Skocz do zawartości
mixer9191

Komputer Do 1700 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Przymierzam się do zmiany swojego sprzętu. Planuję przeznaczyć na ten cel ok. 1700 zł - co za takie pieniądze polecacie? Złoży się coś sensownego? Jeśli moglibyście doradźcie mi jakie części wybrać :) Komputer chciałbym aby był używany do gier i trochę do grafiki (oczywiście amatorsko).

 

Mam nadzieję, że pomożecie!

Pozdrawiam, Maciek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie dużego wyboru nie masz:

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200 - 290 zł

Płyta Główna : ASRock P45TS - 299 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 800MHZ - 160 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4830 512MB - 375 zł (z przesyłką, Stąd)

Zasilacz: Antec EarthWatts 380W - 199 zł

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache F1 - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

Obudowa : Tacens Prior - 115 zł

 

Razem : 1707 zł

 

Jak za drogo, to P5B Premium, stąd:

http://allegro.pl/item614229511_asus_p5b_p...oc_po_byku.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co ;) .

 

Masz dwie opcje:

 

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 520 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 299 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 800MHZ PK - 210 zł

 

Albo:

 

Karta Graficzna : TwinTech GeForce 9800GTX+ 1GB - 569 zł

 

Zależy, na czym ci najbardziej zależy - na pracy (opcja 1), czy grach (opcja 2).

 

W opcji 1 - szansa na odblokowanie 4 rdzenia.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy, na czym ci najbardziej zależy - na pracy (opcja 1), czy grach (opcja 2).

 

W opcji 1 - szansa na odblokowanie 4 rdzenia.

Hmmm chciałbym, żeby płynnie i na wysokich detalach chodziły gry typu Far Cry 2, FEAR 2, GTA IV - jednak gram coraz mniej i chciałbym, żeby komputer nieźle sobie radził z aplikacjami graficznymi tzn. Photoshop, Coreldraw itp :)

 

A w cenie do 600 zł widziałem Intel Quad Q8200 - rozważam jego kupno. Co o tym pomyśle sądzicie? Warto czy lepiej Phenom bądź Core Duo? :) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm chciałbym, żeby płynnie i na wysokich detalach chodziły gry typu Far Cry 2, FEAR 2, GTA IV - jednak gram coraz mniej i chciałbym, żeby komputer nieźle sobie radził z aplikacjami graficznymi tzn. Photoshop, Coreldraw itp :)

Czyli opcja 1. Nad Q8200 się nie zastanawiaj nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry core2duo jest kosztowny ;P I teraz pora na zastanowienie. Na core2duo bedziesz mial lepsza wydajnosc (pod warunkiem ze go wykrecisz naprawde wyzej niz x3) od phenoma ale w grach 2-rdzeniowych. A coraz wiecej jest gier korzystajacych z wielu rdzeni i w takiej grze lepiej sie sprawdzi x3 np. 3,5ghz niz duo 3,9. No i aplikacje wielowatkowe, mozna powiedziec ze przecietny uzytkownik nie korzysta z tego lub korzysta okazjonalnie gdy go cos zainteresuje. Ale system tez dziala sprawniej, mozesz przydzielic rdzenie do aplikacji itp ;P Mozliwosc odblokowania 4 rdzenia to kolejny plus. I chyba ostatecznie upgrade, majac coreduo upgrade moze byc na quada ok, ale to juz koniec raczej :D Z x3 kupisz sobie mobo i ram ddr3, potem kiedys proc kolejny i z pewnoscia jeszcze cos bedzie, bo am3 jest od niedawna i troszke mam nadzieje zagosci na rynku. To sa argumenty ktore do mnie przemawiaja, ale oczzywiscie kazdy ma inne priorytety, wiec wolna wola ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ci napisałem, co będzie najlepsze dla ciebie. Polecałem ci gdzieś C2D? Chyba nie...

 

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 520 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 299 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 800MHZ PK - 210 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4830 512MB - 375 zł (z przesyłką, Stąd)

Zasilacz: Antec EarthWatts 380W - 199 zł

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache F1 - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

Obudowa : Tacens Prior - 115 zł

 

Razem : 1987 zł

 

Przy tym nie ma co już kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, zanim będzie coś polecać to poczytajcie testy. W programach graficznych typu photoshop Intel poprostu zmiata AMD i takie wyniki są dosłownie wszędzie, na każdym portalu. Obecnie do gier również lepszy będzie C2D, na razie niewiele gier wykorzystuje więcej niż 2 rdzenie, a skoro autor gra coraz mniej... Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie by w przyszłości kupić quada. 3/4 rdzeni na chwilę obecną naprawdę potrzebuje tylko GTA IV, którego twórcy nie zrozumieli słowa "optymalizacja".

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma na cyprze i rachunki dosyć dziwne, jest na nich VAT 18%, na cyprze jest 15%, a sprzęt i tak jest wysyłany z Polski a nie z Cypru. Może nie są to do końca oszuści ale konkretnie kombinują, ja bym nic o nich nie brał, bo w razie czego mogą być problemy z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...