Skocz do zawartości
Małpożer

Obudowa (max 300zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje nowej obudowy i chciałbym się doradzić jaką wybrać w cenie do 300zł. Przeglądając allegro i sklep.madtech.pl znalazłam kilka odpowiadających mi modeli, jednak nie wiem, która zapewni dobrą cyrkulację powietrza.

 

Antec Three Hundred - trochę nie podoba mi się wystający u góry grill od wiatraczka, ale z wyglądu może być

Sharkoon Rebel 9 - podoba mi się jej wygląd, jednak czy w zatokach które zajmuje przedni wiatraczek da się zamontować dysk?

Cooler Master RC-590-KWN1-GP - tak samo jak w przypadku Sharkoon Rebel 9 fajna obudowa, tylko jak z tymi dyskami? I jeszcze jedno, czy w przyszłości jakbym zmieniał chłodzenie na wodne, to dałoby się u góry zmieścić jakąś większą chłodnicę?

 

Co najważniejsze, to czy w każdej z tych obudów zmieściłby się chlodzenie typu: Thermalright Ultra-120 eXtreme?

 

Z gory dzieki za pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do 300 zł najlepsza bedzie obudowo COOLER MASTER RC-690 Dominator (na allegro nówki chodzą po 279zł).

Przeciąg w budzie odpowiedni. W zestawie masz 3 wentylatory 120 mm.

Z montażem dysków nie ma żadnych problemów, a przedni wentylator w niczym nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie, bo chłodzi dysk. Dyski montuje sie w specjalnych koszykach za przednim wentylatorem.

Miejsca w środku jest dość dużo, zasilacz montowany na spodzie budy, więc u góry jest miejsce. Moim zdaniem do chłodzenia wodnego pasuje jak najbardziej.

Pentagram Karakorum to dość potężne chłodzenie a mieści się bezproblemowo, więc z Thermalright Ultra-120 eXtreme też nie powinno być problemu.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na tą:

 

Tacens Sagitta Lux

http://realitynet.pl/e107_plugins/content/...php?content.226

 

tak tylko zarzucam, bo sam się nad nią zastanawiam, ale wypada dobrze :P

 

+ 200 zł na esc.pl

+ 1 podświetlany 12 cm wentyl w komplecie

+ możliwość montażu dodatkowych 3x12cm

+ wyświetlacz LCD z kontrolą obrotów i czujnikami ciepła

+ szybka w ściance

- montaż śrubowy

 

 

 

A co do Twoich typów:

 

1. Antec Three Hundred - zwyczajnie brzydka

2. Sharkoon Rebel 9 - wersja z 25 cm wentylatorem jest ciekawa

3. Cooler Master RC-590-KWN1-GP - no to już jest coś (wersja z oknem znacznie ładniejsza, ale ma jeden slot mniej na wentylator)

Edytowane przez wojtek858

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje Antka 300 jak zzizzy , posiadam te bodę od kilku tygodni i jest rewelacyjna , zamontowany pentagram Karakorum jest chłodzony przez górny i tylny wentylator dzięki czemu mogłem zdjąć ten oryginalny shit zamontowany na pentagramie temperatury na procku e6300 1,86@3.00 ghz w stresie do 55'C w spoczynku 37'C dyski pracują w temperaturze 26'C chłodzone przez dwa wentyle z przedniego panela , grafa 3870 z założonym accelero twin turbo dzięki wentylowi z boku obudowy mogła by się obejść bez tych 2 org. wiatraczków wiem bo sprawdziłem przez przypadek , tzn. po któryms z kolei grzebaniu w kompie ich nie podłączyłem i zorientowałem się dopiero po paru dniach jak spojrzałem w temperatury , w stresie bylo 80 'C , wykonanie 1 klasa , wygląd wg mnie rewelka

POLECAM

z tych co Ty podałeś to widziałem osobiście jeszcze rebel 9 , ale jak zobaczyłem różowe i zielone wejścia mini jack i ogólnie sama budę obrazu byłem na nie , na pewno nie ma przy niej wrażenia ze jest to sprzęt dobry jakościowo (nie pisze ze ma być jakiś super hiper , ale miałem odczucie że patrze na budę za 100zl )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc pozostało 2 zawodników :rolleyes: :

- Sharkoon Rebel 9

- COOLER MASTER RC-690 Dominator - chyba na tą obudowę się skuszę, tylko ten panel u góry tak jakoś dziwnie umieszczony... dobrze się korzysta z tego panelu?

