Skocz do zawartości
nedudej

Czesci Za 2000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

jeden rdzeń nic tutaj nie pomaga.

 

Jestem po całym dniu testów, łączyłem już różne kombinacje części i efekt jest okropny – taki zresztą jak przypuszczałem czyli procesor/płyta główna.

 

Ogólnie komputer który posiadam to (zestaw1):

 

E2160

Foxconn P35

Ram – patriot 2x2gb i 2x1gb

Dysk 320 samsung

Grafa 8800gt

 

Dla przypomnienia komputer jaki złożyłem to(zestaw 2):

 

Procesor:AMD Phenom II X3 720

Płyta główna:Gigabyte MA790X-UD4 /AMD 790X

Pamięć RAM:G.Skill 4GB (2x2GB) 800MHz CL4 PK

Dysk twardy:Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II

Karta graficzna:Asus HD4850 512MB DDR3 /256bit

 

Na obu komputerach testowałem pod win xp 32 bity.

 

Zestaw 1 – brak kłopotów z cs-em, działa płynnie inne gry też lepiej niż na zestawie2

Zestaw 2 – problemy z cs-em, przycina, gry działają na podobnym poziomie co na zestawie1 mimo lepszego proca i grafy.

 

Sprawdzałem naprawdę wszystko, przekładałem kartę graficzną z zestawu1, stawiałem system na innym dysku, podkręciłem proca do 3,6ghz, podnosiłem napięcie na pamięciach ram.

 

Przetestowałem tego Radka na zestawie1 i również nie było problemów więc grafa ani sterowniki tutaj winy nie mają. Dodatkowo przekładałem ram z jednego zestawu do drugiego, ramy też nie robią problemu na zestawie1 więc można wykluczyć tutaj problem ramu. Przekładając wszystkie części testując po kolei wychodzi że nie mogłem jedynie przełożyć proca na inna płytę bo nie mam takiej płyty z czego wynika, że problem definitywnie leży w jakichś ustawieniach płyty lub w samym procku. Niestety średnio widzę wyjście z sytuacji, problem faktycznie jest, części raczej w sklepie mi nie przyjmą i tutaj się nie dziwię, pozostaje mi sprzedać jako używane i poskładać coś z procem intela  tak żałuję, że wybrałem amd do którego nie miałem ani trochę przekonania w momencie zakładania tematu tutaj oraz na pclabie, szkoda że ludzie tak mocno przekonują innych do wyższości tego rozwiązania mimo tego, że sami w sigach mają proce intela.

 

jeżeli jakieś testy mogą tutaj pomóc odszukać problem to dajcie znać, postne wyniki.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez nedudej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem winowajcę tego problemu. To... płyta. Na forum AMD znalazłem taki post:

 

Hello,

 

I own this motherboard and from what I'm seeing on the forums, possibly 2 other guys also own one and are having issues with it (or the 790X chipset).

 

The main issue is frame stutter/jerking with a 4870 gpu, and I've been having it from day one (my system is only a week old)

 

Is there anyone else out there having this issue?

 

My build:

 

CPU: Phenom 2 940

 

Mobo: Gigabyte GA-MA790X-UD4

 

GPU: Sapphire HD4870 1GB Toxic

 

RAM: A-DATA 4GB

 

PSU: Enermax Pro82+ 625W

 

OS: Vista x64

Stutter to owe ścinki, o których piszesz. Okazało się, że dopiero wymiana płyty sprawiła, że problemy zniknęły... Zapewne musisz spróbować tego samego.

 

Osób z podobnym problemem jest więcej... Wygląda na to, że tej płyty nie ma co polecać.

 

Tu masz temat, jeśli chcesz sobie poczytać:

 

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...amp;STARTPAGE=1

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za znalezienie tego tematu

 

czy ja moge ta plyte reklamowac? lub poprosic o wymiane na inna? kable saty niestety odpakowalem :(

 

dla pewności napisałem maila w tej sprawie od sklepu esc.pl oraz wysłałem zapytanie do gigabyte, zobaczymy co z tego będzie.

Edytowane przez nedudej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałeś przez neta to teoretycznie masz 10 dni na wymianę.

Jak kupowałeś w sklepie to idź do nich i powiedz jak wygląda problem, w końcu kupiłeś u nich częci za 2500 (???) zł i podejrzewam że nie będą robić problemu z wymianą, szczególnie na coś troszkę droższego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wymienić płytę na tego polecanego Asrock-a 790gx i faktycznie teraz jest ok. Dodatkowo otrzymałem odpowiedz od Gigabyte-a z które nic nie wynika, mimo to wkleje ją.

 

"Czy probowal Pan bios F2A?

 

Czy mozna uznac ze to wada plyty? Mysle ze za wczesnie na takie stwierdzenia. Nie odnotowalismy innych takich zgloszen a biosy sa caly czas modyfikowane i wersja F3F nie jest jeszcze finalna.

 

Pomoc techniczna GBT"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...