Skocz do zawartości
Mietek Bokser

Nietypowy Upgrade Kompa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta: Gigabyte GA-K8NE (nForce4-4x, Socket 754)

Procek: AMD Sempron, 1400 MHz (7 x 200) 2500+

RAM: 1GB DDR400 (2x512) 2.5-3-3-7

Grafika: PCI-E NVIDIA GeForce 6600 128MB/128bit chłodzona pasywnie

HDD: internal WD Caviar 80GB SATA I + external WD Caviar 750GB

Monitor: NEC FE991SB 19" diamondtron 1280x1024x32@85H

 

komputera używam głównie do pracy pod win+programiki, neta, archiwizacji danych, czasem jakas bardzo stara gierka, chodzi mi glownie o moc obliczeniowa i stabilnosc, postanowilem wiec najmniejszym kosztem zrobic taki

nietypowy upgrade...

 

jakis procesor 2 rdzeniowy o niezlym stosunku ceny do mocy i jednoczesnie pewny, przynajmniej 2,5 Ghz

(raczej nie bede kręcił na początek, ew później gdyby dało sie z niego zrobić stabilne 3,0, to byloby miło :) )

 

ram.. męczy mnie niesamowicie stara pamięć 1Gb, wydaje mi sie ze potrzebuje ok 2-3 GB, ale przy obecnej

cenie pamieci i zalozeniu ze nie bede juz dokładał, od razu chyba warto <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 4 GB,

 

jako że nowy procesor + ram, no to niestety nowe mobo..

i tu nie lada orzech do zgryzienia....

 

 

nie wiem jak to będzie chulać, ALE chciałbym zostawić starą leciwą grafikę na PCI-E (tego 6600)

i stary wolny dysk 80 GB na SATA-I,

 

duperele, ala nagrywarka, glosniczki, myszka, listwa, obudowa, bedzie ze starego

 

chciałem tez porwać sie na szalony pomoysł i zostawic też starego feela 300W,

do tego nowego konfigu :) jednak, z nadejsciem wiosny komp zaczal sie restartowac bardzo czesto,

przy niskich temperaturach bez powodu ( ---> zasilacz? płyta?)

 

więc pewnie trzeba będzie jeszcze zasilacz nowy, wydaje mi się ze markowe 350-400W spokojnie wystarczy

 

na razie wybrałem coś takiego (proszę o komentarz i pomoc)

i co sądzicie o pakowaniu do tego starej grafiki i dysku ? nie bedzie z tym problemu?

 

Intel Pentium Dual Core E5200 2.5GHz, 800MHz FSB ~280zł

Goodram 4GB (2*2GB)DDR2 800MHz CL5 GR800D264L5/4GDC ~160zł

Antec EARTHWATTS 380W ~180zł

 

no właśnie... tylko jakie mobo..

myślalem o

Gigabyte GA-EP45-DS3L, ale drogie :( ~ 410zł

 

chciałem się zmieścić w okolicach 1000zł jednak nieukrywam ze przedział jest od 800-1200 :)

chociaz wydaje mi się ze dawanie wiecej niz 1000-1100zł w tego kompa to i tak juz strata kasy...

 

bardzo proszę o komentrz.

 

plan jest taki ze zakupie to mobo+proc+ram+zasilacz i upcham ze starą grafiką, dyskiem, dvdrw

do starej budy modecom prostation

 

systemem na razie będzie win xp pro pl sp2 lub sp3

 

ale nie wykluczam visty, lub 2 systemów na raz,

 

i nie obraziłbym się gdyby nadzodzacy windows 7, dało się jeszcze na tym odpalić :)

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200 - 285 zł

Płyta Główna : ASRock P45TS - 299 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 800MHZ - 160 zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 115 zł

 

Razem - 859 zł (ESC)

 

Płytę można ewentualnie brać P5B Premium z allegro za 269 zł (będzie lepsza), starczyłoby także na HD4670 (HIS za 315 zł).

 

Na AMD:

 

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 515 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 299 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 800MHZ - 160 zł

Zasilacz : Antec EarthWatts 380W - 199 zł

 

Razem - 1179 zł (ESC)

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość michalt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem w życiu rózne kompy, w tym do dziś mam w drugim kompie zasilacz ENLIGHT 300W

(kiedyś to było coś...., o ile jeszcze pamiętacie te czasy :) )

 

poźniej miałem w innych kompachc różne zasilacze, głownie feele i modecomy,

bo wymyślilem ze szkoda kasy na czifteki i enlajty, antki itp..

 

teraz po wielu latach, doszedelem do wniosku oczywistego dla wiekoszci z was:

nie warto oszczedzac na zasilaczach :)

 

wiec brałbym raczej tego 380 anteca, slyszalem tylko jakies plotki, ze jak temp otoczenia czy

w obudowie skoczy, to on mimo obciazenia malutkiego buczy, a wyjety z obudowy

i obciazaony mocno jest cichy, tzn zeby dobrze wentylowana obudowe miec..