Rebel wg. mnie odpada ze względu na umieszczenie zasilacza.

Panel w Dominatorze jest naprawdę ok. o ile obudowa nie stoi na biurku, bo jeżeli tak to będzie nie do użytku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc pozostało 2 zawodników :rolleyes: :

- Sharkoon Rebel 9

- COOLER MASTER RC-690 Dominator - chyba na tą obudowę się skuszę, tylko ten panel u góry tak jakoś dziwnie umieszczony... dobrze się korzysta z tego panelu?

Miałem już obudowę z panelem na dole i z boku, ale to rozwiązanie z RC690 jest najwygodniejsze. Oczywiście jeśli obudowa stoi na podłodze. Nawet nie trzeba się schylać, wystarczy sięgnąć ręką.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Antec Nine Hundred. To w sumie szerokość ta sama, 1 mm mniej w Three Hundred. U mnie Thermalright Ultra 120 eXtreme w kombinacji z Noctua NF-P12 1300 wszedł, chociaż bardzo się bałem, że się nie uda. Wlazł z niecałym 1 cm luzu. To nie pozwoli Ci tego chłodzenia wykorzystać w 100% raczej, bo troszkę powinien mieć tego luzu(Producent zaleca chyba 3-4 cm z tego co pamiętam). No w każdym razie sądzę, że na temp. tak niekorzystnie nie wpłynie.

Przepływ powietrza jest bardzo dobry.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już obudowę z panelem na dole i z boku, ale to rozwiązanie z RC690 jest najwygodniejsze. Oczywiście jeśli obudowa stoi na podłodze. Nawet nie trzeba się schylać, wystarczy sięgnąć ręką.

U mnie akurat jednostka centralna stoi na podłodze :D Chyba się skusze na tego Cooler Master'a, tylko ostatnie pytanko, czy ta siatka u góry jest dość wytrzymała aby utrzymać subwoofer 1-3kg, bo nie mam gdzie indziej go postawić ja na obudowie :angry: (tak to jest jak się ma pseudo biurko, gdzie monitor zajmuje 80% jego powierzchni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na górze Dominatora są 2 wyloty dla wentylatorów, ale jeżeli nie będziesz ich tam wkładał to nie ma problemu. Jaką szerokość ma ten subik, bo po obu stronach siatki masz takie dwie wystające ponad powierzchnię srebrne listwy. Lepszym rozwiązaniem było by ustawienie suba tam gdzie jego miejsce, czyli gdzieś w rogu pokoju, po co ma Ci dodatkowo podgrzewać kompa i nim trząść ;)

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maxsp2

Ja też bym był za Dominator.Moze tez być Termalke ale ten dominator jest lepszy ...

 

Zreszta widac po fotkach .. 

 

 

 

Najlepszej ceny szukaj w porównywarkach :)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszym rozwiązaniem było by ustawienie suba tam gdzie jego miejsce, czyli gdzieś w rogu pokoju, po co ma Ci dodatkowo podgrzewać kompa i nim trząść

U mnie problem jest taki, ze mam moje pseudobiurko, obudowa i zaraz za obudowa folet, ktory stai w rogu pokoju, z drugiej strony subka tez nie postawie bo sa drzwi do drugiego pokoju, tak wiec wszystko na styk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu lepiej mieć zasilacz na dole obudowy? Trochę bym się bał, że może coś wpaść w wentylator :/

 

PS muszę przyznać, że ten temat zmienił moje gusta co do obudów i sam się zastanawiam teraz nad tymi zaproponowanymi tu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady,nie widzę potrzeby grzebania w kompie codziennie.

KitKat DFI nie montuje zworki Clear Cmos na swoich płytach?

