Be-quiet Straight Power BQT E6-500W (380zł)

7. Jakaś obudowa (ok.150zł)

 

Razem: 2455zł + DVD i wentylator na CPU

 

Monitora niestety nie mogę ci doradzić

 

System operacyjny może 64 bitowy?

 

Chyba że coś lepszego

 

1. Dysk 2x500GB w RAID 0 ok. 500zł

2. Procesor AMD Phenom II Triple-Core 720 trzy rdzenie po 2.8Ghz (629zł)

3. Karta graficzna Radeon HD 4830 (500zł)

4. 3,5GB RAM DDR2 1066Mhz (180zł) Jeśli sytem będzie 64 bitowy to weź 4GB

5. Zasilacz Be-quiet Straight Power BQT E6-500W (380zł)

6. Płyta główna SAPPHIRE PURE CrossFire 790GX (450zł)

7. Obudowa (150zł)

8. DVD (obsługa płyt dwuwarstwowych) (150zł)

9. Wentylator i pasta (do 300zł)

 

Razem: 2739zł

Edytowane przez michalt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dysk jaki wolisz 1TB czy 500GB a może 750GB. Możemy podpiąć 2/3 dyski w RAID 0 i komputer będzie szybszy.

Przeczytaj: RAID

2. Procesor np. Intel Core 2 Duo E8400 (750zł) jeśli go nie będziesz podkręcał

3. Karta graficzna może Radeon HD 4670 512MB (360zł) a może coś lepszego Radeon HD 4830 (500zł)

4. 2x2GB RAM DDR2 800Mhz (170zł)

5. Płyta np. Gigabyte GA-EP45T-UD3R (608zł)

6. Zasilacz Be-quiet Dark Power P7-PRO-550W (500zł)

7. Jakaś obudowa (ok.150zł)

Razem: 2538zł (NIE licząc dysków)

 

Chyba że weźmiemy tańszy procesor np. Intel Core2 Duo E7400 2,80GHz (540zł) i płytę Gigabyte GA-EP45-UD3R (555zł) i zasilacz Be-quiet Straight Power BQT E6-500W (380zł) to cena zmaleje o parę stów. Ale zobaczmy co powiedzą inni.

 

Monitora niestety nie mogę ci doradzić

 

System operacyjny może 64 bitowy?

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale ta 3 w nazwie płyt głównych zwykle oznacza że ma wsparcie dla DDR 3 a upychasz DDR 2 do zestawu

 

No ale mniejsza z tym

Procesor : AMD Athlon X2 7750+ Black Edition - 320 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXE - 315 zł

RAM : Kingmax 2GB 1066MHZ - 110 zł

Zasilacz: BQ E6 400W - 260zł

HDD : 2xSamsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG (raid 0) 2x255zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

Buda : CM Elite 150zł

 

Monitor , myślę że LG W2252V-PF 800zł (bo 22" jest najekonomiczniejszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Miguel707 na kwiecien

 

Procesor : AMD Phenom II X4 920 - 835 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : AsRock AOD790GX - 450 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 800MHZ PK - 230 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4870 512MB - 815 zł

Zasilacz: BeQuiet StraightPower 400W - 255 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 255 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

razem 3k pln

 

jesli nie grasz to tylko zmien k. graficzna na Radeon HD 4670 512MB -400pln i dodaj do tego drugi dysk 500GB. Plus jakas cicha obudowa z dobrym chlodzeniem za 150-200pln.

Wszysko bedzie cie kosztowalo okolo 3000pln jesli chcesz troche taniej to zmien plyte i proca na

Procesor : AMD Phenom II X3 720 Black Edition - 615 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 299 zł

Zestaw naprawde mocny i z przyszloscia. Windows Vista z Aero bedzie na tym smigal.

Co do monitora popatrz na forum jest caly dzial poswiecony monitorom tam napewno cos znajdziesz dla siebie.

 

Ps. Blit 2GB ramu w tych czasach to troche malo szczegolnie dla Visty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Blit 2GB ramu w tych czasach to troche malo szczegolnie dla Visty.

może i masz rację ale na 100% było napisane że nie będzie grał , a dla systemu i programów p2p powinno wystarczyć w zupełności 2G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje najtańszy zestaw Miguela

1000 zł :

 

Procesor : AMD Athlon X2 7750+ Black Edition - 279 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 299 zł

RAM : GoodRam 2GB 800MHZ - 80 zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 115 zł

HDD : WD 320GB 16MB Cache 3201ABYS - 199 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

RAZEM : 1057 zł

(jesli chcesz duzo przestrzeni to poprostu zmien dysk na wiekszy - sugeruje wygrac poprotu ten ktory bedzie mial najnizsza cene za 1gb i firmy wd, samsung, segate)

Skoro nie grasz nie potrzebujesz oddzielnej karty graficznej - nie ma tez sensu mocniejszy zasilacz bo ten da rade spokojnie uciagnac kilka dysków. reszte możesz przeznaczyć na dobry monitor (jesli masz miejsce to 24 cale sa naprawde super jednak dobry monitor 22 calowy nie bedzie zly - unikaj tanich moniotrów na matrycy TN bo na nich stracisz radosc z filmu:D)co do głośników - polecam logitechy x-540 (nie jestem audiofilem - a te 5.1 graja przyzwoicie)

Edytowane przez nosweratu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to ma być vista,p2p, filmy, multimedia to zabieramy się od złej strony zupełnie :]

 

do czego zamierzasz wykorzystać moc ??:> szybciej mają filmy chodzić ??:>

 

imo płyta z integrą ze wsparciem dla hd,, intele 4500 chyba już wszystko łapią ?

