Skocz do zawartości
KurtCobain

Pomoc W Wyborze Komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Przez ponad 2 lata miałem strasznego "trupa" :D , ale dało się na nim pracować, oglądać filmy czy nawet pograć w jakieś proste gierki. Kilka dni temu niestety mi padł, spalił się procesor i płyta główna. Niestety, aktualnie nie siedzę w sprzęcie komputerowym, nie mam pojęcia o procesorach, płytach głównych itd. I tu liczę na Waszą pomoc w dobrze sprzętu, chodzi o całą jednostkę centralną.

Sprzęt będzie przeznaczony do filmów, obróbki filmów, do pracy i gier.

Tyle, że mam na myśli nowe hiciory :D

Z chęcią bym pograł w takie GTA IV :))

Sprzęt chciałbym zakupić w komputroniku.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet?

I z góry odradzam komputronik. Lepiej kupić na esc.pl

 

http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Zestawy-K...9r-t247005.html

Budżet do 1900 zł

A co komputronika - zależy mi na ew. szybkich reklamacjach, pewnym serwisie, bo w przeszlosci juz sie uzerałem z roznymi "ekspertami" w sprawach reklamacji :/

Dzięki za podesłanie linka - tyle, że chciałbym złożyć komputer pod kątem nowych gier a konkretnie gta IV (znajomy ma oryginała i widziałem jak u niego to się prezentuje...brak słów :) )

Także większą wagę chciałbym skupic na karcie graficznej i procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co komputronika - zależy mi na ew. szybkich reklamacjach, pewnym serwisie, bo w przeszlosci juz sie uzerałem z roznymi "ekspertami" w sprawach reklamacji :/

No to esc, najlepsze podejście do klienta z jakim się kiedykolwiek spotkałem, najlepsze rozwiązywanie problemów gwarancji.

Od komputronika lepiej w esc (wysoka jakość) lub nawet agito (niskie ceny).

Ogólnie dwie możliwości

AMD lub Intel.

Do 1900zł wybrał bym intela E5200 i płytę AsRock 45TS. Do tego 4gb ramu w dualu i grafikę typu 4830 lub za miesiąc 4770.

Do 2k wybrał bym AMD PII 710 i płytę asrocka (lub w jednym sklepie w Toruniu biostara). Do tego 4gb ramu dual 1066 i grafikę do 400zł z zamiarem wymiany na lepszą za rok. Albo wersja "b" ta sama płyta ale tańszy procesor z zamiarem wymiany na 710 za rok za to mocniejsza grafika.

Myślę, że intel jest mniej problemowy w tej sytuacji. Z amd w tej cenie więcej kombinowania i trzeba to lubić aby się tak bawić w ciągłe zmiany. Natomiast gta4 lepiej pójdzie na phenomie 2 bo ma więcej rdzeni i jest szansa na odblokowanie czwartego przy pomyślnych wiatrach (tylko odpowiednie płyty główne 790gx + sb750/710 z odpowiednimi biosami).

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to esc, najlepsze podejście do klienta z jakim się kiedykolwiek spotkałem, najlepsze rozwiązywanie problemów gwarancji.

Od komputronika lepiej w esc (wysoka jakość) lub nawet agito (niskie ceny).

Ogólnie dwie możliwości

AMD lub Intel.

Do 1900zł wybrał bym intela E5200 i płytę AsRock 45TS. Do tego 4gb ramu w dualu i grafikę typu 4830 lub za miesiąc 4770.

Do 2k wybrał bym AMD PII 710 i płytę asrocka (lub w jednym sklepie w Toruniu biostara). Do tego 4gb ramu dual 1066 i grafikę do 400zł z zamiarem wymiany na lepszą za rok. Albo wersja "b" ta sama płyta ale tańszy procesor z zamiarem wymiany na 710 za rok za to mocniejsza grafika.

Myślę, że intel jest mniej problemowy w tej sytuacji. Z amd w tej cenie więcej kombinowania i trzeba to lubić aby się tak bawić w ciągłe zmiany. Natomiast gta4 lepiej pójdzie na phenomie 2 bo ma więcej rdzeni i jest szansa na odblokowanie czwartego przy pomyślnych wiatrach (tylko odpowiednie płyty główne 790gx + sb750/710 z odpowiednimi biosami).

Okej, czyli :

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 515 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 349 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 800MHZ - 160 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4830 512MB - 439 zł

Zasilacz: Antec EarthWatts 380W - 199 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 255 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

Wychodzi troszkę ponad 2k i do tego obudowa oczywiscie, tak ?

 

PS. Uciągnie ta grafa nowe gierce?;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to najlepsze, co możesz dostać.

Ok, bardzo dziękuje za pomoc Panowie :D Mam tylko jeszcze kilka wątpliwości, otóż ... :

1. Mam w trupie napęd dvd, teac`a, nie będzie problemu z podłączeniem go ?

2. Mam sprawny zasilacz Chiefteca 420. Będzie pasował ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie

2. Podaj z tabliczki ile ma amperów na linii 12V

 

Jeśli zależy Ci na GTA IV, zmieniłbym kartę na obóz zielonych - 9800GT:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=13854

-12V

0.8A

9.6W

 

A co do grafy : Co do tej grafiki - grałeś na niej w gta?

Pozdrawiam.

Edytowane przez KurtCobain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nie widzę sensu zmiany "stajni".

 

Za to Ty - fanie Nirvany, tak jak ja - co do zasilacza :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na jednym ma 2 linie 12V, na drugim jedną, ale na obu ma 216W... Zdaje mi się jednak, że to łącznie może mieć te 216W ze względu na mocną 5V. U mnie sytuacja z Chiefteciem 350W, ale GPS była taka, że miał 216W na tabliczce, ale robił 300W (błąd na tabliczce), ale nie miał takiej mocnej 5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nie widzę sensu zmiany "stajni".

 

Za to Ty - fanie Nirvany, tak jak ja - co do zasilacza :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na jednym ma 2 linie 12V, na drugim jedną, ale na obu ma 216W... Zdaje mi się jednak, że to łącznie może mieć te 216W ze względu na mocną 5V. U mnie sytuacja z Chiefteciem 350W, ale GPS była taka, że miał 216W na tabliczce, ale robił 300W (błąd na tabliczce), ale nie miał takiej mocnej 5V.

Ok, biorę radzia.

A więc zasilacz może zostać ? :D

Pozdrówka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...