 

wiecie cos na ten temat?

 

czyli tak jak myslalem, procek i ram zostaje, powiedzmy ze ten antec tez, no chyna ze cos do 200zł

jest jeszcze fajnego?

 

ps.

a jak uwazasz/uwazacie? ten stary dysk na sata 1, i grafika nie bedą kulą u nogi tego konfiga?

dysk podepne normalnie do sata 2 i przelaczy sie na sata1? czy jakas zworka?

 

co do ceny, to zbicie owszem moze wchodzisz w gre, ale zbicie dla zbicia, tzn oszczednosci

a nie w celu np, wsadz tam nowa grafike 512 mb, czy cos :)

 

jak maja sie te plyty do siebie?

tzn ten asrock vs typowny przezemnie gigabyte? roznica 300vs 400 zł.. wiec jezeli ten giga pewniejszy...

to moze sie szarpne,

dziwi mnie tylko ze nie ma jakis plyt niszowych za 200-250zł ktore moglby by byc mila i tania alternatywa

dla tego gigabyte

 

pamięci te goodramy? czy ew polecacie cos innneg?

 

myslalem jeszcze o hubie usb, bo mam sporo urządzen, ale widze ze teraz plyty mają

w standardzie po 8-12 portow :) wiec obejdzie sie bez huba

 

nie interesuje mnie grafika kompletnie... pisalem ze wkladam starego ge force 6600... i to wystarcza gram w 2-3 gry sprzed kilku lat... :)

 

ktos pokusi sie o porównanie czy zestawienie ze soba

 

AMD Athlon 64 X2 6000+ 3,0 Ghz vs ten moj intel 5200 vs ten amd phenom x3?

 

jake sa roznice i jak duze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie interesuje mnie grafika kompletnie... pisalem ze wkladam starego ge force 6600... i to wystarcza gram w 2-3 gry sprzed kilku lat... :)

 

ktos pokusi sie o porównanie czy zestawienie ze soba

 

AMD Athlon 64 X2 6000+ 3,0 Ghz vs ten moj intel 5200 vs ten amd phenom x3?

 

jake sa roznice i jak duze?

Athlonem 6000+ się nie przejmuj, nie warto.

 

To w takim razie bierz mój zestaw na AMD - starczy ci do wszystkiego, a bardziej jest przyszłościowy. Będziesz mógł się pobawić w odblokowywanie 4 rdzenia.

 

Modecom sprzedaje budżetowe Feele, które udają zasilacze i solidne, takie jak MC-350, który jest równy (i mocą, i jakością) Chieftecowi 400W. Jak kupisz MC-350 zamiast Anteca niczym nie zaryzykujesz, oba będą równie dobre, choć MC jest tańszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlonem 6000+ się nie przejmuj, nie warto.

 

To w takim razie bierz mój zestaw na AMD - starczy ci do wszystkiego, a bardziej jest przyszłościowy. Będziesz mógł się pobawić w odblokowywanie 4 rdzenia.

 

Modecom sprzedaje budżetowe Feele, które udają zasilacze i solidne, takie jak MC-350, który jest równy (i mocą, i jakością) Chieftecowi 400W. Jak kupisz MC-350 zamiast Anteca niczym nie zaryzykujesz, oba będą równie dobre, choć MC jest tańszy...

 

dzieki

 

pozostane razej przy procku do 280-300zł ten amd jest 2x drozszy prawie, a wątpie zeby 2 razy szybszy był :)

 

można coś szerzej o tym asrocku? nie widze go w sklepach w moich okolicach, cos malo popularny?

ew co jescze z płyt?

 

nikt nie odpowiedział na pytanie czy warto +100zł i brac tego gigabyte (liczy sie dla mnie trwalosc i stabilnosc tez)

 

wole doplacic 100 do dobrej plyty i procka miec 5200 za 285zł, niz slaba plyte i procka za 550zł

 

 

ps. czy mowimy o tym modecomie?

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,19656/

Edytowane przez Mietek Bokser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można coś szerzej o tym asrocku? nie widze go w sklepach w moich okolicach, cos malo popularny?

ew co jescze z płyt?

P45TS? To jedna z najtańszych płyt na P45 - dorównuje temu gigabyte'owi, którego zaproponowałeś.

Osobiście jednak brałbym P5B Premium.

 

nikt nie odpowiedział na pytanie czy warto +100zł i brac tego gigabyte (liczy sie dla mnie trwalosc i stabilnosc tez)

Nie.

