Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Fallout - "new Vegas"

Rekomendowane odpowiedzi

tryb hardcore wcale nie jest taki hardcore wystarczy na bieżąco kontrolować poziom zapotrzebowania na pożywienie, wodę i sen w samej grze coś do zjedzenia można znaleźć na każdym kroku... jedyne co może tak naprawdę może uprzykrzyć nam życie to powolne leczenie np stimpakami no i trzeba już używać doctors bag żeby wyleczyć kończyny, sam sen nie wystarczy... nie powiem ten tryb mi się podoba, gra się o wiele ciekawiej

 

a co do książek, złapałem na razie jedną i dodało mi +3, hmm...

Edytowane przez zal0st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafy to nalezy dodac ze ten silnik tak naprawde nie czerpie zbyt wielu kozysci z 32 bitowej palety

ograniczajac ilosc uzytyych kolorow mozna zaoszczedzic w cholere przepustowosci pamieci na karcie graficznej

dla przykladu 2 zdjecia zapisane w 32bitach .bmp , jedno zajmuje 3MB drugie 1,2MB

a wszystko poprzez ograniczenie palety barw , tak naprawde to nawet Crysis nie wykozystuje wiecej niz 20-30 % z pelnych 32 bitow

kto sie bawil choc troche obrobka fotek na potrzeby stron www ten pewnei lapie o co biega .

 

Trzeba miec nadzieje ze bedzie klimat , bo grafa mniej wazna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A to jakiekolwiek gry wykorzystują 32-bit paletę? Bo z tego co wiem to wszystko, łącznie z Windowsem używa 24-bit palety, a pozostałe bity są przeznaczone na takie rzeczy jak choćby przezroczystość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jakiekolwiek gry wykorzystują 32-bit paletę? Bo z tego co wiem to wszystko, łącznie z Windowsem używa 24-bit palety, a pozostałe bity są przeznaczone na takie rzeczy jak choćby przezroczystość.

 

 

Cos w ten desen , dodac nalezy ze wizualnie to taki screen z Fallout wyglada jak dobrze obrobiona grafika zapisana w 16 bitach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, jak wygląda sprawa steama i odsprzedawania gry?

 

Gra zostaje na stałe przypisana do konta Steamowego? To może lepiej nowe konto założyć, jeśli myśli się o odsprzedaniu gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim sporzecie z podpisu gra generalnie chodzi ok poza ogromnymi dropami fpsow w czasie rozmowy z postacia. Wieczorem sproboje fixa z tym d3d9. Jakies wypasne efekty typu hdr i blury i tak mnie nie interesuja.

 

Fix pomogl, nie instalowalem jeszcze nowego patcha ale w koncu gra sie fajnie.

 

 

Na pierwszy rzut oka udziela sie jakis taki przyjemniejszy klimat w gierce, nie wiem czy to efekt placebo ale swiat, watki jest ciekawszy tutaj niz w F3. Moze tez dlatego, ze gra nawiazuje do F1 oraz F2. Mile zaskoczenie gdy wedrujac po mapie i trafiajac na jakas miejscowke w tle poplynela muzyka z pierwszych czesci, motyw Navarro. Na minus nalezy zaliczyc powtorke jesli chodzi o "bunkry" i inne piwnicy czyli lokacje z metalowymi drzwiami ktore wygladaja jednakowo ale i tak jest lepiej niz w F3. Oczywiscie jest juz lepiej bo nie mamy zadnego padaczkowatego metra i jego korytarzy ktore ciagna sie przez kilka godzin. Jest bardziej kolorowo, jest bardziej zywo, mi to odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam oryginalnego Fallouta i problem z płynnością. Można dostać link do fixa?

Masakryczne fps dropy, nawet do 10fps i lag na kursorze w menu gry, pip-boyu oraz w systemie vats.

 

 

Mój config to:

Quad Q9460@ 3,7GHz

8GB DDR2 1066MHz

GeForce GTX460 1GB

Samsung F3 2x1TB w Raid0

Windows 7

 

Fallout 3 na jeszcze starszej grafice chodził dużo lepiej, choć ten specyficzny lag kursora też występował.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do fixa

 

MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service

 

Plik wrzucasz do Program Files (x86)\Bethesda Softworks\Fallout New Vegas

 

Tam gdzie jest fallout exe oraz launcher. Ustawiasz na nowo opcje grafiki w launcherze i wio.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi domyslnie fallouta zainstalwoalo w steam apps o,O

 

Zainstalowane, przynajmniej tka mi się wydaje. FPS dropy wciaz są. Może nie tyle podczas rozmów, co podczas używania VATS a nawet zwykłej walki.. nawet do 7fps. ;|

 

Mocno do kitu, na sprzęcie za 4tysiaki.