A zasilacz można wkręcić normalnie, wentylatorem do dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haa... A co jeśli Twoją zworkę zasłania spora karta graficzna? :D A co jeśli drugą zworkę zasłania chłodzenie od procesora? :)

 

Wentylatorem do dołu? Jak to się przekłada na temperatury, bezpieczeństwo i stabilność? Moje PSU właśnie wkręcili przy składaniu wentylatorem do dołu, ale właśnie odwróciłem, bo przecież nie miał czego wciągać na mój rozum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haa... A co jeśli Twoją zworkę zasłania spora karta graficzna? :D A co jeśli drugą zworkę zasłania chłodzenie od procesora? :)

Zawsze możesz użyć komputera w który wyposażyła Cię natura... znajdziesz go między uszami :P

Zakładasz na piny Clear Cmos kabelki z mikroprzełącznikiem (jak reset i power on obudowy) i nawet nie będziesz musiał rozkręcać pudła.

 

 

Wentylatorem do dołu? Jak to się przekłada na temperatury, bezpieczeństwo i stabilność? Moje PSU właśnie wkręcili przy składaniu wentylatorem do dołu, ale właśnie odwróciłem, bo przecież nie miał czego wciągać na mój rozum.

Bardzo dobrze się przekłada, z tego co wiem Antek ma pod zasilaczem sporo miejsca, a Dominator ma tam perforację więc zaciąga sobie zimne powietrze spoza obudowy. I czemu miało by to być niebezpieczne i powodowało niestabilność zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do tej drugiej zworki nie ma dostępu z tyłu obudowy?

Niby jest, ale nie ma jak jej wyjąć, bo siedzi dość głęboko, a i otwór jest bardzo wąski. W wolnej chwili będę musiał włożyć sobie przedłużoną zworkę. ;) Aktualnie na upartego można wyjąć po długich siłowaniach dwoma igłami, ale w takim wypadku już wolę bateryjkę wyjąć. :D

 

 

Mnie się wydawało, że wentylator nie powinien być skierowany centralnie na... Nic. Tzn. teraz zaczynam powoli rozumieć o co chodzi, ale myślałem, że on powinien mieć przestrzeń nad grillem, z której by zaciągał powietrze. A tak to grill przylega do dolnej części obudowy. Tak jest w moim Antku 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatorem do dołu? Jak to się przekłada na temperatury, bezpieczeństwo i stabilność? Moje PSU właśnie wkręcili przy składaniu wentylatorem do dołu, ale właśnie odwróciłem, bo przecież nie miał czego wciągać na mój rozum.

Ja powiem tak. Mam budę M690 Dominator. Montowałem juz zasilacz grillem do dołu i grillem do góry.

Przy ustawieniu grillem do dołu, zasilacz trochę mniej się grzeje a jego wentylator kręci się z mniejszą szybkością. Szczególnie widoczne jest to w stresie, kiedy temperatura wewnątrz obudowy podnosi się.

Także ustawienie zasiłki grillem do dołu jest dla zasilacza korzystniejsze. Stopki obudowy są na tyle wysokie, że bez problemu zasysa on sobie powietrze spod budy. Zresztą w instrukcji od obudowy też sugerują montowanie zasilacza grillem do dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.

 

U mnie w Antku 900 nie ma tak dobrze. Stopki są, ale podstawą obudowy jest płyta nieperforowana tak jak u Was. Nie ma czego zasysać, a jednak w montowni przykręcili grillem do dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Mam budę M690 Dominator. Montowałem juz zasilacz grillem do dołu i grillem do góry.

Przy ustawieniu grillem do dołu, zasilacz trochę mniej się grzeje a jego wentylator kręci się z mniejszą szybkością. Szczególnie widoczne jest to w stresie, kiedy temperatura wewnątrz obudowy podnosi się.

Także ustawienie zasiłki grillem do dołu jest dla zasilacza korzystniejsze. Stopki obudowy są na tyle wysokie, że bez problemu zasysa on sobie powietrze spod budy. Zresztą w instrukcji od obudowy też sugerują montowanie zasilacza grillem do dołu.

I w ten sposób mamy zamiast zasilacza odkurzacz, który wciąga cały kurz z obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w ten sposób mamy zamiast zasilacza odkurzacz, który wciąga cały kurz z obudowy.

Jak masz syf w domu to komp robi za odkurzacz, wystarczy czasem posprzątać :P

A serio to tak czy inaczej zasilacz się zakurzy, jak ciągnie z dołu oczywiście szybciej. Kompa też trzeba odkurzyć albo przedmuchać od czasu do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...