procek to najwyżej e7xxx,, raczej e5xxx

ram - 2-4g, tanie jest ;)

dysk - może warto pomyśleć nad 1 dyskiem na system i jednym na ściąganie ? może jakieś małe ssd ?:> 32GB + 1TB ?

do tego dokup jakiś porządny rutek czy modem żeby się nie tkał przy dużej liczbie połączeń,, jak chcesz mieć problemy kup sobie jak ja edimaxa ;) już przy 50 połączeniach przy utorencie strony chodzą beznadziejnie a zanim go podłączyłem mając jeszcze komfort 2x wyjście na świat dzielone serwerem - jedno p2p drugie www - mogłem sobie włączyć i 1000 połączeń. Kupiłem go na 3 miesiące, używam od dwóch i od dwóch mam ochotę go wywalić przez okno :]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem mój wcześniejszy post.

komputer pod p2p nie wymaga HD4830 , 3 rdzeni , ddr3 ani tym bardziej zasilacza 500W.

 

procek pokroju e5200 (czyli athlon x2 7750) spokojnie wystarcza , do tego 2G ramu (można wybrać 4G ale niekoniecznie) i integra z płyty głównej pozwala na oglądanie filmów w full hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość michalt

Do tego komputera nie dałem ddr3. Radeon 4830 to była druga opcja, a procesor 3 rdzeniowy dałem do drugiego komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego komputera nie dałem ddr3. Radeon 4830 to była druga opcja, a procesor 3 rdzeniowy dałem do drugiego komputera.

Co nie zmienia faktu że zestaw za 1000zł z zestawów Miguela jest wystarczający (ja dałem tylko cichszy zasilacz i dyski)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu widzę tu same kompy do gier, skoro w pierwszym poście jest wyraźnie napisane że komp do gier nie będzie służył.

 

(imho powinieneś sobie pozwolić na quada, bo różnica komfortu pracy jest zauważalna - tutaj konwertujesz film, tu oglądasz, jednym okiem lookasz na p2p itp.)

 

Phenom II x4 810

AsRock AOD790GX/128M (oczywiście procek odblokowujesz na x4 915 jeśli się da)

2x2GB OCZ Platinum Rev.2, ewentualnie jakieś słabsze Kingston'y, KingMax'y itp. (chociaż do AMD najbardziej polecam GeIL'e)

(tutaj nadmienię - z HDD 500GB tylko Seagate oferuje jeden talerz, ale dyski te raczej nie są najlepsze...) WD Caviar AAKS 640GB (2x jeśli potrzebujesz więcej miejsca, albo wersja 1TB jeśli potrzeba coś pomiędzy). Unikaj Caviar Black, Samsung F1 i innych Hitachi/Maxtor'ów z powodu nieopłacalności, albo po prostu niskiej wydajności/jakości wykonania

Grafika integra - spokojnie wyrenderuje tobie Aero, dodatkowo pomoże przy dekodowaniu filmów.

Napęd jaki chcesz, ale ogólnie to - Samsung/LiteON/Plextor/Sony/Pioneer

Zasilacz Pentagram PSF-460W

Obudowa - jaka ci się podoba, ale polecam Cooler Master Elite z serii 33x; jeśli masz więcej pieniędzy to prześlij mi albo kup CM 690 lub 590. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D3NV3R

4 rdzenie może by i miały sens ale autor nic nie pisał o konwertowaniu filmów, a do tego celu nawet 2 wystarczą. Mobo wybrałeś za drogie do takiego kompa, a odblokowanie cache w tym CPU jak sam napisałeś "jeśli się da" a na 99% się nie da, mało który proc działa stabilnie po takim zabiegu.

Sprawa dysku: Samsung też ma 500GB na jednym talerzu ;) A co do Samsungów F1 to jedynie modele na talerzach 250GB są padaczne, a tak nawiasem to co masz do Hitach czy Maxtora? Maxtor to to samo co seagate, a hitachi robi nawet niezłe dyski.

Co do napędu to polecam LG, mam w domu 3 nagrywarki tej firmy, do każdej dostałem mase przydatnego softu (i to nie żadne triale...) i żadna nie padła. Są szybkie, dobrze czytają i zapisują a cena też jest taka sama/niższa niż np Pioneer czy Plextor.

 

A teraz co polecam:

Athlon X2 7750+ (chociaż moze lepszy jakiś normalny X2, mniejsze zużycie energii)

2GB Kingmax 1066 (albo zwykły goodram, bedzie taniej)

A780GXH

BQ 400W (bo cichy)

nagrywarka DVD od LG

1TB Samsung F1

obudowa według uznania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a tak nawiasem to co masz do Hitach czy Maxtora? Maxtor to to samo co seagate, a hitachi robi nawet niezłe dyski.

Nie mam nic :D tylko po prostu WD AAKS jest lepsze/cichsze (Seagate też daję radę, a co do Samsungów 500GB - jakoś nie widzi mi się polować i szukać po oznaczeniach :rolleyes: ). Z płytą i quadem to faktycznie za bardzo wyskoczyłem w swoje wymagania (w sumie i tak wziąłbym selekta x3 710/20). A mobo to fakt - chodziło mi o tańszego AsRock'a na 780G bodaj. Inaczej polecam Gigabyte GA-MA780G-S2H/S3GH + jakiś spory wiatraczek 120mm.

 

BTW. ASUSy M4Axxx nie dadzą raczej rady odblokować x3? Bo zabronili nam otwierać pudełka przed sprzedażą xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samsungi na talerzach 500GB nie trzeba polować ;) to nowa seria, ich jedyną wadą jest to że są to dyski 5400rpm, ale za to są super ciche i przy tym wystarczająco szybkie (mniej więcej tak jak seria F1, więc jest nieźle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...