 

wole doplacic 100 do dobrej plyty i procka miec 5200 za 285zł, niz slaba plyte i procka za 550zł

Rzecz w tym, że ten Asrock 780GXH to bardzo solidna płyta - marką się nie sugeruj. Zbiera naprawdę dobre recenzje na całym świecie. Już parę osób ma ją na tym forum i oprócz narzekań na program (nie bios) Asrocka do podkręcania, innych obiekcji nie ma.

 

Tak. Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie grasz to po co ładowac kasę w grafikę?

kup Biostara TA790GX i do obliczeń, internetu i starych gier integra styka.

a zaoszczędzone dziengi lepiej chyba dołożyć do procesora czy zasilacza.

a jak za dwa lata uznasz że trzeba jednak dobrac graikę, to 4850 pewnie będzie za 150zł:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie grasz to po co ładowac kasę w grafikę?

czytasz ze zrozumieniem :) ?

 

przeczytaj moje posty raz jeszcze i pokaz gdzie laduje kase w grafike,

bo wydaje mi sie ze dosyc wyraznie podkresilem ze nie :P

 

biostar? o.O ? a co to za cudo.. brzmi conajmniej egzotycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytasz ze zrozumieniem :) ?

Najwyraźniej nie czyta...

 

biostar? o.O ? a co to za cudo.. brzmi conajmniej egzotycznie :)

To bardzo porządna firma.

 

Ale polecona bez sensu, bo droższa i lepsza tylko do zestawów w wyższej klasie. Tobie wystarczy Asrock 780GXH.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ale polecona bez sensu, bo droższa i lepsza tylko do zestawów w wyższej klasie. Tobie wystarczy Asrock 780GXH.

Problem w tym, że jak zechce zmienić procesor na x3/4 to odblokowanie go na tym AsRocku nie będzie raczej pewne. Biostar (podobnie jak AsRock AOD790GX) daje 100% na odblokowanie procesora ;) Poza tym 790GX występuje w komplecie z SB750, więc nie będzie problemów z OC czy temperaturą. (chociaż jeśli x3/4 nie chce to niech bierze tego 780GXH)

 

PII x3 jest o wiele lepszy.

Nie o wiele (na pewno nie jako cena/wydajność), ale możliwość odblokowania go na x4 915/925 zdecydowanie zwiększa jego wartość, wynosząc go ponad serię x4 9x0 (tak jest, bo x3 ma DDR3/AM3). Ja bym został przy intelu, bo grafikę już masz (więc nie widzę sensu pakować się w integre). Tak sobie weźmiesz tego AsRocka na P45 a jak dostaniesz przypływu pieniędzy i będziesz miał ochotę zagrać to wsadzisz sobie tam np. 4850, bo reszta kompa jest bardzo przyzwoita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że jak zechce zmienić procesor na x3/4 to odblokowanie go na tym AsRocku nie będzie raczej pewne. Biostar (podobnie jak AsRock AOD790GX) daje 100% na odblokowanie procesora ;) Poza tym 790GX występuje w komplecie z SB750, więc nie będzie problemów z OC czy temperaturą. (chociaż jeśli x3/4 nie chce to niech bierze tego 780GXH)

...?

 

780GXH ma SB710, czyli pociętego SB750 i posiada opcję ACC... Poczytaj w temacie o Asrocku.

 

@Mietek Bokser

 

Może jednak weź P5B Premium z allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ma SB710 a nie SB750. Jakimś cudem SB750 pozwala na odblokowanie dowolnego 7xx czy 8xx bez zbijania prędkości choćby o 1mhz (wiem, bo sprawdzałem na tym biostarze). Z kolei z SB710 jest różnie...

 

Nie ważne tak czy inaczej, bo kolega zostaje przy intelu (imho najlepsza decyzja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ma SB710 a nie SB750. Jakimś cudem SB750 pozwala na odblokowanie dowolnego 7xx czy 8xx bez zbijania prędkości choćby o 1mhz (wiem, bo sprawdzałem na tym biostarze). Z kolei z SB710 jest różnie...

 

Nie ważne tak czy inaczej, bo kolega zostaje przy intelu (imho najlepsza decyzja).

 

ostatnie 2 rzeczy kupione na allegro okazały sie zjeba@*!^#(

piersza padła od razu, druga jak juz dalem pozytwya i pouzywalem z tydzien..

 

tak ze slowo allegro budzi u mnie na razie traume :)

 

chociaz widze ją tam za 280zł...

 

jakas reklama dla niej? co za nią przemawia?

Edytowane przez Mietek Bokser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociaz widze ją tam za 280zł...

 

jakas reklama dla niej? co za nią przemawia?

Sekcja zasilania - 6 faz (w razie czego do Quada w przyszłości). Max FSB - trochę ponad 500MHz.

 

Masz 2 lata gwarancji.

 

Myślę, że warto brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...