Skocz do zawartości
cozaq

Ati Hd 3200 Vs 3470

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do wyboru 2 laptopy jeden z karta Radeon 3470 jest o 700zl drozszy (ale ma jeszcze procka intela a tamten AMD) moje pytanie brzmi ktora karta bedzie lepiej sie sprawowala w giereczkach i czy warto dorzucam tyle kasy do tego drugiego , zamieszczam linki

 

1 : http://allegro.pl/item588492742_new_amilo_...salon_raty.html

 

2 : http://allegro.pl/item592576465_notebook_t...aniej_w_pl.html

 

bo wydaje mi sie ze lapek nr 1 to bardzo dobra okazja... No wiec czekam na odpowiedzi i porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

No, a co powiesz, na to co deklaruje producent w tym modelu:karta hd3200 (model a300d-16w http://ce.computers.toshiba-europe.com/inn...CT_ID=1058053#0 )

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje tylko Asus z HD3650, chyba, że możesz dołożyć do czegoś z 9600GT.

 

Cena do 2600zł, co pociagnie rowniez jakies w miare giereczki. W grę wchodzi toshiba i hp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czemu nie Asus - skoro jest wydajniejszy od konkurencji, a serwis ponoś już się polepszył. Skoro mają być te giereczki, to napisz, jakie, bo do np. takiego UT2004, wystarczy sprzęt sprzed czterech lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czemu nie Asus - skoro jest wydajniejszy od konkurencji, a serwis ponoś już się polepszył. Skoro mają być te giereczki, to napisz, jakie, bo do np. takiego UT2004, wystarczy sprzęt sprzed czterech lat.

 

PES 2009, GTA IV, NFS, Tomb raider nowy, call of duty 2. W toshibce mozesz rozszerzyc pamiec do 8gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet, gdyby lapek miał 128GB RAMu, to jeśli będzie miał słabą grafę, gierki i tak będą działały wolniej od sprzętu z 2GB, ale z lepszą kartą graficzną. A możliwość rozbudowy pamięci do 8GB, przyszłościowa raczej nie jest, bo i tak wąskim gardłem będzie karta graficzna, której nie będzie można wymienić. Jeśli chcesz na 100% pograć w GTA 4 - najlepiej mieć minimum 9600GT - a w tej cenie będzie raczej ciężko dostać lapa z tą grafą. Zostaje sprzęt z HD3650, ale nie dam sobie ręki uciąć, że będzie można komfortowo pograć w "czwóreczkę" (i nie mówię tu o średnich detalach, tylko o najniższych).

Oczywiście, można wziąć jakąś Toshibę, czy HP, ale sam widzisz, jakie grafy są w środku, przy takim budżecie. A ładny znaczek firmowy, wydajności nie zwiększy. Nie będę polecał kupna dużo wydajniejszej stacjonarki, która dodatkowo będzie miała możliwości rozbudowy komponentów, które mają kluczowy wpływ na wydajność w grach, bo zakładam, że w pełni wykorzystasz to, co daje laptop, czyli mobilność - chyba, że się mylę.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi byc latop - stacjonarny odpada, wlasnie ze wzgledu na moilnosc. Ma sluzyc glownie do pracy , rowniez w programach typu AutoCAD, ArchiCAD, i innych projektowych, uzywanych w budownictwie, stad moja potrzeba co do mozliwosci rozszerzenia RAMu(do tego jakas obrobka grafy w GIMPpo podonych, aplikacje biurowe). Kupujac jednak nowy sprzet chcialbym miec mozliwosc rowniez pogrania w gry od czasu do czasu, bo nie chce dodatkowo kupowac konsoli, badz stacjonarki. Przesiadam sie z hp nx6110, ktory nie mial grafy i wszystkie gry odpadaly. Cenowo niestety jestem w jakims stopniu ograniczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduły pamięci o pojemności większej, niż 2GB są aktualnie stosunkowo drogie - jakieś 7-8 stówek za sztukę. A to oznacza, że aktualnie nie skorzystasz z możliwości rozbudowy. Ja dalej będę radził kupić tego Asusa z HD3650 - w tej cenie trudno będzie o wydajniejszy sprzęcik do gierek. Są jeszcze Compale z 9600GT, ale mogą być problemy z serwisem. Kupisz lapa z HD3470 - o GTA 4 możesz zapomnieć, najnowszym NFSie także - reszta jakoś pójdzie. Za ileś (zaznaczam, że to może być dość dużo - zwłaszcza, jeśli cena ma być w miarę normalna) miesięcy może stanieje ten RAM i będziesz miał więcej. Kupisz lapa z lepszą grafą - większa wydajność już na starcie, no i większe szanse na odpalenie bardziej wymagających tytułów.

Tu masz podobnego Asusa (z HD3650) - http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-X56Ta.12555.0.html

a tu Toshibę (z HD3470) - http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Toshi...126.9876.0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzet mi sie poprawil i jednak wybralem hp, a konkretnie dv5-1199ew. Nie ma problemu z grzaniem - jak narazie temperaturki w normie. Poki co bardzo wydajny.

 

2,4Ghz 3mb cache, 9600gt m, bluray, 320GB hdd, 4GB ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie mialem okazji w nic pograc.. pisze teraz prace inz. Przy pracy word + gimp + firefox + winamp + 8h dziennie non stop, na normalnej twardej powierzchni komp ma normalna temp jak moj poprzedni lap hp nx6110. Zobaczymy jak to bedzie jak wyprobuje gta IV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ostatnio porównanie :

FS amilo Pa3515 ( HD3200 ) (Turnion 2.1GHZ )

Asus X50SL-398AP ( HD3470 ) ( Farfoclo Duo 2GHZ )

 

Ramcu na kartach tyle samo (256 DDRII 64bit ) to samo taktowanie itd...

 

3DM01 :

3515 : 9430 PKT

X50SL : 11500Pkt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

u mnie na hd 3450 w 3dmarku 03 - 4150 ptk.

gram jedynie w cs:s i w natywnej 1200X800 płynnie na full nawet z aax4 lecz do rozgrywki na necie na stalym fps 100 to 1024x768

sprobuje skolowac grid-a i zlookac jak bedzie chodzil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRID demo 800x600 detale na medium(gra wyglada ładnie) bez AA czy multismaplingu i gierka śmiga w 1024x768 detale na medium-low rowniez smiga .... osobiscie wydawało mi sie ze bedzie kicha a jednak da rade płynnie pograc ;p

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...