 

 

Btw, czemu mi wykrywa kartę graficzną jako 7900GS, gdy mam GTX460??

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy teren, nowa fabuła, pare nowych obiektów, system reputacji w mieścinach, a tak to wszystko obsadzone w tej samej grze.

 

Z nowosci to moze jeszcze roznorodnosc amunicji i reperowanie/modyfikowanie broni.

Nowi przeciwnicy: gekony, wielkie modliszki nimfy, pszczoły mięsożerne...

 

Mam dopiero 2 level ;)

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przesadzone są opinie iż gra wygląda brzydziej niż Fallout 3, ale dialogi i questy również są na tym samym poziomie, a oczekiwania były wyższe.

 

Na razie jednak udało mi się zwiedzić tylko południowe pustkowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra fajna szkoda, że główne miasto - NV wygląda naprawdę obleśnie. Omijam szerokim łukiem...

 

Podobają mi się mody broni i generalnie mniejsza dostępność amunicji, nie wiem czy tryb HC ma na to wpływ. Skille typu "melee" and "unarmed" nabierają sensu. Podział na typy amunicji - duży +! Bardzo fajne są bronie z unikalnymi modelami (poprzediio była zmieniona tylko nazwa) np. klamka Benny'ego czy prototyp karabinu laserowego.

 

Szkoda, że modele broni są takie parszywe, po Far Cry 2 naprawdę trudno się przestawić, taki np. "hunting shotgun" (jeden z mocniejszych) wygląda jak z jakaś żałosna samoróba; szary kawał rurki hydraulicznej a nie broń . Do tego te FPS dropy - problemy z optymalizacją i bugi z trafianiem przeciwnika/zacinajacymi się przeciwnikami.

 

Jak dla mnie gra generalnie dobra, 7/10 ale mogłą by być niskim kosztem o wiele lepsza.

Edytowane przez Chris1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko mam do osób które poradziły sobie z questem bo mnie zarz szlag trafi :mur:

więc tak mam takiego questa Dowiedz się Od Mannyego Vargasa Dokąd zmierzali chanowie czyli idę do miasta NOVAC i rozmawiam

z mannym ale w sumie nic za darmo mam zrobić dla niego przysługę iść na poligon i wytłuc wszystkie guhle więc tak robię wracam z powrotem aby z num pogadać i nic dalej każe mi iść na poligon i zabić guhle damn,nie mam pojęcia co robię źle guhle wytłukłem i dalej kupa,może to jakiś Bug w grze ostatnio zdarzyło mi się widzieć jak koleś po niebie zapierda.... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo nie wytłukłeś wszystkich albo bug jak sam zresztą powiedziałeś, spatchowałeś grę? podobno były jakieś problemy z questami ale nie wiem czy chodziło o jakieś konkretne przypadki czy ogół zdaje się że w najnowszym fixie te błędy są naprawione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym polega urok świata fallout że bronie są stworzone z dostępnych przedmiotów nie zapominaj że świat jest po wojnie tak?

 

FFS Ja mówię o jakości wykonania modeli przez grafików 3D a nie o kwesti koncepcyjnej. Może być broń cała owinięta duct tape i pordzewiała ale z pięknym modelem 3D. Np. Combat Knife wygląda bardzo fajnie a dla kontrastu ten wspomniany shotgun to klapa - po porstu grafik robił model 3D na kolanie żeby zdążyć przed premierą. W Far Cry 2 broń rdzewiała z użyciem - jak zajebiście to było wykonane od strony grafiki - malina! Jeśli broń jest stara i zużyta nie oznacza to, że ma mieć słaby model 3D.

Edytowane przez Chris1981
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest.. ile bethesda ma wkładu w New Vegas, a ile Obsidian?

 

Jest już jakiś patch do NV? MI się udało wyeliminowac fps dropy, fix jest zxianstalowany, ale chyba nie on pomógł.. pare obcji graficznych zjechanych w dół i śmiga, teraz powoli podbijam je do góry.

 

 

Jeżeli chodzi o strzelanie bez systemu VATS, to mam wrażenie, ze jest lepiej niż w Falloucie 3. Normalnie trafiam z podobną skutecznoscią i obrażeniami co w systemie vats. :) Celność jest b dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić. Gra jest wyśmienita pod względem contentu a zwłaszcza fabuły i quest-ów, czyli to na co fani starych f1, f2 liczą. Nie można się od gry oderwać, mimo starusieńkiego silnika obka, marnych animacji i czasem jakiś baboli. Klimat poraża, tak powinien wyglądać F3 fabularnie, dialogi są super, fabuła wciąga jak bagno ;) Fani F1/2 w końcu dostali "godnego fabularnie" następcę ;) (chyba, że się w połowie/koniec gry rozczaruję :P)

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...